آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور micronet

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
سلام پاور میکرونت که خیلی هم کار نکرده ولتاژ 5v ps on و 5v sb رو داریم ولی پاور روشن نمیشه مشکل اینکه هت سینک اولیه خیلی داغ میشه ولی ترانزیستور های روی اون مشکلی ندارن و بیرون از برد هم تست شدن خازن های اولیه هم تعویض شدن تمامی مقاومت ها و دیودهای اطراف هت سینک تست شدند . ممنونم میشم اگر چیزی به ذهنتون میرسه بگید .

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
با سلام عکسهای واضحی از برد پاور قرار بده تا دوستان بهتر راهنمایی کنند.

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام

هیت اول بدون اتصال سیم سبز به زمین باز هم داغ میشه ؟ - اگر جوابتون + هست شما یک جریان کشی در مسیر 5 ولت استندبای دارین حالا یا خازنی نشتی داره یا توی مسیر یه جریان کشی دارین از سر سیم بنفش تا دیود یکسو ساز رو چک کنید و نتیجه رو اعلام کنید

موفق باشید :*

molaeiabbas

کاربر
2012-10-10
53
169
سلام پاور میکرونت که خیلی هم کار نکرده ولتاژ 5v ps on و 5v sb رو داریم ولی پاور روشن نمیشه مشکل اینکه هت سینک اولیه خیلی داغ میشه ولی ترانزیستور های روی اون مشکلی ندارن و بیرون از برد هم تست شدن خازن های اولیه هم تعویض شدن تمامی مقاومت ها و دیودهای اطراف هت سینک تست شدند . ممنونم میشم اگر چیزی به ذهنتون میرسه بگید .

چک کردن مفاومت به معنای اون نیست که فقط اتصال کوتاه نداشته باشد. شما مقامومت های که یک سر اونا به ترانزیستورهای سویچینگ وصل میشه رو بیرون بیارید و یا حداقل یکی از پایه هاش رو از برد جدا کنید و بعد ببینید که مقدار مقاومت همون اندازه ای که رنگ های مقاومت نشون میده یا نه. خیلی وقت ها پیش اومده که مقاومت دو اهمی تبدیل شده به مقاومت دو مگا اهمی. خازن های کوچک بین دو هیت سینک رو هم عوض کنید حتی اگر ظاهر سالمی دارند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamid25

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
با سلام

هیت اول بدون اتصال سیم سبز به زمین باز هم داغ میشه ؟ - اگر جوابتون + هست شما یک جریان کشی در مسیر 5 ولت استندبای دارین حالا یا خازنی نشتی داره یا توی مسیر یه جریان کشی دارین از سر سیم بنفش تا دیود یکسو ساز رو چک کنید و نتیجه رو اعلام کنید

موفق باشید :*

دوست عزیز همونطوری که فرمودید بدون اتصال سیم سبز به زمین هم هت سینک داغ میشه . خازن های توی مسیر رو عوض کردم تغییری نکرد ورودی چاپر در مسیر فت 2n60 رو از مدار خارج کردم دیگه هت سینک داغ نمیکنه .

پیوست‌ها

• 77 کیلوبایت بازدیدها: 183
  • Like

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
چک کردن مفاومت به معنای اون نیست که فقط اتصال کوتاه نداشته باشد. شما مقامومت های که یک سر اونا به ترانزیستورهای سویچینگ وصل میشه رو بیرون بیارید و یا حداقل یکی از پایه هاش رو از برد جدا کنید و بعد ببینید که مقدار مقاومت همون اندازه ای که رنگ های مقاومت نشون میده یا نه. خیلی وقت ها پیش اومده که مقاومت دو اهمی تبدیل شده به مقاومت دو مگا اهمی. خازن های کوچک بین دو هیت سینک رو هم عوض کنید حتی اگر ظاهر سالمی دارند.
دوست عزیز مقاومت هایی که گفتید مجدد چک کردم با رنگ ها همخوانی داشتند.
خازن ها کوچیک بین دو تا هت سینک هم تعویض شد.

• Like

molaeiabbas

کاربر
2012-10-10
53
169
دوست عزیز مقاومت هایی که گفتید مجدد چک کردم با رنگ ها همخوانی داشتند.
خازن ها کوچیک بین دو تا هت سینک هم تعویض شد.

ابتدا مطمئن شوید که اولیه ی پاور اتصالی ندارد، برای این کار از روش سری کردن لامپ استفاده کنید و اگر لامپ روشن شد بدین معناست که اولیه ی پاور اتصالی دارد و اگر خاموش ماند خیر. مرحله ی بعدی اینه که ولتاژ vcc آی سی اصلی (آی سی pwm) رو اندازه بگیرید. در آی سی های سری 494 فک کنم پایه ی 12 مربوط به این ولتاژ باشه (برای اطمینان بازم به دیتا شیت اون ای سی مراجعه کنید) و ببنید که ولتاژ لازم رو داره یا خیر؟

آخرین ویرایش:

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوست عزیز من همیشه از لامپ سری استفاده می کنم . خیر لامپ روشن نمیشه و اتصالی رو هت سینک اول نیست . ولتاژ پایه 12 ای سی ka7500 رو گرفتم طبق دیتاشیت 5 ولت هست و هت سینک اول همچنان داغ میشه . ممنون

آخرین ویرایش:

molaeiabbas

کاربر
2012-10-10
53
169
دوست عزیز من همیشه از لامپ سری استفاده می کنم . خیر لامپ روشن نمیشه و اتصالی رو هت سینک اول نیست . ولتاژ پایه 12 ای سی ka7500 رو گرفتم طبق دیتاشیت 5 ولت هست و هت سینک اول همچنان داغ میشه . ممنون

سلام
ابتدا مطمئن شوید که هر دو آی سی سالم هستند وسپس:
1-ولتاژ سیم سبز رو بگیرید.
2- ولتاژ vcc باید حداقل از 7 به بالا باشه (معمولا 20 ولت)
3- ولتاژ پایه ی 4 آی سی رو بگیرید و اعلام کنید.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saraghaz

مردان بیکی

کاربر vip
کاربر
2019-12-01
4
1
سلام من یه پاور گرین 780وات دارم به لامپ سری در ورودی وصل هست 5ولت بنفش و سبز را دارم اما با استارت خوردن پاور لامپ حالت اتصال کوتاه نشان میدهد کجا باید دنبال اتصالی بگردم?

بالا