آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموشی لب تاب ایسر مدل5732zG

با سلام به همه اساتید محترم بنده یک لب تاب ایسر مدا 5732zg دارم باز کردم تا یو اس بی رو تعمیر کنم اما یکی از دوستانم باطری رو برعکس نصب کرد و(مثبت ومنفی جابجا شد)دیگه مادربرد روشن نشد ایا امکان تعمیر هست ؟ایا اساتید محترم امکانشو دارند من مادربرد رو خدمتشون ارسال کنم تا نگاهی بیاندازند؟با سپاس از محبتتون

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام به همه اساتید محترم بنده یک لب تاب ایسر مدا 5732zg دارم باز کردم تا یو اس بی رو تعمیر کنم اما یکی از دوستانم باطری رو برعکس نصب کرد و(مثبت ومنفی جابجا شد)دیگه مادربرد روشن نشد ایا امکان تعمیر هست ؟ایا اساتید محترم امکانشو دارند من مادربرد رو خدمتشون ارسال کنم تا نگاهی بیاندازند؟با سپاس از محبتتون

دوست عزیز چرا برای تعمیر یو اس بی باطری را دراوردین!!!!! به نظر من باطری خراب شده ابتدا ولتاژ باطری را اندازه بگیرید باید 2/5 تا 3 ولت باشد در ضمن کلیر سیموس را نیز انجام دهید اگر ولتاژ باطری غیر عادی بود و کلیر سیموس جواب نداد باید باطری را تعویض کنید چون خرابی باطری باعث روشن نشدن لب تاب می شود

با تشکر

amir99

کاربر
2009-03-29
451
1,586
تهران
باتری در در بیارید و کلید on-off رو 10 تا 15 ثانیه نگه دارین و بعد طبق گفته دوستمون باتری جدید بندازین بعد تست کنید نتیجه رو هم فراموش نکنید.
در ضمن اون دوستتون ممکنه دستشون الکتریسته ساکن داشته و شاید مثلا انگشتری چیزی به برد نخورده؟

آخرین ویرایش:
سلام به همه عزیزان شرمنده نبودم اما اعلام کنم من کلا قاب رو باز کردم ومادر برد رو در اوردم برا همین دوستم باطری رو اشتباه یا برعکس جا زده بود لذا بعد از اون بردم پاساژ ایرانیان تعمیرکارا بدون اینکه وقتی بذارن میگفتن اقا این منفجر شده میخرم 50تومان وبرای مادربرد همون مدا 700 هزار تومان میخواستن لدا مادر برد رو اوردم والان 3ماهه گذاشتم کنار واصلا با شارژرم روشن نمیشه اما به توصیه شما عمل می کنم و نتیجه رو اعلام می کنم .ممنون

محمد سخی پور

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2010-05-25
546
2,309
فردیس کرج
مشکل روشن نشد اغلب دل ها از بایوسه . اول بایوس بزن . احتمال زیاد حل بشه.
موفق باشید.

دکتر جان لپ تاپ مورد نظر Acer هستش نهDell ، اما رایت بایوس که فرمودید پیشنهاد خوبیه.

بالا