آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نشناختن کیبورد و بون نشدن مادربردasus p5ld se

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام دوستان و همکاران عزیز مادربرد asus p5ld se rev : 2.01g به دستم رسیده که موقع که ماربرد رو استارت می کنم اصلا کیبورد کار نمی کنه کیبرد هم ps/2 هست و بعد این عرور ظاهر میشه
cmos checksum bad
chassis intraded
fatal error...system halted
و وقتی کیبرد رو قعط می کنم این عرور هم میاد
no keyboard detected
cmos checksum bad
chassis intraded
fatal error...system halted
کار های که انجام دادم
پرگرام بایوس
شستو شو با تینر
چک کردن پرت ps/2
'گرفتن لحیم سردی پایه های پرت ps/2
چک کردن تمام قطعات اس ام دی و فیوز های پرت ps/2

آخرین ویرایش:

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
پاسخ : نشناختن کیبورد و بون نشدن مادربرد

سلام دوست من
با اجازه اساتید سخت افزار؛
شما ابتدای کار عنوان را ویرایش نمایید: عنوان باید شامل برند ،مدل و خلاصه ای از ایراد باشد
(تا قبل از اعمال قانون، ویرایش نمایید).

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
پاسخ : نشناختن کیبورد و بون نشدن مادربرد

سلام دوست عزیز عنوان را ویرایش کنید تا دوستان وهمکاران پاسخگو باشند در عنوان باید مشکل ومدل دستگاه بیان شود با تشکر

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
دوستان لطفا بجای دستور ویرایش ایشونو راهنمایی کنید.
منتظر پاسخ مدیران و مدیران ارشد هستیم.
سلام امید جان میشه شما بصورت علمی توضیح بدیدکه مشکل ازکجاست این مشکل شایعی هستش وخیلی درموردش بحث شده بعضی وقتها جواب داده بعضی وقتها هم نه یکی با جابجاکردن جامپرها یکی با پروگرام بایوس یکی به روش تعمیرکارآراژانتینی یکی می گفت ازI/Oیکی می گفت ازچیپه وخلاصه روش زیادگفتند اگه میشه روش دقیق وعلمی رو شما برامون توضیح بدید تا مدیران وکاربران هم استفاده کنند ممنونم از لطفت دوست عزیز

آخرین ویرایش:

322003611

کاربر
2013-05-17
26
167
دوست عزیز بعضی مادر برد های ایسوس برای قسمت بوت کیبرد های یو اس پی هم کارای دارد شاید یکی از چیپست های مر بوط به ورودی های پورتهای مادر برد خراب باشه شاید هم مقاومت های کنار جای پورت کیبرد صدمه دیده باشه

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوستان من هم توانستم با روش تعمیرکار آرژانتینی مشکل رو حل کنم ولی برای من یه نکته وجود داشت و این بود که با اول که انجام دادم جواب داد و بوت شد و بعد از دو باره تست کردن و جدا کردن سیم متوجه شدم جواب نمیده دوباره سیم رو به پایه ها زدم دیدین جواب نمیده بخاطر روغن لحیمی که برای بهتر لحیم کردن روی ترانزیستور s72 ریخته بود متوجه یه دود خیلی نازک شدم و بعد از تعویض ترانزیستور s72 و جامپر کردن مشکل به طور کامل حل شد

بالا