آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: لپ تاپ hp g62-a20se با باطری روشن میشود ولی با آداپتور روشن نمیشود.

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
یه
g62-a20se اچ پی دارم که داشت کار میکرد و شارژ هم میکرد اما دیدم هر از گاهی شارژ نمیکنه بعد از چند وقت دیدم همش تکرار میشه این مشکلش ...
خلاصه تا امروز که باطری تا 100% شارژ کرد و با باطری کار کردم تا باطری به حدود 40% رسید اما حالا وقتی آداپتور رو میزنم انگار نه انگار ال ای دی جک پاور روی لپ تاپ 1 ثانیه سفید میشه و بعد خاموش میشه ... شارژ هم نمیکنه. اصلا انگار نه انگار که آداپتور وصله به دستگاه .
بعدش هم که بدون باطری تست کردم دیدم ال ای دی روی دگمه پاور با فاصله حدود نیم ثانیه همش روشن خاموش میشه ( کم نور ) و سیستم روشن نمیشه.
اما با باطری سیتم قشنگ داره کار میکنه.
جک پاور سالم - باطری و شارژ ر سالم. رم ها و هارد و وسایل جانبی هم تست شد. سالمن. بعد از جدا کردن تمام ورودی ها هم تست کردم سیستم با آداپتور روشن نمیشه.
راهنمایی دوستان :) ممنون از همه همکارای گلم :)

آخرین ویرایش:

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
شما مدار پاورتون ایراد داره از سوکت آداپتور شروع کنید کنارش باید دو تا ماسفت باشه اونا را هم تست کنید جلوتر که بروید یک رگلاتور وجود دارد اون هم تست کنید چنانچه براون مقدور یم عکس با کیفیت خوب از برد قرار بدید

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
شما مدار پاورتون ایراد داره از سوکت آداپتور شروع کنید کنارش باید دو تا ماسفت باشه اونا را هم تست کنید جلوتر که بروید یک رگلاتور وجود دارد اون هم تست کنید چنانچه براون مقدور یم عکس با کیفیت خوب از برد قرار بدید

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
یه
g62-a20se اچ پی دارم که داشت کار میکرد و شارژ هم میکرد اما دیدم هر از گاهی شارژ نمیکنه بعد از چند وقت دیدم همش تکرار میشه این مشکلش ...
خلاصه تا امروز که باطری تا 100% شارژ کرد و با باطری کار کردم تا باطری به حدود 40% رسید اما حالا وقتی آداپتور رو میزنم انگار نه انگار ال ای دی جک پاور روی لپ تاپ 1 ثانیه سفید میشه و بعد خاموش میشه ... شارژ هم نمیکنه. اصلا انگار نه انگار که آداپتور وصله به دستگاه .
بعدش هم که بدون باطری تست کردم دیدم ال ای دی روی دگمه پاور با فاصله حدود نیم ثانیه همش روشن خاموش میشه ( کم نور ) و سیستم روشن نمیشه.
اما با باطری سیتم قشنگ داره کار میکنه.
جک پاور سالم - باطری و شارژ ر سالم. رم ها و هارد و وسایل جانبی هم تست شد. سالمن. بعد از جدا کردن تمام ورودی ها هم تست کردم سیستم با آداپتور روشن نمیشه.
راهنمایی دوستان :) ممنون از همه همکارای گلم :)

دوست عزیز تمام قطعات را چک کردی ولی تبدیل 3 به 2 شارژر لب تاب را چک نکردی این تبدیل را تعویض کن زیرا پلاتین های درون ان گاهی اوقات به درستی اتصال برقرار نمی کنند و برق شارژ را قطع وصل می کنند برای من هم همیشه اتفاق می افتد شما تبدیل را تعویض کنید

با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
کابل برق یکسره داره ... تبدیل نداره. بعد از بررسی برد بهتون اطلاع میدم.

دوست عزیز میشه مگه شارژر لب تاب تبدیل نداشته باشه؟ پس شما اونو چجوری به پریز برق شهر می زنید؟ دوست عزیز دوباره شارژر را چک کنید

با تشکر

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
قابل توجه jaxtor عزیز کنار لپ تاپ های اچ پی 2 نوع کابل برق میاد یکی تبدیل میخواد یکی مخصوص کشورهای آسیایی مثل ایرانه که مستقیم به برق شهر وصل میشه !
دارم روش کار میکنم جواب گرفتم براتون جوابشو مینویسم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amir99

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
از دوستان کسی نحوه تست ماسفت k0389 رو بلده ؟
دیتاشیت ش آنلاین بود عکس شو ضمیمه کردم. ممنون میشم دوستا ن راهنمایی کنن

پیوست‌ها

• 97.4 کیلوبایت بازدیدها: 134
  • 69.1 کیلوبایت بازدیدها: 131
بالا