آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در ساخت فلزیاب goldscan IV

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350
سلام.بعد از مدتی تصمیم گرفتم تجربیاتم در مورد این فلزیاب رو با هم شریک بشیم.اگه اساتید هم کمک کنن خیلی خوب میشه.من این فلزیاب رو ساختم و مشکلاتی پیش اومد که بالاخره تا حدودی دستگاه راه افتاد و هنوز هم دارم روش کار میکنم.برای شروع فایل PDF اصلی مدار رو قرار میدم.در این فایل شماتیک و PCB دورویه مدار با قطعات SMD قرار داده شده.
در فایل دوم همین مدار با PCB تک رویه و بزرگ با قطعات معمولی طراحی شده و ساختنش خیلی راحتتر هست.(من از روی فایل دوم ساختم)
فایل سوم هم نقشه سیم کشی مدار و راهنمای نصب کلیدها و سلکتور میباشد که خودم کشیدمش.
1 - http://www.4shared.com/office/ZKFFB8Nq/GS-4.html
2 - http://www.4shared.com/zip/oI8U52l4/gs4.html
3 - http://www.4shared.com/download/yVDR2-A3/simkeshi.png?tsid=20130607-203131-9780792e

پاسخ : goldscan IV

با تشکر ویژه از شما جناب davoodbargi بخاطر قرار دادن این فایل های کامل و جالب در رابطه با گلداسکن IV خود من نیز چند ماه پیش روی این مدار کارکردم و آن را مطابق pcb اصلی آن که ترکیبی از قطعات smd , dip است و شما به عنوان دومین فایل برای دانلود قرار داده اید را ساختم و نتیجه ی نسبتاً خوبی گرفتم و از دوستان می خواهم که حتماً آن را بسازند من نیز در این زمینه حاضر هستم به شما کمک کنم.:63000000:

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556

من این مدار رو 3 سال پیش ساختم.باید بگم از نظر بالانس یکی از بهترین دستگاههاست.از نظر تفکیک هم انصافا مدار خوبیه.هرچند تو حالت تفکیک برد کم میشه.از نظر برد جز مدارات برد بالا نیست.ولی میشه روش مانور کرد.به نظر من شما اگه ورژن 5 رو بسازید خیلی بهتر جواب میگیرید

آخرین ویرایش:

دوست عزیز اگر شما راجع به ورژن 5 آن (v) چیزی می دانید لطفاً اطلاعات خود را در اختیار ما قرار دهید و اگر نقشه و پی سی بی و یا هر چیز دیگری از آن را دارید در اختیار ما قرار دهید . تا ما نیز شروع به ساخت آن کنیم و نتیجه را اعلام کنیم.
زکات علم آموختن آن به دیگران است
با تشکر :63000000:

با سلام خدمت دوست عزیزم جناب davoodbargi ، من تصمیم دارم که پی سی بی جدیدی را که شما قرار داده اید و تمامی قطعاتش dip است و با ورژن اصلی آن فرق دارد را بسازم لطفاً در این زمینه مرا کمک کنید منظورم این است که بیشتر راجع به آن توضیح دهید که ساخت آن به همین صورت و با توجه به همان عکسی که قرار داده اید عملی است و پی سی بی آن درست و بدون نقص است و آیا نیازی به تغییر آن هست یا خیر و راجع به هر چیزی که نیاز به تغییر آن است و یا صورت گنگی دارد توضیح دهید همین طور لیست قطعات آن را کامل و بدون نقص قرار دهید و آیا لیستی که در گوشه ی یکی از این عکس ها وجود دارد کامل و بدون نقص است و تمامی مقادیرش درست است در ضمن راجع به کویل آن توضیح کامل دهید و راجع به نقاطی که گقتید باید به هم وصل شوند (hh , gg , ff , ... ) توضیح دهید و در صورت توان عکسی را از مدار خود قرار دهید.
با تشکر ویژه از شما :212:

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373

مهمترین چیز ثبات دستگاه در هنگام کار و حساسیت به املاح هست چرا کسی چیزی در این مورد نمیگه!!

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست عزیز گفتم که این دستگاه از نظر بالانس و عدم حساسیت به املاح بهترینه.یکی از دلایلش استفاده از چندین طبقه تقویت کننده جهت حذف در هر طبقه

davoodbargi

کاربر
2012-01-20
35
350

سلام.بله مدار جدید عملی هست.همونطوری که گفتم این مدار یکم اذیت کرد.از بس باهاش ور رفتم و دنبال عیب گشم الان طرف مسیش خیلی خراب شده و در اثر چندبار لحیم کاری کنده شدن.ولی بالاخره راه افتاد.ایندفه این مدار رو با فیبر فایبر با روش اتو و طلق ترنس کار کردم.خیلی راحت و تمیز در اومد.PCB جدیدی که قرار گرفته رو من از یک سایت ترکیه ای بدست آوردم.خیلی وقت پیش.این PCB مشکل دارد و میگم از کجاست.اون لیست قطعات که کنار طرف قطعات اون عکس هست کامل و بدون نقص میباشد. قطعات یه تعدای پیدا نمیشن که من معادلهای مناسب رو پیدا کردم و اونارو هم میگم.اگه تهران باشین از لحاظ قطعه مشکلی نیست و امجد میتونین تمام قطعات رو پیدا کنین.در مورد کویل هرکس یه جور کویلی برای این دستگاه ساخته و چندجور کویل گفتن.من کویل اورژینال گلداسکن رو پیچیدم. 28 دور سیم 0.38 رو با قطر 8 اینچ (19 سانت).
اون نقاطی که همنام هستن باید به هم وصل بشن درواقع جامپر هستن که فاصله هاشون زیاده.مثلن HH به HH.یا FF به FF و ... .نقاط هم نام رو باید دقت بشه با سیم کشی کلید ها قاطی نشه.
عکس مدار خودم رو هم قرار خواهم داد

دوست عزیزم hmd-sat ثبات گلد اسکن 4 که آن را چند ماه پیش از روی پی سی بی ورژن اصلی آن که ترکیبی از قطعات اس ام دی و دیپ را ساختم بسیار بسیار عالی است و هیچگونه نویز و بی ثباتی ندارد و از این لحاط خیلی بهتر از دلتا 2 است البته من با آن خیلی فرصت کاوش و جستجو را پیدا نکردم اما همان مقداری که با آن کار کردم به هیچ عنوان خاک و محیط هیچ تاثیری روی آن نگذاشت و حتی مدار من به کوزه هم هیچ حساسیتی نشان نداد فقط اول بار موقع تنظیم کمی ناپایدار بود اما بعد از آن اصلاً مشکلی نداشت . :63000000:

در ضمن دوست عزیزم جناب davoodbargi راجع به آن مشکلی که گفتید pcb جدید داره توضیح دهید و بگویید که درست آن چیست چون من همین چند روز ها قصد ساخت آن را دارم.

در ضمن شما این پی سی بی جدید را با فرمت پی دی اف دارید چون این پی سی بی فقط بصورت عکس است و من در هر اندازه ای آن را پرینت می گیرم اندازه آی سی ها و قطعات درست در نمی آید اگر فایل پی دی اف آن را دارید ممنون می شم که آن را قرار دهید و یا حداقل درباره ی چاپ آن بصورت عکس توضیح دهید و می شه لطف کنید و بگویید که توضیحات راجع به این مدار در کجا و در کدام سایت ترکیه ای است. تو رو خدا بهم بگید که چگونه باید مدار را درست کنم و چه نکاتی را باید رعایت کنم و مشکل پی سی بی آن چیست چون من پس از دیدن این پی سی بی جدید و با دیدن این اطلاعات ارزشمند از طرف شما مشتاق ساخت آن شده ام.
بازم متشکرم

آخرین ویرایش:
بالا