آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل خاموشی لپ تاپ hp probook 4321s

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
با سلام :
یه لپ تاپ 4321 برام اومده بود که داغ میکرد بیش از حد و خاموش میشد بازش کردم دیدم فنش خرابه عوضش کردم خمیر جنس خوب زدم یه چند مدت کار کرد بعد دوبار خاموش شد حالا روشن میکنی حتی میخوای بری توی بایوس خاموش میکنه دوباره بازش کردم بررسی کردم دیدم سوکت باتری بایوس دیسکانکتی داره و جدا شده فقط سرجاش بود به نظرتون مشکل از چیه و میتونه از باتری باشه؟ممنون از لطفتون

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با سلام :
یه لپ تاپ 4321 برام اومده بود که داغ میکرد بیش از حد و خاموش میشد بازش کردم دیدم فنش خرابه عوضش کردم خمیر جنس خوب زدم یه چند مدت کار کرد بعد دوبار خاموش شد حالا روشن میکنی حتی میخوای بری توی بایوس خاموش میکنه دوباره بازش کردم بررسی کردم دیدم سوکت باتری بایوس دیسکانکتی داره و جدا شده فقط سرجاش بود به نظرتون مشکل از چیه و میتونه از باتری باشه؟ممنون از لطفتون

دوست عزیز اگر باطری بایوس خراب بشه اصلا سیستم روشن نمیشه شما سوکت باطری بایوس را دوباره لحیم کنید و برد را از نظر قلع مردگی بطور کامل بررسی کنید و باطری بایوس را نیز ولتاژگیری کنید در حالت عادی باطری باید 2/5 ولت و در حالت فول شارژ باید 3/2 ولت ولتاژ داشته باشد در ضمن ایسی بایوس را نیز رفع قلع مردگی وپروگرام کنید و کلیر سیموس را نیز حتما انجام دهید

با تشکر

آخرین ویرایش:

proman

کاربر vip
vip
کاربر
2010-05-06
198
424
کرج
با سلام
باتری لپ تاپ از جاش با پایه جدا شده تو این حالت باید چیکار کنیم باید سیم کشی بشه یا بزارمش باتری رو سرجاش هیت بدم لطفا راهنمایی کنید

اگر منظور شما اینه که کانکتور از روی برد کنده شده ؟؟؟ !!!!! خوب ببین میتونی نقطه اتصال پیدا کنی براش ٰ که بهش اتصال بدی
اگر نه ببین مسیرش کجا بوده بعد اتصال بده

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
با سلام عکس گرفتم براتون میزارم
مشاهده فایل‌پیوست 69661
لطفا مشخص کنید روی بورد از کجاها میتونم بگیرم برای مثبت و منفی برد
DSC_0103.jpg

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام
برد که سالمه به نظر میاد قلع روی برد کمه قلع رو زیاد کنید
1 اگه زیر برد خالیه به راحتی میتونید با هیتر از زیر حرارت بدین
2 سوکت رو روی برد قرار بدین بعد از کنار به قسمت اتصال با هویه و کمی قلع اتصال رو برقرار کنید .
3 با سشوار این کارو بکنید
4 با دقت زیاد با هیتر از کنار که توصیه نمیشه

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
سلام
برد که سالمه به نظر میاد قلع روی برد کمه قلع رو زیاد کنید
1 اگه زیر برد خالیه به راحتی میتونید با هیتر از زیر حرارت بدین
2 سوکت رو روی برد قرار بدین بعد از کنار به قسمت اتصال با هویه و کمی قلع اتصال رو برقرار کنید .
3 با سشوار این کارو بکنید
4 با دقت زیاد با هیتر از کنار که توصیه نمیشه
با تشکر از جواب و وقتی که گذاشتین پشت برد یکسری خازن هست از بالا نمیشه هیت بدم یا از بغلش؟ایا مشکل خاموشی دستگاه از قطع بودن باتری بوده

mjtb_sar

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-21
482
903
خراسان رضوی
سلام
آقا رو برد هیچی قلع نیستش اصلا اتصالی انجام نمیشه نمیتونم لحیمش کنم یعنی اصلا نمیگیره
لطفا بم بگین که پایه هاش به کجا راه داره که بتونم سیم کشی کنم
ممنون میشم سریع جواب بدین آخه امشب باید تحویلش بدم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc
بالا