آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل صفحه آبی بعد از باز کردن چندین صفحه توسط موزیلا فایر فاکس

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
مشکل صفحه آبی بعد از باز کردن چندین صفحه توسط موزیلا فایر فاکس
سلام این مشکل برام پیش اومده اقداماتی که ا به حال کردم چی بوده.

1-نصب نسخه های گوناگون از ویندوز های سون و ایکس پی که باز هم مشکل پا بر جا بوده
2- تعویض رم و تست کامل رم
3- چک کردن و تست سلامت پاور ساپلای
4- رفع بدسکتور هارد دیسک
5-آبدیت بایوس
6- تست مادربرد در بیرون کیس
7- فشار آوردن به سی پی یو با باز کردن برنامه های سنگین مثل فتوشاپ و برنام های پردازشگری

هنگامی که ویندوز ایکس پی باشه چنانچه در اینترنت چندین صفحه اینترنتی با موزیلا فایر فاکس باز کنم کامپیوتر ریسیت می شه و این ارور را می ده
windows\system32\config\system
و دیگر وارد سیستم عامل نمی شه مگر این که با سی دی ویندوز ویندوز را تعمیر کنم

در ویندوز سون هم همین مشکل با مرور گر موزیلا پیش می یاد با این تفاوت که یک دفعه صفحه مرگ آبی ظاهر می شه.

نمی دونم باید چیکارش کنم

کسی اگر برنامه نویس هست می دونه موزیلا فایر فاکس بیشتر از چه چیزی استفاده می کنه وقتی چندین صفحه را به صورت همزمان باز کنیم.
1-رم 2-بافر هارد دیسک 3- پلاتر 4- سی پی یو 5- جریان کشیدن از پاور

اگر مشخص بشه عیب یابی بهتر انجام می شه
تا حالا خیلی کار کردم حل نشده
با تمام مرورگر ها همین مشکل هست وقتی چند تا صفحه باز می کنم همین اتفاق می افته منتهی در موزیلا فایر فاکس این مشکل سریع تر انجام می شه.

مودم adsl را هم چک کردم سالمه
چیپ شبکه هم سالمه ولتاژگیری هاش درست بود.
برد هارد دیسک را هم با تینر و اسپری خشک شستشو دادم.
درجه حرارت سی پی یو عادی هست.
فقط یک نشانه که دارد هنگامی که چنین اتفاقی براش می افته پاور خیلی داغ می کنه
هیچ گونه علایم داغ شدن چیپ ها وجود ندارد عادی هست

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
یعنی فقط با مرورگر این اتفاق میفته؟

شما کارهایی که من میگم رو انجام بدید و نتیجه رو بگید تا باز بررسی کنم.

یک سری صفحه html روی سیستم ذخیره کنید که بهتره به هم لینک شده باشن تا بتونید راحت بعد از باز کردن صفحه اصلی ، بقیه صفحات رو در تب های مختلف باز کنید. سپس مودم رو کامل از سیستم جدا کنید و تمامی کارتهای شبکه را از داخل تنظیمات ویندوز ترجیحا 7 غیر فعال کنید. (disable)
حالا موزیلا را به صورت run as administrator اجرا کنید و از تنظیمات مرورگر فایرفاکس جاوا اسکریپت رو کامل غیر فعال کنید. سپس صفحه ایندکس که روی سیستمتون ذخیره کردید روی پنجره فایرفکس بکشید و رها کنید و بقیه صفحات رو هم در تب های دیگر باز کنید.

ببینید باز هم صفحه آبی ظاهر میشه یا خیر. دقیقا همین کاری که گفتم بدون هیچ کم و کسری انجام بدید تا بتونم بیشتر راهنماییتون کنم

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
سلام با صفحات html یا همان ایستا مشکلی نداره صفحات که برنامه نویسی به سمت سرور هست این اتفاق می افته.
مثل همین انجمن و دیگر انجمن ها که به زبان php هستند.

با لوکال هاست مشکلی نداره قبلا امتحان کردم.

با مرورگر اینترنت اکسپلورر هم امتحان کردم با اون بعضی وقت ها این مشکل پیش می یاد.
بیشتر توسط موزیلا فایر فاکس این مشکل برام پیش می یاد ورژن موزیلا هم 20 هست.
این مشکل که بیان کردم بدون استفاده از اینترنت به صورت یک دفعه ای هم هست ولی در مدت زمان های طولانی تر مثلا در3 روز 1 بار ولی چنانچه از مرورگر استفاده شه بلافاصله بعد از باز شدن چند پنجره و بارگزاری آن ها به صورت همزمان این مشکلی قطعی می شه مثلا با باز کردن و بارگزاری 4 پنجره آن هم در مرورگر موزیلا فایرفاکس

آخرین ویرایش:

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
ببینید فرق نمیکنه که کدها توسط چه زبانی و تحت سرور باشه یا تحت کلاینت (میزبان) چون ...
[hide]
در هر حالت کدهای html به فایرفکس ارسال میشه. یعنی اینکه شما اگر تو صفحه php هم برید کدهای php که برای شما ارسال نمیشه. بلکه کدهای php در سرور تجزیه و تحلیل میشه و برای شما یک صفحه استاتیک روی فایرفکس بارگذاری میشه که همان html و جاوا اسکریپت و css هست.
اگر اینطور که میگید باشه پس ایراد یا از مودم یا از کارت شبکتون هست. چون وقتی بدون مودم و کارت شبکه کار میکنید مشکلی ندارید.

البته من همیشه با کاربران همین مشکل رو دارم وقتی میگم چیزی رو تست کنید کلی هدف دارم اما کاربر فوری میاد بدون تست یک جوابی میده.

اگر با صفحات سایت ما مشکل دارید پس چند صفحه از سایت ما رو که باز کردید بزنید save as و ذخیرشون کنید و بعد از جدا کردن مودم و کارت شبکه همین صفحات رو از روی لوکال باز کنید. اگر مشکلی نبود پس شک نکنید که ایراد از مودم یاکارت شبکتون هست.

و اصلا دلیلی نداره بقیه چیزها رو بخواین حتی تست کنید.
موفق باشید
[/hide]

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
رم 512 مگابایت دی دی ار یک هست
سی پی یو 3000 پنتیوم 4 فول کش

تست کردم.
با استفاده از ماشین حساب و فاکتوریل و نرم افزار های سنگین 490 مگابایت از رم را به مدت 30 دقیقه پر کردم مشکلی پیش نیومد.
از 90 درصد کارایی سی پی یو هم در مدت زمان تقریبی 10 دقیقه کار کشیدم باز هم مشکلی نداشت.
موزیلا فایر فاکس هم به روز هست ورژن 20 هست.

در ضمن این مشکل فقط مربوط به مرورگر و اینترنت نیست بلکه هر 3 الی 4 روز یک بار این مشکل حتی بدون استفاده از اینترنت هم به وجود می آمد ولی با استفاده از فایر فاکس مشکل همان وقت به وجود مییاد.
درجه حررات سی پی یو هم معمولی هست بین 68 تا 72 است فقط یک چیز عجیبی که اتفاق میافته در هنگام این مشکل پاور خیلی داغ می کنه. با چند پاور مختلف امتحان کردم همین طوره.
نمی دونم عیب جریان کشی داره چیه کجا هست که جریان زیاد می کشه

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
شما در سوال اولتون فقط به مرورگر اشاره کردید و نگفتید بدون استفاده از مرورگر هم هر 3 یا 4 روز یک بار این اتفاق میفته
من در پست دوم از شما پرسیدم فقط با مرورگر این اتفاق یعنی میفته؟ باز هم جواب ندادید و الان در پست سوم میگید خودش بدون مرورگر هم هر 3 یا 4 روز صفحه آبی میاد.
چون نه سوالات من و با دقت پاسخ میدید و نه کارهایی که میگم ، متأسفانه نمیتونم بیشتر از این کمکتون کنم. ولی در آخر این هم بهتون میگم که ممکنه اون مشکل سه یا چهار روز یک بار هم مربوط به همون مودم یا کارت شبکه باشه. یا ایراد متفاوتی باشه....

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
سلام دوست من
تمام 6 پست را مطالعه کردم ، با نظر آقای نکوئی موافقم آخرشم نفهمیدم شما فقط هنگام اجرای مرورگر موزیلاصفحه آبی میاد (وقتی آنلاین هستید) یا نه (وقتی آف لاین هم هستید این صفحه مرگ میاد)؟
اگر به راهنمائیهای آقای نکوئی دقت وعمل نمائید زود به نتیجه خواهید رسید.
با اجازه آقای نکوئی،
معمولا صفحه آبی از ایراد سخت افزاری ناشی میشه، شما از همه چیز گفتید الا کارت گرافیکتان،
یعنی اگر مین بردسیستمتان گرافیک آنبرد داره اینبار خروجی از این گرافیک بگیرید.
درضمن گفتید هاردتان را رفع بدسکتور نموده اید،یعنی دچار بد سکتورشده بوده،اگرامکانش هست از یه هارد مطمئن دیگه استفاده کنید،
لطفا اعلام نتیجه بفرمایید
باتشکر

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
شما در سوال اولتون فقط به مرورگر اشاره کردید و نگفتید بدون استفاده از مرورگر هم هر 3 یا 4 روز یک بار این اتفاق میفته
من در پست دوم از شما پرسیدم فقط با مرورگر این اتفاق یعنی میفته؟ باز هم جواب ندادید و الان در پست سوم میگید خودش بدون مرورگر هم هر 3 یا 4 روز صفحه آبی میاد.
چون نه سوالات من و با دقت پاسخ میدید و نه کارهایی که میگم ، متأسفانه نمیتونم بیشتر از این کمکتون کنم. ولی در آخر این هم بهتون میگم که ممکنه اون مشکل سه یا چهار روز یک بار هم مربوط به همون مودم یا کارت شبکه باشه. یا ایراد متفاوتی باشه....
بله به طور عادی هر 3 الی 4 روز ممکنه این اتفاق بیافته.
ولی چنانچه با فایر فاکس فقط 4 صفحه باز کنم این مشکلی 100 درصد هست.
در مرورگر های دیگر هم این اشکال هست ولی در حد و اندازه های فایر فاکس نه.
مثلا با اکسپلورر با باز کردن 6 تا 8 صفحه ممکنه این اتفاق بیافته و حتی ممکنه نیافته یک جورایی شانسی هست.
تمام موارد که گفتم احتمال مشکلش هست بعضی وقت ها می شه و بعضی وقت ها هم نمی شه ولی فایر فاکس قطعی هست.
در تنظیمات بایوس هم lan را display کردم باز هم این مشکل بود. مثل همان دستور که گفتید صفحات را به صورت آفلاین باز کردم باز هم این مشکل بود اما این بار مثلا اگر به صورت آنلاین با باز کردن 4 صفحه این مشکل پدید می آمد در صورت باز کردن صفحات به صورت آفلاین باید 6 تا صفحه باز می کردم تا این مشکل به وجود می آمد.
با مرورگر گوگل کروم تا به حال ندیدم چنین مشکلی داشته باشه عادی کار می کرد.
نمی دونم عیب یابی را از کجا شروع کنم.
هارد هم قبلا مشکل نداشته چون این مشکل پدید اومد گفتم بد سکتور گیری کنم. بد سکتور را از طریق فرمت ویندوز و بعد توسط نرم افزار hdd reginter اسمش تقریبا همین بود کردم. با نرم افزار ویکتور یا تست گرفتم سالمه هیچ مشکلی نداره حتی بدسکتوری هم به من نشان نمیده نرم افزار ویکتوریا ولی باز بدسکتورگیری کردم چون شک داشتم.
الان حدود 1 ماهی می شه دستم به این سیستم که البته مال خودم هم هست بند شده.
ولتاژ اسلات رم هم درسته قبلا هم گفتم رم را هم عوض کردم.
هر کاری که به ذهنم رسیده کردم ولی هیچ نتیجه ای نیافتم.

تنها چیزی که الان به ذهنم می رسه اینه که روی برد هارد دیسک یک هیت بگیریم شاید قلع مردگی وجود داشته باشه

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
اقای نکویی راس میگه
شما مدام مشکل رو پیچیده تر میکردی
شما از همون اول مشکل رو انداختی سر نرم افزار
در صورتی که من حدسم سخت افزار بود
خب شما میگی 3 یا 4 روز این طور میشه
حالا تو نصف روز که هارد عوض کردی مشکل رفع شد ؟؟؟؟
حالا بماند
ولی اگه با کروم مشکل نداشتی میتون بگم که رم و سی پی یوت سالمن و تقریبا ازشون بگذریم
اگه هنوز مشکلتت پابرجا بود مدل مادربرد رو بنویس

بالا