آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

در خواست راهنمايي از متخصصين برق والكترونيك

leader1978

کاربر
2008-11-28
37
72
از متخصصين برق و مغناطيس جهت ساخت يك موتور(آرميچر)الكتريكي (بدون استفاده از سيم بيج روتور) كه فقط با استفاده از ميدانهاي آهن ربا كار كند كمكم كنند(استارت اوليه با دست انجام شده وسيستم به حركت خود ادامه دهد) البته اين كار رو يكي از دانشجويان كه از تلويزيون نشان مي داد انجام داده است كه بنده آدرسشو ندارم

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
با سلام در مورد پروژه ساعت با تاریخ توسط کریستال خارجی ساعت (32.768khz ( برای تنظیم تاریخ و ساعت چیکار باید کرد

elecboy

کاربر
2009-10-29
1
2
با سلام براي پروژه پايان ترمم يك فرستنده گيرنده مي خوام كه داراي برد 10 متر البته با مانع. لطفا بگيد كه از چه فرستده گيرنده اي استفاده كنم و اگه ميتونيد مدارشم براي من بفرستيد ممنون مي شم.

ayoob.ab66

کاربر
2009-01-27
31
28
سلام
من میخواستم با میکرو avr چند(16) ترانزیستور قدرت تحریک کنم بعنوان سوییچ که تا 20آمپر بتونه سوییچ کنه حالا من دنبال یک ترانزیستور با چنین مشخصاتی هستم دیتا شیت و نقشه .
ممنونمیشم اگه جواب بدین.
باتشکر ایوب.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام براي پروژه پايان ترمم يك فرستنده گيرنده مي خوام كه داراي برد 10 متر البته با مانع. لطفا بگيد كه از چه فرستده گيرنده اي استفاده كنم و اگه ميتونيد مدارشم براي من بفرستيد ممنون مي شم.
با سلام :
دوست عزيز در تاپيك {معرفي ايسي ها} و {گيرنده ها و فرستنده ها } در همين انجمن ايسي هايي بدين منظور معرفي شده است .
با اين حال توصيه مي شود از ماژول هاي اماده اي كه براي اين منظور در بازار بفروش ميرسند استفاده كنيد .
يكي از بهترين و پركاربرد ترين اين ماژول ها كه حاوي فرستنده و گيرنده {براي تله كوماند ها و ....} جنبه عموميت پيدا كرده براتون اپلود ميكنم اميدوارم مفيد واقع شود .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 19.6 کیلوبایت بازدیدها: 185

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
سلام
من میخواستم با میکرو avr چند(16) ترانزیستور قدرت تحریک کنم بعنوان سوییچ که تا 20آمپر بتونه سوییچ کنه حالا من دنبال یک ترانزیستور با چنین مشخصاتی هستم دیتا شیت و نقشه .
ممنونمیشم اگه جواب بدین.
باتشکر ایوب.
با سلام :
دوست عزيز براي تحريك يك ترانزيستور 20 امپري توسط ميكرو بايد از مدارات مبدلي كه از فوتو كوپلر يا ترانزيستورهاي دارلينگتون و ... استفاده كنيد ترانزيستور مورد نياز شما به شماره 2n5683 ميتوانيد استفاده كنيد ولي ابتدا توسط يك ترانزيستور مثلbc547 به عنوان درايور نيز بهره بگيريد .
معمول است از خروجي ميكرو براي گرفتن چنين قدرتي از تريستور و ترياك و... استفاده شود .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kavosh83

solook

کاربر
2009-10-10
5
9
با سلام :
دوست عزيز براي تحريك يك ترانزيستور 20 امپري توسط ميكرو بايد از مدارات مبدلي كه از فوتو كوپلر يا ترانزيستورهاي دارلينگتون و ... استفاده كنيد ترانزيستور مورد نياز شما به شماره 2n5683 ميتوانيد استفاده كنيد ولي ابتدا توسط يك ترانزيستور مثلbc547 به عنوان درايور نيز بهره بگيريد .
معمول است از خروجي ميكرو براي گرفتن چنين قدرتي از تريستور و ترياك و... استفاده شود .
موفق باشيد .

با سلام

آقا من همه شیراز رو گشتم 2n5683 گیرم نیومد باید چیکار کنم؟/

• Like

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
با سلام

آقا من همه شیراز رو گشتم 2n5683 گیرم نیومد باید چیکار کنم؟/
با درود ////اقا اگه اصفهون اشنا داری خیابان طالقانی جنب پاساژ 110 مراجعه کنید به احتمال زیاد کارتون را راه بندازه اگه از نظر مدیریت سایت اشکال نداشته باشه شماره تلفن را براتون بزارم ////بدرود

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با درود ////اقا اگه اصفهون اشنا داری خیابان طالقانی جنب پاساژ 110 مراجعه کنید به احتمال زیاد کارتون را راه بندازه اگه از نظر مدیریت سایت اشکال نداشته باشه شماره تلفن را براتون بزارم ////بدرود

سلام :
دوست عزيز ميتونيد با پيام خصوصي شماره را به ايشون اعلام كنيد .
باتشكر .
موفق باشيد .

• Like
بالا