آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش نشدن کامپیوتر در asus p5kpl se

dodvaod

کاربر
2012-08-12
12
31
دوستان خسته نباشید من جند روز پیش ویندوز 7 نصب کردم اما از اونروز به بعد وقتی سیستم رو shutdownمیکنم صفحه ابی رنگ میاد و خیلی معمولی پیغام shutdown میاد اما فقط مانیتور خاموش میشه ولی فن پاور و مین و چراغ کیس {کیس خاموش نمیشه}روشن میمونه.من چند راه امتحان کردم اما درست نشد.win xp نصب کردم مشکلم حل شد اما روی win 7این مشکل را دارم .بایوس را اپدیت کردم نشد.ویروس کش های مختلف امتحان کردم نشد.بعد از نصب ویندوز بدون نصب هیچ نرم افزاری سیستم را خاموش کردم باز این مشکل را داشت.از cmd فرمان خاموش دادم باز درست نشد.نکته اینکه روی sleep که میرم کیس خاموش میشه اما بعد 2 ثانیه دوباره سیستم روشن میشه.دیگه نمیدانم باید چکار کنم ایا کسی میتونه به من کمک کنه ممنون میشم.
مدل مادر بردم asus p5kpl se

آخرین ویرایش:

dodvaod

کاربر
2012-08-12
12
31
پاسخ : خاموش نشدن کامپیوتر

با سلام: نصب کردم اما درست نشد .البته این ویندوز را روی لپ تاب نصب کردم مشکلی پیش نیامد.دوست عزیز راه دیگه ای هست؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران

مشکل شما رو تا حال من نداشتم که تو ویندوز xp خاموش بشه ولی تو ویندوز 7 خاموش نشه. وقتی ویندوز خام نصب میکنید بدون تغییرات ، قاعدتا نیاز به تنظیمی نداره و وقت یمیزنید خاموش باید خاموش شه. حالا اگر خاموش نمیشه پس مشکل سخت افزاریه.

اینجوری که میگید به sleep هم که میره سریع بر میگرده. میتونه ایراد از اتصالی در کلید خاموش و روشن کردن کیستون هم باشه. چون گاهی کلید درست بر نمیگرده سر جاش و اتصالی داره برای همین درست کار نمیکنه !

شما یک بار قطعات رو همه رو جدا کن و مادرد برد هم بیار بیرون و کابل گرافیک و هارد و برق رو بهش وصل کن بقیه دستگاه ها هم رو جدا کن. با یک شیء فلزی از روی مادربرد استارت بزن که روشن بشه. حتما سیمهای روشن و خاموش که به کیس میره جدا کنید!

بعد که ویندوز آمد بالا کیبورد هم جدا کنید! می خوام مطمئن شم کیبورد هم اتصالی نداره. با موس بزنید شات دون. اگر شات دون شد ایراد از یکی از قطعات هست. از کلید کیس شروع کنید و یکی یکی وصل کنید و تست کنید.
این رو تست کنید و بعد نتیجه رو اعلام کنید!

dodvaod

کاربر
2012-08-12
12
31

دوست عزیز با کلید جلوی کیس خاموش میشه.به صورت اتوماتیک بعد ازshutdown کردن از داخل ویندوز مانیتور خاموش میشه اما کیس نه.حالا باز چی دستور میدید تا اطاعت کنم؟

dodvaod

کاربر
2012-08-12
12
31

دوست من.مشکلی که وجود داره بعد از وارد شدن به
قسمت msconfin و رفتن به بخشservicesو زدن تیک hide all microsoft servicesوزدن گزینهdisable allو ok کردم service های که داخل کادر services بود stooped شد به جز گزینه ای به نام ESETserviceکه جلوی ان هیچ تاریخی که زمان نصب یا....را ندارد.چند بار امتحان کرم اما مدام میزنه runningگزینه دیگه ای به نام ESETHTTPservice وجود داره که اما اون stooped میشه.میشه بگید دلیلش چیه؟ممکنه مشکل همین باشه ؟اخه برنامه همش در حال اجراست.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

دوستان خسته نباشید من جند روز پیش ویندوز 7 نصب کردم اما از اونروز به بعد وقتی سیستم رو shutdownمیکنم صفحه ابی رنگ میاد و خیلی معمولی پیغام shutdown میاد اما فقط مانیتور خاموش میشه ولی فن پاور و مین و چراغ کیس {کیس خاموش نمیشه}روشن میمونه.من چند راه امتحان کردم اما درست نشد.win xp نصب کردم مشکلم حل شد اما روی win 7این مشکل را دارم .بایوس را اپدیت کردم نشد.ویروس کش های مختلف امتحان کردم نشد.بعد از نصب ویندوز بدون نصب هیچ نرم افزاری سیستم را خاموش کردم باز این مشکل را داشت.از cmd فرمان خاموش دادم باز درست نشد.نکته اینکه روی sleep که میرم کیس خاموش میشه اما بعد 2 ثانیه دوباره سیستم روشن میشه.دیگه نمیدانم باید چکار کنم ایا کسی میتونه به من کمک کنه ممنون میشم.
مدل مادر بردم asus p5kpl se
دقیقا همین مشکل رو سر دو تا کیس مشابه گیم نت داشتم
تو ویندوز ایکس پی اوکی بود . سر سون موقع خاموش شدن صفحه ابی می اومد و کامپیوتر ریست می شد
با تعویض رم مشکل حل شد

بالا