آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: روش بلوکه کردن سایتهایی نا خواسته که خود بخود باز میشوند چگونه است

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
با سلام
دوستان اگر راهنمایی کنند
روشن بلوکه کردن سایتهایی که بطور نا خواسته باز میشوند چگونه است؟
اگه روش بلوکه کردن ان در ویندوز 7 ودر مرورگر های فایر فاکس واکسپلورر توضیح داده شود ممنون هستم

آخرین ویرایش:

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
راه راحتتر این است که در اینترنت اکسپلورر هم میتونید از internet options سپس تب privacy گزینه turn on pop-up blocker را

از حالت تیک خارج کنید
در موزیلا هم میتونید از option و سپس تب content گزینه block pop-up windows را از حالت تیک خارج کنید
موفق باشید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز

خود pop-up Blocker مرورگر موزیلا به هیچ دردی نمیخوره و برای من که اصلا فایده ای نداره بخاطر همین از افزونه ها استفاده میکنم

pop-up Blocker مرورگر اینترنت اکسپلورر عالیه و فقط کافیه تو تنظیمات pop-up blocker آن فقط روی High بگذارید تا جلوی تمام پنجره های اضافی گرفته بشه اما در موزیلا :

دانلود دو افزونه ی Pop-Up Blocker برای مرور گر موزیلا (موزیلا نسخه 17 به بالاتر) :
https://addons.mozilla.org/en-US/fir.../adblock-plus/
https://addons.mozilla.org/en-us/fir...on/?src=search

از هر دو افزونه همزمان استفاده کنید . وقتی من این دو را با هم استفاده میکنم تا بحال نشده که حتی یک دونه پنجره ی اضافی و تبلیغاتی باز بشه ! قبل از اینکه این دو افزونه رو نصب کنم تو هر سایتی میرفتم بیشتر از 2 تا پنجره جدید باز میشد ، الان خیلی راحتم
3.gif

--------------------------------------------------------------------------------------
آموزش تنظیمات این دو افزونه :

وقتی که هر دو رو نصب کرده اید باید یک بار مرورگر رو ببندید و دوباره بازش کنی تا تغییرات اعمال بشه و حالا بدون هیچ تنظیمات اضافی این دو افزونه تقریبا جلوی نصف پنجره های اضافی رو میگیرن و برای اینکه جلوی تمام پنجره های اضافی گرفته بشه این تنظیمات رو اعمال کنید :
Alt را بزنید تا گزینه Tools نمایان بشه و در آن قسمت وارد Adblock plus شوید و بروید قمست pop-up Addon Option و روی اولی تیک بزنید و بعد وارد pop-up Addon Preferences شوید و در در آن پنجره در قسمت Default action for sites not listed رو روی گزینه Block all pop-up قرار دهید و ok کنید حالا جلوی تمامی pop-up هایی که در پنجره جدید باز میشود را گرفته اید و شاید از این پس وارد سایت هایی شوید که تبلیغات آن در New Tap مرورگرتون بیاد برای جلوگیری از اینم باید اینکارو انجام بدید : وارد همون قسمتی که قبلا گفتم بشید و روی Add site rule ... کلیک کنید و سایت مورد نظرتون رو وارد کنید و در آنجا گزینه Block all pop-ups رو بزنید و تیک New windows رو بزنید و تیک New Tap رو هم بزنید و حالا Save کنید و Ok ... به همین سادگی ...

البته یه مشکلات کوچکی رو هم ایجاد میکنه مثلا میخواهید از سایتی مثل دانلودها دانلود کنید در آنجا شما هر چه روی لینک دانلود کلیک میکنید افزونه ها اشتباهی فکر میکنند که آنها pop-up هستند و آنها را بلاک میکنند شما میتوانید با راست کلیک و زدن Open New Tap روی لینک دانلود این مشکل رو حل کنید اما اگر واقعا دوست دارین کلیک کنید باید وارد همون قسمتی که قبلا گفتم بشید و Add rule رو بزنید و سایت مورد نظرتون رو وارد کنید و روی گزینه Handle pop-ups using adblock گزینه مورد نظرتون رو Save کنید و Ok کنید !

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
سلام
همون adblock popup blocker هم به تنهایی کلا پاپ رو غیر فعال میکنه و هیچ پاپ آپی نمیتونه باز شه وقتی فعال باشه. ولی ایرادی که داره تو سایتی مثل سایت خودمون وقتی می خواین پنجره اتچمنت رو هم باز کنید جلوش رو میگیره و حتی اگر از پیام بالای صفحه هم کلیک کنید به جای پنجره جدید یک تب جدید باز میشه که به صورت full screen هست و ممکنه منوها رو به هم بریزه. پس باید در بعضی مواقع که نیاز دارید غیر فعالش کنید.
این یعنی باید مقداری تخصص داشته باشید که بفهمید آیکونش کجا میره و چجوری غیر فعال میشه و ...
چون دیدم بعضی کاربرها بعد از نصب ادد آنز روی فایرفکس دیگه گمش میکنن و نمیتونن آیکونش رو بیارن روی toolbar و ازش استفاده کنن

aisam

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-11-30
450
6,253
با سلام
وتشکر از تمامی دوستان که زحمت کشیدن وجواب دادند واما یه سوال که برام خیلی مهمه مثلا من میخوام goole.com باز نشه این ادرس را کجا باید تایپ کنم تا ویندوز جلو باز شدن ان را بگیره.؟
ممنون از تمامی همکاران

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
برای هر مرورگری فرق میکنه! شما داخل هر مرورگر هم که این آدرس رو بلاک کنید اما باز هم برنامه میتونه مرورگر رو باز کنه منتها چون دسترسی به سایت بسته هست محتویاتش رو نشون نمیده. پس به این طریق جلوی باز شدن مرورگر رو نمیشه گرفت!
شما سوالتون رو کامل بگید که اصلا هدفتون از این کار چیه؟؟

برای بلاک کردن آدرس یک سایت در همه مرورگرها و حتی برنامه های مختلف میشه از فایل host ویندوز هم کمک بگیرید و ابتدا آدرس سایت رو کامل در انتهای این فایل باید بنویسید و چند فاصله بزنید بعد تایپ کنید 127.0.0.1 اینجوری دیگه اون سایت به شکلی بلاک میشه که هیچ مرورگر یا برنامه ای نمیتونه به اون سایت دسترسی پیدا کنه.
معولا از این روش برای جلوگیری از بعضی برنامه ها استفاده میشه که به سایتشون وصل میشن و کرکشون هم از کار میفته و جلوی دسترسیشون رو میگیرن.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
آقای نکویی اگه اشتباه نکنم بعد از ادرس دقیق سایت یک خط فاصله و آی پی اون سایت رو باید بنویسی
با اینکه اکثر کامپیوتر ها آنتی ویرس دارند
میتونی برای مسدود کردن یک سایت از فایروال انتی ویروس استفاده کنی
فایروال ویندوز هم کمی ضعیفه و زود جعلی بودن برنامه رو به سازندش میرسونه

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
آقای پشتیبان فرق نمیکنه یک فاصله یا چند فاصله. بعد از اولین فاصله ویندوز کلمه بعدی رو به عنوان IP میگیره. اما برای تفکیک کامل و اشتباه نشدن مرسوم هست چند فاصله میزنن به اندازه یک تب معمولا
البته فایروال هم فقط جلوی دسترسی به IP خاص رو میگیره ولی بازم اگر تو برنامه تعریف شده باشه مرورگر اجرا بشه، مرورگر باز هم اجرا میشه. مگه کلا برنامه رو دسترسیهاش رو بگیرید که یکم پیچیده میشه.

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
مثلا این برنامه رو که من نوشتم مربوط به آدرس یاب سایت دیگرمون هست که اگر آدرسش عوض بشه این اتوماتیک آدرس جدید رو میگیره و تو مرورگر آدرس جدید رو باز میکنه. البته صفحه home اینترنت اکسپلورر هم عوض میکنه.
با این میتونید تست کنید که با فایروال چجوری میشه کاری کرد مرورگر باز نشه!
البته با این برنامه از host هم نمیشه جلوی ارتباطش با سرور رو گرفت. میدونید چرا؟؟ چون این هر بار از یک جا آدرس میگیره و نمیتونید با یک آدرس ثابت جلوش رو بگیرید!

اما خوب روشهایی داره که مربوط به بحثمون نمیشه و توضیح نمیدم فعلا

پیوست‌ها

• 613.4 کیلوبایت بازدیدها: 36
بالا