آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تصویر ندادن مادر برد ایسوس مدلAsus P8H61

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

PoisoN

کاربر
2013-02-09
71
271
خیر هنوز حل نشده
تمامی ورژن های بایوس رو امتحان کردم جواب نداد
با CPU و رم و گرافیک دیگه هم تست کردم نشد
یه برد دیگه هم باز به دستم رسید با همین مشکل...
ولتاژ ها رو هم گرفتم همگی درست هستن

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
مدل مادربوردتون
P8H61M_LX3_R2.0 هست؟ گرافیک آن بورد داره؟ اگه آره،با گرافیک آن بورد هم همین مشکلو داره؟
هیت سینک روی پل رو باز کن ببین وقتی روی پل فشار وارد میکنی تغییری در وضعیت مادربورد ایجاد میشه یا نه؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
در یک سری از مادربوردهای جدید،ارتباط بین رم و سی پی یو دیگر از طریق پل شمالی برقرار نمیشود بلکه برای کم کردن فشار روی پل شمالی و بهبود ارتباط بین رم و سی پی یو، رم مستقیما با سی پی یو در ارتباط است(در مورد این مادربورد اطلاعی ندارم،ضمن اینکه من هرچه سایت Asus رو گشتم این مادربوردو پیدا نکردم فقط rev 2.0 اون در سایت موجود بود!)، به نظر میرسه یه مشکلی در ارتباط رم با سی پی یو وجود داره(حالا چه مستقیم باشه و چه از طریق پل )،این میتونه از مشکل داشتن یه خازن یا یه SMD در این مسیر و یا دیسکانتکی در پل شمالی و یا دیسکانکتی در سی پی یو باشه،نمیدونم واسه این سوکت اصلا امیلاتوری اومده یا نه و اگه اومده شما در اختیار دارید یا نه،بهرحال به نظر من دنبال این عدم ارتباط صحیح رم و سی پی یو باشید حتی ممکن است مشکل در اسلات رم باشد.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

S.y.a

کاربر
2013-07-06
16
35
من هم تا دلتون بخواد مادربرد هایی دارم با چیپ اچ 61 از برند های مختلف با مشکل های عجیب و غریب که یکی از اون مشکل ها همین هست ...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا