آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی مبتدیانه برای تعمیر پاور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

amirali_101

کاربر
2013-05-11
33
198
تهران
با درود
من تقریبا 20 تا پاور خراب دارم که مشکلات اونها متفاوت هستند. ولی مشکل مشترکی که اکثر اونها دارند وقتی که با پاور تستر تست میکنم روی 5VSB یا همون سیم بنفش هست. مطالعاتی که توی همین سایت داشتم دوستان گقتند ممکنه از خازنی باشه که بغل سیم بنفشه. با مولتی متر تست گرفتم گویا سالمه فقط تست تغذیه سوییچینگ رو بلد نیستم. ضمناً من مبتدی هستم تعدادی از پاور ها هم روی 12V مشکل دارند. اگه اساتید لطف کنید و مراحل رو توضیح بدید ممنون میشم. مدل پاور ها اکثرا گرین های 330 و 380 هستند. دیود های روی هیت سینک اول را با مولتی متر تست کردم همگی اعداد بین 400 تا 600 میدند. ولی در بخش DC دو تا از دیود ها روی تست بوق ، بوق میزنند که وقتی روی پاور سالم هم تست کردم بوق زدند. دیود ها رو جدا کردم و مولتی متر زدم عدد های بین 90 تا 110 رو نشون میدن (حالت بازر )
حالا اگه لطف کنید و اگه امکانش بود با عکس توضیح بدین ممنون میشم.
با تشکر مجدد

آخرین ویرایش:

imanfc

کاربر
2012-01-04
345
1,003
سلام
شما لطف کن یه عکس از یه پاور بذار و مشکلش رو به طور کامل شرح بده
بیستا بیستا که نمیشه پاور تعمیر کرد :boos::boos::boos:
اکثر خرابی پاورها مربوط به خازنها و دیودها هست
در هنگام کار با پاور هم با پیچ گوشتی خازنها بزرگ رو تخلیه کنید

آخرین ویرایش:

amirali_101

کاربر
2013-05-11
33
198
تهران
سلام
شما لطف کن یه عکس از یه پاور بذار و مشکلش رو به طور کامل شرح بده
بیستا بیستا که نمیشه پاور تعمیر کرد :boos::boos::boos:
اکثر خرابی خازنها مربوط به خازنها و دیودها هست
در هنگام کار با پاور هم با پیچ گوشتی خازنها بزرگ رو تخلیه کنید
با درود دوست من شما همین یک دونه هم یگی لطف کردی . از لحاظ ظاهری هیچ ضایعه ای وجود نداره مشکل عمده من هم در بخش 5VSB هست که به نظر از مدار استند بای میاد. مدل پاور هم گرین 380 هست. حالا اگه باز هم سوالی دارید در خدمتم . ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، همان طور که همکار گرامی آقا رضا فرمودند برای تست دقیق باید از خازن سنج استفاده کرد
دوست گرامی ، تعمیر پاور نیاز به تجربه و زمان است ولی خلاصه باید از یک جایی شروع کرد روش هایی که خدمت شما عرض میکنم را بکار بگیرید به مرور زمان مطمئن باشید تمام مسائل مربوط به پاور را حل خواهید کرد
در وحله اول همه پاور ها را با هم باز نکنید
در وحله دوم هر پاوری را که باز کردید را 5 تا 10 دقیقه فقط نگاه کنید حتی اگر ایراد آن را دیده باشیدبا این کار میتوانید از لحاظ فیزیکی برد را بررسی کنید و حتی به مرور زمان چشمتان با برد و مدارات آشنا میشود
نکته : یکی از عیب های رایج قلع مردگی یا لحیم سردی کف کیت میباشد بخصوص قسمت هایی که هیت سینک دارد همیشه اول کف کیت را از لحاظ قلع مردگی و حتی اتصالی چک کنید این قانون است
نکته دیگر این است که پاور را برای خود قسمت بندی کنید به عنوان مثال قسمت اولیه ( تا هیت سینک اول ) و قسمت ثانویه ( هیت سینک دوم و بعد از آن )
به عنوان مثال اگر قسمت اولیه ایراد داشته باشد باعث فیوض پریدگی میباشد
نکته بعدی از ولتاژگیری هم میتوانید استفاده کنید
نکته مهم : قطعه شناسی و تست قطعات و مدار خوانی حرف اول در هر تعمیری را میزند لطفا خودتان را در این زمینه قوی کنید
لینک های زیر را سعی کنید کامل مطالعه فرمایید
http://www.irantk.ir/forumdisplay.php?f=4
http://www.irantk.ir/forumdisplay.php?f=5
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا