آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در تعویض آی سی IO

mostafa@racer

کاربر
2008-02-14
71
207
با سلام به همه دوستان
یک مادربرد گیگابایت DDR2 هست که آی سی IO آن با شماره IT8718F-S تعویض شده اما حالا به محض وصل کردن کابل 20 پین چراغ 5 ولت کارت دیباگر روشن میشه تمام پایه ها از نظر اتصال با دقت چک شده اند هیچ مشکلی نداره، در صورتی که آی سی جدید روی مادربرد خودش راحت سوئیچ می شد و مشکلی نداشته حالا نمی دونم اشکال از کجاست لطفا راهنمایی کنید.

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,680
سلام

فلکس زیر آی سی مونده و به خاطر حرارت بالا رسانا شده و بین پایه ها اتصالی درست کرده

آی سی رو بردارید و زیرش رو کاملا تمیز کنید و بعد از نصب مجدد تمام پایه ها رو از نظر اتصالی چک کنید و محلش رو با ایزو پروپیل کاملا پاک کنید

اعلام نتیجه فراموش نشه

موفق باشی

mostafa@racer

کاربر
2008-02-14
71
207
ممنون از اراهنمایی شما تا حالا بهش فکر نکرده بودم که روغن فلکس باعث اتصالی بشه حالا دو تا سوال دارم یکی اینکه چرا این اتفاق حین ریبال کردن چیپ ها نمی افته دوما ایزوپروپیل رو از کجا تهیه کنم چون با تینر پاک نمی شه

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
617
1,680
ممنون از اراهنمایی شما تا حالا بهش فکر نکرده بودم که روغن فلکس باعث اتصالی بشه حالا دو تا سوال دارم یکی اینکه چرا این اتفاق حین ریبال کردن چیپ ها نمی افته دوما ایزوپروپیل رو از کجا تهیه کنم چون با تینر پاک نمی شه
سلام وقتی از جنس نامرغوب فلکس استفاده بشه یا اینکه مدت زمان هیت گرفتن زیاد باشه که باعث تغییر رنگ و تیره شدن فلکس میشه این اتفاق میوفته و کاملا هم طبیعیه در مورد چیپ هم همینطوره ولی اینجا ( تعمیرات مینبرد) چون ما از بال استفاده میکنیم و چیپ به برد نمیچسبه و همینطور بخار شدن فلکس باعث میشه کمتر این اتفاق بیفته ولی تو تعمیرات موبایل که معمولا از شابلون و این چیزا استفاده نمیشه ( یه کار کاملا تجربیه و بدون بال و فقط با استفاده از سیم لحیم و قلم هویه انجام میشه ) این وضوع زیاد اتفاق میوفته اون ایزوپروپیل رو هم تو بازار تهران نیم لیتریشو 7 تومن میتونی گیر بیاری اگر نداشتی از اتانول هم میتونی استفاده کنی فقط یکم دیر تر پاک میکنه همین موفق باشی دوست من

بالا