آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روشن شدن مادر برد asrockمدل 775i65pe با اتصال به پاور

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مادر برد رو وقتی که به پاور وصل میکنم خودکار روشن میشه و تصویر هم نمیده دیباگر هم کد C7 رو نشون میده و 5تا هم بوق کوتاه رو پشت سر هم میزنه مادر برد رو بدون رم ازمایش کردم که کد 3 و0 رو نشون میده و بوق ممتد میزنه که نداشتن رم رو میزنه رم و سی پی یو سالمه با تشکر

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
این دو تا فت در کنا ر اسلت گرافیک هم خیلی داغ میشه

پیوست‌ها

• 62.8 کیلوبایت بازدیدها: 174

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
فت کنار اسلت رم در اوردم سالمه و همین طور دوتا فت که مشخص کردم هم بیرون از مادر برد تست کردم سالمه ولی در روی برد خیلی گرم میشن خازنهای دور گرافیک رو هم عوض کردم 1000 میکرو 6.3 ولت مشکل اصلی که خود به خود روشن میشه هست در ضمن وقتی رم رو در میارم کد 3 و 0 رو میزنه اگه در مورد ولتاز گیری فت و اسلت رم وگرافیک هم توضیحی بدین که چطور و از کدوم پایه ها ولتاز بگیرم که خیلی خوب میشه با تشکر

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
باسلام عرایض جناب احمد بور بکار ببندید خدمت شما نکته ای بگم در مدلهای ازراک عیب بسیار داشتم که علی رغم نسوختن فتها مسله در ترانزیستورهای smdکنار مازول یا بانکتن که صددرصد باید بیرون و تست بشن بدون شک اگر از صحت فتها اطمینان دارید موردی که عرض کردم رو بررسی فرمایید بالای چند مورد داشتم همین ترانزیستورهان موفق باشید.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام چطور باید ولتاز گیری کنم لطفا در مورد ولناژ گیری هم توضیحی بدین که خیلی خوب میشد در ضمن مشکل اصلی مادر برد با وصل شدن پاور به برق روشن میشه هست

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
در مدلهای ازراک عیب بسیار داشتم که علی رغم نسوختن فتها مسله در ترانزیستورهای smdکنار مازول یا بانکتن که صددرصد باید بیرون و تست بشن
سلام دوست گرامی نمیدونم مازول و بانکتن که میگید کدوم قسمت مادر برد هستن لطفا در این مورد هم راهنمایی کنید ویا در تصویر بالا دقیقا بگید کجا هست از کمکت هم متشکرم

kaveh.21

کاربر
2011-10-25
120
605
شاهی در طبرستان
با درود فراوان دوست من

در عکس مشخص است که خازن کنار اسلات گرافیک ورم کرده و مطمئنا چند خازن دیگه هم معیوب است
کد C کلا در مادربرد یعنی هرچه هست مربوط است به رم حالا چند امکان وجود داره

1-رم و اسلات رم کثیف هستند که با شستشو حل میشه
2- خازن های دور اسلات رم معیوب هستند
3- ولتاژ به رم نمیر سه که میتونه از ترانزیستورهای دور اسلات رم باشه
4- مواردی هم بوده که از بایوس بوده ! بایوس رو بعد اینکارها پروگرم کنید
5-اگر هیچ کدام از گزینه ها نبودن تجربه شخصی بنده اینو برای من ثابت کرده که از چیپ شمالی هست
(اگه دقت کنی میبینی که اکثر پایه های رم به چیپ شمالی وصل میشه )

در رابطه با روشن شدن خود به خود مادربرد چند باری برای من پیش امد که با تعویض کریستال حل شد
البته به پایه های IO نگاه کن احتمال اینکه خود IO مشکل داشته باشه هم هست
به جمپر های CMOUS هم نگاه کن !!!
نتیجه را اعلام کنید

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام بیشتر این کارها رو انجام دادم خود مادر برد رو هم با تینر شستم و کریستال استوانه ایی رو هم عوض کردم خازن های دور رم رو هم عوض کردم بایوس رو دیگه پروگرام نکردم وفکر نکنم ایراد از بایوس باشه خودم هم به خرابی پل شمالی شک دارم

بالا