آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل خاموش شدن لپ تاپ N5040

bahram68

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-04
224
425
ilam
با سلام بعضی وقتها باطری هم این مشکل رو پیش میاره اگه باطری رو جدا کنی خوب میشه من تا حالا با دو تا لب تاپ اینجوری برخورد کردم امتحان کنید ضرری نداره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: eastboy

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
آقا بدون باطری هم مشکل پابرجا بود!!!
دوستان کسی نیست دست مارو بگیرههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
دوستان عزیز سلام
من حدود 4 ماه پیش این تاپیک رو باز کردم.. مشکل این دستگاه خود به خود برطرف شد! دادمش به مشتری اما حالا دوباره بر گشته! همین مشکل رو هم داره! بعد از کلی بررسی دیدم که وقتی کیبورد رو از لپ تاپ جدا می کنم دستگاه دیگه خاموش نمیشه!!! بعد دوباره کیبورد رو وصل کردم ولی در جای خودش قرار ندادم(یعنی داخل پنل جای مخصوص کیبورد که فرورفتست و چند تا پین داره که میره روی لبه های کیبورد و اون رو سفت نگه میداره) خلاصه کیبورد رو گذاشتم روی پنل و بدون این تو جاش قرارش بدم دستگاه رو روشن کردم! دستگاه بدون مشکل کار کرد.. بعدش خاموشش کردم و کیبورد رو جا زدم.. ویندوز اومد بالا و لپ تاپ بعد از چند دقیقه کار کردن به طور خودکار صفحه help ویندوز رو بالا آورد و چند تا صدای دینگ که هنگام زدن دکمه ها از صفحه کلید از اسپیکر خارج میشه هم داد.. و لپ تاپ خاموش شد. یعنی انگار دکمه F1 چند بار پشت سر هم فشار داده شده باشه! فکر کردم شاید مال ویندوز باشه.. در همین حالت رفتم توی صفحه بایوس و یه کمی اونجا با دکمه ها ور رفتم و چند تا دکمه فشار دادم دیدم دوباره help بایوس باز شد و بعد از چند ثانیه لپ تاپ خاموش شد!
حالا اساتید چه پیشنهادی واسه این مورد دارید؟؟ میگم اگه صفحه کلید خراب باشه که نباید تحت هیچ(
حالا اساتید چه پیشنهادی واسه این مورد دارید؟؟ میگم اگه صفحه کلید خراب باشه که نباید تحت هیچ شرایطی کار کنه! از طرفی هم زیر صفحه کلید توسط یه لایه طلقی پلاستیکی پوشیده شده که نمیشه احتمال داد که بخاطر اتصال به بدنه همچین اتفاقی میفته.
بدجوری گیر کردم لطفا راهنمایی کنید عزیزان.
متشکرم

لطفا کمک کنید×:174:

AREF1369

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-11-16
602
6,362
ایران
با سلام-دوست گرامی طبق فرمایشات شما یکی یا چند دکمه روی کیبورد اتصال دارد و این اتصال و قتی به وجود میاد که در اثر فشار هنگام جا زدن درون لبتاب به وجود میادشاید فلت کیبورد هم مشکل داشته باشد-ابتدا اگر کیبورد دیگری موجوددارید تست بفرمایید در ضمن با کیبورد یو اس بی چک کنید و کیبورد لبتاب را کاملا جدا کنید-نتیجه را اعلام بفرمایید-

eastboy

کاربر
2010-07-27
268
431
با سلام-دوست گرامی طبق فرمایشات شما یکی یا چند دکمه روی کیبورد اتصال دارد و این اتصال و قتی به وجود میاد که در اثر فشار هنگام جا زدن درون لبتاب به وجود میادشاید فلت کیبورد هم مشکل داشته باشد-ابتدا اگر کیبورد دیگری موجوددارید تست بفرمایید در ضمن با کیبورد یو اس بی چک کنید و کیبورد لبتاب را کاملا جدا کنید-نتیجه را اعلام بفرمایید-
با کیبورد یو اس بی تست کردم مشکلی نداره..حتی همین کیبورد رو هم همونطور که عرض کردم وقتی جا نمی زنم بدون مشکل کار می کنه! مشکل وقتی ایجاد میشه که جاش می زنم!

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
با سلام
حتما یه مشکلی توی خود کی برد هست که توی حالت عادی خودش رو نشون نمیده و وقتی که پیچ میشه بخاطر فشار و قوسی که به کی برد وارد میشه اون مشکل پیش میاد یا بالعکس روی خود مادر برد میتونه باشه . منظورم اینه که وقتی به برد و کی برد فشار میاد این اتفاق می افته

• Like

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
با کیبورد یو اس بی تست کردم مشکلی نداره..حتی همین کیبورد رو هم همونطور که عرض کردم وقتی جا نمی زنم بدون مشکل کار می کنه! مشکل وقتی ایجاد میشه که جاش می زنم!

دوست عزیز ابتدا سوکتی که روی مین بورد وجود دارد و فلت کیبورد به ان وصل میشود را تعویض کنید و اگر جواب نداد کیبورد بطور کامل باید تعویض شود و نتیجه را اعلام کنید

با تشکر

• Like

hajizade1369

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
سلام من هم این مشکل رو روی یه لپ تاپ سونی داشتم وقتی برررسی کردم دیدم مشکل از چیپ شمالی هستش که با سشوار صنعتی ریزولد کردم حل شد (ولی اینم بگم که این مشکل میتونه مربوط به بایوس هم باشد)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا
بالا