آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذیه آزمایشگاهی 30-0 ولت 1ma-3A

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
چرا استاد منم قبول دارم که خیلی عالی هست
آره به جای 2n3055 از TIP استفاده میکنم فک کنم جریان بیشتری هم میتونه بده هرکدوم تا 6 آمپر حالا 6 نه 5 آمپر خوبه دیگه:wink:

دوست خوبم
سلام

مورد هدف من هم همان 3 آمپر است و لذا هدفم افزایش جریان خروجی تغذیه نبود بلکه اگر 2N30 55 را که ترانزیستور 15 آمپری است مورد آزمایش قرار دهید خواهید دید در مواردی با 1 آمپر هم شبیه اتو میشه

و لذا رعایت پارامترهای لازم و توجه به نکات اساسی بسیار ضروری و شنیدنی است که متاسفانه نامرتبط با تاپیک حاضر است و اگر مایلید از آن مطلع شوید سوال مورد اشاره را در بخش آموزش گام به گام الکترونیک -- تاپیک آزمایشگاه آموزشی الکترونیک (تاپیک مهم دهم ) مطرح فرمایید تا مرتبط با تاپیک ، مطالب لازم مربوطه را مفصلا تقدیم کنم

بطوریکه عموم تعمیرکارن دیده اند که به ترانزیستور هوریزانتال تلویزیونها ، ولتاژ بالای 100 ولت اعمال میشه و کل تلویزیون حدود 100 وات است یعنی اگر ترانزیستور هوریزانتال 1 آمپر بکشه همین بخش 100 وات مصرف میکنه و بنابرین بدیهی است که ترانزیستور خروجی هوریزانتال با جریان کمتر از 1 آمپر کار میکنه

لذا باوجودیکه جریان 1 آمپر هم باید برای ترانزیستور 10 آمپری بچه بازی محسوب بشه و کاملا خنک کار کنه اما عموم تعمیرکاران تجربه کرده اند که اگر از ترانزیستور 30 آمپری هم استفاده کنند داغ میکنه و اگر 4 آمپر از آن عبور کنه که درجا میسوزه چرا ؟
درحالیکه میتونیم 30 آمپر از همین ترانزیستور بکشیم و نسوزه ( حساب کتابی داره )

لذا:
درحالیکه 2N30 55 ترانزیستور 15 آمپری است چرا در مواردی با 1 آمپر هم بشدت داغ میکنه و میسوزه

متاسفانه پاسخ سوال و موضوع مهم فوق نامرتبط با این تاپیک و مغایر با مقررات سایت است و لذا قطعا مورد شماتت قرار خواهم گرفت وگرنه همینجا پاسخ میگفتم

سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vahiddigi

vahiddigi

کاربر
2013-04-14
36
93
دوست خوبم
سلام

مورد هدف من هم همان 3 آمپر است و لذا هدفم افزایش جریان خروجی تغذیه نبود بلکه اگر 2N30 55 را که ترانزیستور 15 آمپری است مورد آزمایش قرار دهید خواهید دید در مواردی با 1 آمپر هم شبیه اتو میشه

و لذا رعایت پارامترهای لازم و توجه به نکات اساسی بسیار ضروری و شنیدنی است که متاسفانه نامرتبط با تاپیک حاضر است و اگر مایلید از آن مطلع شوید سوال مورد اشاره را در بخش آموزش گام به گام الکترونیک -- تاپیک آزمایشگاه آموزشی الکترونیک (تاپیک مهم دهم ) مطرح فرمایید تا مرتبط با تاپیک ، مطالب لازم مربوطه را مفصلا تقدیم کنم

بطوریکه عموم تعمیرکارن دیده اند به ترانزیستور هوریزانتال تلویزیونها ، ولتاژ بالای 100 ولت اعمال میشه و کل تلویزیون حدود 100 وات است یعنی اگر ترانزیستور هوریزانتال 1 آمپر بکشه همین بخش 100 وات مصرف میکنه و بنابرین با کمتر از 1 آمپر کار میکنه که باید برای ترانزیستور 10 آمپری بچه بازی محسوب بشه و باید کاملا خنک باشه اما عموم تعمیرکاران تجربه کرده اند که اگر از ترانزیستور 30 آمپری هم استفاده کنند داغ میکنه و اگر 4 آمپر از آن عبور کنه درجا میسوزه چرا ؟
لذا:
درحالیکه 2N30 55 ترانزیستور 15 آمپری است چرا در مواردی با 1 آمپر هم بشدت داغ میکنه و میسوزه

متاسفانه پاسخ سوال و موضوع مهم فوق نامرتبط با این تاپیک و مغایر با مقررات سایت است و لذا قطعا مورد شماتت قرار خواهم گرفت وگرنه همینجا پاسخ میگفتم

سپاس
خیلی جالب شد حتما میام سر میزنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا