آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تبدیل ولتاژ 1.5 به 5

masterx

کاربر
2008-04-14
5
11
ایران
سلام
لطفا چگونگی تبدیل ولتاژ 1.5 به 5 ولت را برای بنده توضیح داده و در صورت امکان مداری در این رابطه
ارائه دهید در ضمن اطلاعاتی درباره بافر نیز می خواستم با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
سلام
لطفا چگونگی تبدیل ولتاژ 1.5 به 5 ولت را برای بنده توضیح داده و در صورت امکان مداری در این رابطه
ارائه دهید در ضمن اطلاعاتی درباره بافر نیز می خواستم با تشکر
با سلام :
دوست عزيز در اين نوع مبدل از يك اوسيلاتور در محدوده فركانسي 40 كيلوهرتز به بالا استفاده ميشه و با يكسو سازي خروجي اوسيلاتور به ولتاژ هاي دلخواه ميرسند اين تاپيك را مطالعه كنيد (مدار و نقشه نمونه ) :
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=2871
یک چراغ قوه 1.5 ولتی پرنور
با تشكر .
موفق باشيد .

masterx

کاربر
2008-04-14
5
11
ایران
سلام
با تشکر از gadraj عزیز بنده می خواهم یک سنسور با لیزر قرمز درست کنم که تشکیل شده از لیزر و فتوسل است من می خواهم وقتی که نور تابیده شده به سنسور قطع شد یک رله 3 یا 5 ولت وارد مدار شده و از طریق آن دستگاهی روشن ویا خاموش شود ولی خروجی سنسور از 2 ولت بیشتر نمی شود می خواستم بدونم با این مدار می تونم ولتاژ رو افزایش بدم ؟ در ضمن اگر مداری در رابطه با سنسور نوری با برد بالای 10 متر دارید لطفا بنده را راهنمایی کنید .
باتشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
سلام
با تشکر از gadraj عزیز بنده می خواهم یک سنسور با لیزر قرمز درست کنم که تشکیل شده از لیزر و فتوسل است من می خواهم وقتی که نور تابیده شده به سنسور قطع شد یک رله 3 یا 5 ولت وارد مدار شده و از طریق آن دستگاهی روشن ویا خاموش شود ولی خروجی سنسور از 2 ولت بیشتر نمی شود می خواستم بدونم با این مدار می تونم ولتاژ رو افزایش بدم ؟ در ضمن اگر مداری در رابطه با سنسور نوری با برد بالای 10 متر دارید لطفا بنده را راهنمایی کنید .
باتشکر
با سلام :
دوست عزيز به تاپيك مدارات ساده براي مبتديان در همين بخش مراجعه و مطالعه كنيد به نظرم چند مداري در اين رابطه اپلود كرده ام اگر مشگلتان حل نشد همونجا پيام بزاريد در خدمتيم .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا