آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

محافظ دیجیتال

ahpa63

کاربر
2012-11-06
139
392
با سلام و خسته نباشی
لطفا در مورد مدار محافظهای دیجیتال و نحوه تعمیرات انها توضیحاتی بفرمایید
با تشکر

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
سلام بنده هم همین سوال و خواهش رو دارم.در ضمن طریقه افزایش حد بالا یعنی قطع رله در حالتی که ولتاژ بالا هست رو میخام افزایش بدم که گاه و بیگاه با رسیدن به 235 ولت قطع نکنه.محافظ تواتر هست و فقط یکعدد مولتی ترن داخلش هست با اتمگا8 کار شده نمیدونم با تنظیم همین مولتی ترن درست میشه؟

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
سلام
یک بخش تغذیه دی سی ولتاژ حدود 12 ولت برای تغذیه آپ امپ LM324و رله را درست میکنه با یک آپ امپ و دیود و خازن درصدی از پیک برق شهر را میخوانه و در آپ امپ دیگه آنرا با ولتاژ یک دیود زنر مقایسه میکنه بیشتر بشه رله را قطع میکنه و همینطور با یک آپ امپ دیگه همان درصد پیک برق شهر را دوباره با ولتاژ یک دیود زنر مقایسه میکنه ایندفعه کم بشه رله را قطع میکنه.

mehran101

کاربر
2017-02-25
75
107
برای مدار دیجیتالی توصیه میکنم از pic16f1937 استفاده کنید چون دیگه نیازی به زنر ندارید خودش dac داخلی داره و lcd رقمی را راه اندازی میکنه و فعلا ارزان گیر میاد موفق باشید

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
سلام.منم همین سوال رو دارم.
فقط یک ایسی اتمگا8 داره. و یک مولتی ترن.بقیه مقاومت ثابت هستن.میخام حد بالا رو بیشتر کنم.لطفا راهنمایی کنین.

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,738
سلام.منم همین سوال رو دارم.
فقط یک ایسی اتمگا8 داره. و یک مولتی ترن.بقیه مقاومت ثابت هستن.میخام حد بالا رو بیشتر کنم.لطفا راهنمایی کنین.
سلام همکار گرامی شما نمی تواند حد ولت بالا کم کند چون این قسمت در برنامه مشخص شد است

سلام
اما به نظر من میتوان ولتاژ بالا را بیشتر کرد با توجه به مقاومتهای پایه های مبدل انالوگ میکرو که از پایه ۲۳ الی ۲۸ می باشد با تعقیب در برد یکی از این پایه ها با استفاده از تقسیم کننده مقاومتی به ولتاژ اصلی میرسد یک پایه از این مقاومت به خط زمین وصل است با کاهش مقاومت فوق به یک دوم و قرار دادن یک پتانسیومتر با مقدار دو برابر مقاومت قبلی تنظیم فرمایید دسترسی به برد ندارم والا کاملا مقدار ها را اعلام میکردم شب خوش

بالا