آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

صدای فیس فیس از داخل پاور و ریست شدن سیستم

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
با سلام خدمت اساتید یک پاور کامپیوتر دارم که چند روز پیش در حالی که سیستم روی استند بای بود سوخت با تعویض دیودهای پل و ترانزیستورهای ماسفت و وریستور پاور برگشت الان که به سیستم وصل میشه پاور صدای فیس فیس میده و سیستم هی ریست میشه و بالا نمیاد البته این صدا رو قبلا هم داشت ولی کمتر و سیستم بالا میومد با تعویض خارنهای صافی مشکل برطرف نشد از دوستان خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

DSC_0005.jpgDSC_0004.jpgDSC_0003.jpg

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
:narahat:دوست عزیز ولتاژها متغیر هست من وقتی اهم متر دیجیتال رو روی dc20 میزارم سیمهای زرد و مشکی از 1.80تا 9.90میره ولی بیشتر روی رنج1تا 1.90هست فقط یک لحضه تا 9.90میره

سیم قرمز مشکی 5.75ثابت

سیم سبز مشکی 4تا4.30متغیر
سیم نارنجی مشکی از 1.26تا3.26 متغیر

آخرین ویرایش:

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام دوست گرامی
شما نوشتید ماسفت رو عوض کردید.منظورتون ماسفت روی استندبای بود یا هر سه ترانزیستور روی هیت سینک اول است؟توجه داشته باشید در بعضی پاورها فقط ترانزیستور استندبای ماسفت است و دوتای دیگه NPN هستند.
اگر فقط همون ماسفت استندبای رو عوض کنید میتونید مطمئن باشید یکی از ترازیستورهای NPN شما یا نشتی دارد یا سوخته است.
پایین چاپر وسط نیز دوتا ترانزیستور معمولا بصورت قرینه بسته میشود.حتما انها را چک یا تعویض کنید 2sc945 یا 2sc1815
علت سوختگی در این حالت سفت بسته نشدن ترانزیستورها به هیت سینک و گرم شدن و سوختن آنها و به طبع ان سوختن پل دیود و فیوز میباشد.

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
سلام دوست گرامی
شما نوشتید ماسفت رو عوض کردید.منظورتون ماسفت روی استندبای بود یا هر سه ترانزیستور روی هیت سینک اول است؟توجه داشته باشید در بعضی پاورها فقط ترانزیستور استندبای ماسفت است و دوتای دیگه NPN هستند.
اگر فقط همون ماسفت استندبای رو عوض کنید میتونید مطمئن باشید یکی از ترازیستورهای NPN شما یا نشتی دارد یا سوخته است.
پایین چاپر وسط نیز دوتا ترانزیستور معمولا بصورت قرینه بسته میشود.حتما انها را چک یا تعویض کنید 2sc945 یا 2sc1815
علت سوختگی در این حالت سفت بسته نشدن ترانزیستورها به هیت سینک و گرم شدن و سوختن آنها و به طبع ان سوختن پل دیود و فیوز میباشد.

با سلام خدمت شما بله من دو تا از ترانزیستورهای هیت سینگ اول کنار خازنهای صافی رو تعویض کردم که یکیش ترکیده بود و دیگری اتصال کوتاه شده بود و سومی هم موردی نداشت در مورد ترانزیستور ماسفت میشه یکم بیشتر توضیح بدین در ضمن پاورو وقتی بیرون روشن میکنم هیچ صدایی نداره و نرماله فقط زیر بار صدا میده و سیستم هی ریست میشه
با تشکر از شما

reza_wvee

کاربر
2008-12-23
53
188
با سلام خدمت دوست گرامی چشم به محض تعویض نتیجه رو اعلام میکنم

با تشکر

با سلام مجدد خدمت شما بزرگوار با تعویض دوتا خازن 50ولت کنار سینگ وpc817مشکل برطرف شد

#$V686

بالا