آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تراسفورماتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
با سلام. یخواستم بدونم کسی میدونه توی پاور کامپیوتر ترانسفورماتور و دوتا آی سی 339 و 7500 که توی مدار پاور بکار رفته چطوری میشه تست کرد. لطفا دقیق و کامل توضیح بدین. البته در زمینه تعمیر پاور دست و پا شکسته تجریباتی دارم.

molaeiabbas

کاربر
2012-10-10
53
169
با سلام. یخواستم بدونم کسی میدونه توی پاور کامپیوتر ترانسفورماتور و دوتا آی سی 339 و 7500 که توی مدار پاور بکار رفته چطوری میشه تست کرد. لطفا دقیق و کامل توضیح بدین. البته در زمینه تعمیر پاور دست و پا شکسته تجریباتی دارم.
سلام. قبل از هر چیز از اساتید محترم سایت استدعا دارم که اگه اشتباهی هست تصحیح کنن. فکر کنم روش تست ترانسفرمر به این صورته که پایه هایی که در یک طرف اون هستند باید به هم راه بدهند اما پایه هایی که در دو طرف هستند نباید به هم راه بدن، البته ذکر این نکته ضروریه که پایه های هر طرف نیز چند گروه هستند مثلا سه تا پایه در یک گروه نزدیک به هم قرار دارند و دو تا پایه در یک گروه دیگه با کمی فاصله از گروه قبلی. در این صورت معمولا (تاکید می شه "معمولا") پایه هایی که همه در یک گروه هستند باید به هم راه بدن ولی پایه هایی که در گروه دیگه قرار دارند نباید به پایه هایی که در گروه قبلی قرار دارند راه بدن. البته بازم میگم که این همیشه درست نیست و شما حتما باید به دیتا شیت اون ترنسفرمر مراجعه کنی. در مورد آی سی ها هم حتما باید دیتا شیت اونا رو داشته باشی و اولین نکته ای که باید با مالتیمتر تست کنی اینه که ببینی که پایه ی VCC ولتاژ ذکر شده در دیتا شیت رو داره یا نه. و در وهله ی دوم بهتره که یک پاور سالم که از این آی سی ها یا مشابهشون استفاده شده استفاده کنی و آی سی ها رو با آی سی های اونا جاینگزین کنی و نتیجه رو ببینی. باید معذرت خواهی کنم که مطلب این قدر طولانی شد.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا