آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تست فت ترانزیستور مادربرد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سوال فنی از دوستان اهل فن سوال این هست که فت ترانزیستور مادربرد اگر ولتاژ ورودی فت ترانزیستور با ولتاژ خروجی از ترانزیستور یکی باشه دلیل بر خرابی فت ترانزیستور هست

و از تمامی دوستان خواهشمند است هر کس روش های تست انواع فت ترانزیستور و فت رو به روش خودشون در این تایپ بفرماید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام سیم مشکی اهم متر رو روی پایه وسط یا همون قسمت فلزی پشت فت میزنم و سیم قرمز اهم متر رو اول به پایه سمت راست فت میزنم بین450 تا 600 اهم نشون بده وبعد بدون برداشتن سیم سیاه سیم قرمز اهم متر رو به پایه سمت چپ زده ودوباره به پایه سمت راست میزنم اگه اهم متر بوق زد فت سالمه همینطور با عوض کردن جای دو سیم سیاه و قرمز اهم متر در حالت برعکس نباید فت اهم یا بوق اتصال بزنه خودم از این روش برای تست فت با اهم متر استفاده میکنم

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
روش خودم هم همین سوال اصلی من بیشتر اینه
که فت ترانزیستور مادربرد اگر ولتاژ ورودی فت ترانزیستور با ولتاژ خروجی از ترانزیستور یکی باشه دلیل بر خرابی فت ترانزیستور هست

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوست عزیز منظورتون از (درصورت بودن پالس از طرف ایسیpwm روی گیت فت ) دقیقا چی هست این رو چطوری باید بفهمم که پالس روی پایه گیت فت هست من یخورده مبتدی هستم تشکر فراوان از شما من دکمه تشکر رو پیدا نکردم مجبور شدم همین جا تشکر کنم از شما

آخرین ویرایش:

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,841
سلام-همکار ارجمنددر مادر برد معمولا هر دو فت با هم تشکیل یک فاز میدهند به این صورت ولتاژ ورودی (4تا15 ولت) وارد درین یکی از فت ها میشود سورس این فت به درین فت بعدی وصل میشودو این میشود خروجی -درین همین فت هم گروند میشود و دو گیت فتها هم به ایسی کنترولر تغذیه میرود و مدت زمان روشن بودن فت ها بوسیله این ایسی (ایسیpwm) تعیین میشود حال ورودی که گفتیم (input) کجاست واندازه ی ولتاژ ان چقدراست خروج هم خیلی کمتر از ورودی و حدود 2ولت است واما pulse روی گیت موج مربعیی یا step یی است که از طرف ایسی کنترولر تغذیه به گیتهای فت ها اعمال میشود در سایت همه اینها بادیاگرام وبهتر توضیح داده شدهاست قسمتهای power supply سایت را مطالعه بفرما خدانگهدار

Raeed2CB

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-04-21
641
6,872
R.I.IRAN
اهم متز رو روی تنست دیودی بذار و سیم قزمز را به منفی مدار و سیم مشکی رو به پایه گیت و درین . فت سالم است که در این روش تست نباید با مدار اتصال کوتاه داشته باشند

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
اهم متز رو روی تنست دیودی بذار و سیم قزمز را به منفی مدار و سیم مشکی رو به پایه گیت و درین . فت سالم است که در این روش تست نباید با مدار اتصال کوتاه داشته باشند
اگر با اتصال یک منفی و درین یک لحظه بوق بزند وقطع شود فت سالم است؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا