آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

قطع شدن ناگهانی تصویر هنگام کار با کامپیوتر

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلامی دوباره
من پاور رو باز کردم ،همه قطعاتش رو تست کردم مشکل نداشت. ولتاژهاش هم همه درست بود.فقط یه خازن 2200 میکرو 16 ولت بین ترانس ها و ترانزیستور های ثانویه باد کرده بود تعویض کردم. سیستم روشن میشه ولی بوت نمیشه.خازن خودش رو دوباره گذاشتم سر جاش سیستم بوت شد.در ضمن ظرفیت خازن هم تست کردم از 2200 به 800 کاهش پیدا کرده.دوستان اگه نظری داشته باشند ممنون میشم.
سلام:83000000:
ایا ولتاژ ه دقیق بودن اصلا کم نشده بودن و ایا جریان خروجی . را هم تست زدی که افت نداشته باشه معمولا اگه افت جریان کم داشته باشیم اونوقت افت ولتاژ زیاد محسوس نیست ولی منطقی هست که همون خازن سالم را بزاری جاش

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
ولتاژها همه دقیق بودند(3.3 و 12 و 5و12-) فقط قبل از روشن کردن پاور سیم سبز 6.3 بود این مشکلی نداره؟میشه توضیح بدید جریان خروجی رو چجوری تست می کنید؟

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ولتاژها همه دقیق بودند(3.3 و 12 و 5و12-) فقط قبل از روشن کردن پاور سیم سبز 6.3 بود این مشکلی نداره؟میشه توضیح بدید جریان خروجی رو چجوری تست می کنید؟
:83000000:
خوب .پس اگه ولتاژ هات درستن زیاد مشکلی نداری . ولی اون سیم سبز رنگ هم که گفتی نه اون مشکلی نیست . اون سیم بنام( PS-ON ) هست و زیاد به اون ربطی نداره این سیم برای روشن کردن پاور هست . که اگه به سیم سیاه رنگ یا بدنه منفی بزنی پاورت روشن میشه .
ولی برای تست جریان و مقدارش باید امپر متر ت را به صورت سری به مدار بدی .
یه کم سخته . مثلا باید که اهمتر را برازی روی رنج امپر روی حداکثر و البته باید ببینی امپر متر اهمترت باید رنج بالای ی داشته باشه مثلا بالای 10 امپر -- بعد یکی از پروپ هات را وصل کن به اونجایی که این سیم از طریق کانکتورش میره به کانکتور داخل مین . اونجا مثلا سیم قرمز برای ولتاژ +5 ولت هست پس یه سر اون پروپ را میدی به سیم قرمز ویه سر دیگش را بده به سیستمت تو همون جا که این سیم قرمز وارد میشه از طریق کانکتورت که 20 یا 24 پین هست . و مقدار جریانت را ببین چند ه .فقط مواظب باش اشتباه نکنی چون کوچکترین اشتباه اخرین اشتباه هست . وهمینطور سیم نارنجی و سیم زرد را چک کن

آخرین ویرایش:

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz
ممنون،دوست عزیز اشکال نداره فقط سیم قرمزو زرد رو تست کنم؟اخه میخوام روی dvdrw امتحان کنم میترسم واسه مادربورد هم مشکل پیش بیاد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

رشيدی

Banned
2012-05-31
593
4,547
مشهد
سلامی دوباره
من پاور رو باز کردم ،همه قطعاتش رو تست کردم مشکل نداشت. ولتاژهاش هم همه درست بود.فقط یه خازن 2200 میکرو 16 ولت بین ترانس ها و ترانزیستور های ثانویه باد کرده بود تعویض کردم. سیستم روشن میشه ولی بوت نمیشه.خازن خودش رو دوباره گذاشتم سر جاش سیستم بوت شد.در ضمن ظرفیت خازن هم تست کردم از 2200 به 800 کاهش پیدا کرده.دوستان اگه نظری داشته باشند ممنون میشم.

سلام اگر با تعويض خازن مشكل حل شده خازني با ولتاژ بالاتر مثلا 25V 2200UF استفاده كن كه احتمال باد كردنش خيلي كم است

آخرین ویرایش:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ممنون،دوست عزیز اشکال نداره فقط سیم قرمزو زرد رو تست کنم؟اخه میخوام روی dvdrw امتحان کنم میترسم واسه مادربورد هم مشکل پیش بیاد.

سلام::auto_wos2:::207:
بله فقط سیم زرد که ولتاژ +12 ولت داره و سیم قرمز 5+ ولت داره . باید تست بزنی . فقط کافی هست که پاورت را روشن کنی و این سیم ها را سری ببندی بین امپر مترت و یه چیزی که مصرف داشته باشه تا بتونی مقار جریانش رو اندازه بگیری یعنی باید یه مصرف کننده داشته باشی تا بتونی میزان جریان مصرفیت را اندازه بگیری در کل فقط راهش همینه باید یه جوری تست بزنی .
علت باد کردن خازن هم برای این هست که معمولا بعضی مواقع قطعات مثل همین خازن نامرغوب و بی کیفیت استفاده میشن واز عمرشون گذشته . وممکنه که مواد داخلش فرسوده باشه و روغن داخلش اینن مشکل را بوجود میاره .بخاطر همین هست که خازن باد میکنه . اگه باز از این نوع خازن تو مدارت هست همشون را عوض کن . یعنی با همین ظرفیت و مقدار ولتاژ همه را عوض کن امکان این که همه این خازن ها هم خراب باشن هست وبعد برو سر تست .پاور

f4rshad

کاربر
2011-12-31
131
361
shiraz

سلام اگر با تعويض خازن مشكل حل شده خازني با ولتاژ بالاتر مثلا 25V 2200UF استفاده كن كه احتمال باد كردنش خيلي كم است
نه عزیز با تعویض خازن مشکل حل نشد.در ضمن دوستان دیگه وقت نکردم روش کار کنم.یه پاور دیگه براش گذاشتم تا حالا که برنگشته.

بالا