آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روشن نشدن مینبرد الایت با وصل کردن سوکت ATX ( با تعوض فت درست شد و الان دوباره خراب شده و . . . )

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
سلام

یه مینه الایت P33t-a برام اوردن که با اتصال کابل ATX دیگه سوییچ نمیشد ولی بدون اون چرا

منم متوجه شدم بین پین های ATX روی مینبرد اتصال هست که با برداشتن و تعویض یک فت کنار CPU اتصال برطرف شد و تصویر هم داد ولی بعد از حدود 2 دقیقه روشن ماندن خود به خود خاموش شد و من هم دوباره پاور کردم که دیگه تصویر نداد و بعد از پاور صدای نویز از بازر میاد و همون فت و یکی دو تا یه دیگه به شدت داغ میشن و مین خاموش میشه

تمام فت ها رو عوض کردم ولی بازم همینطوریه

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
فکر کنم موقع کار یکم فلکس رفته زیر یه گوشه از سوکت cpu دیشب قبل از اینکه برم خونه با اسپری خشک زیر سوکت رو تمز کردم و متوجه شدم با تعویض cpu صدای نویز بازر میوفته ( با cpu 945 ,و کابل ATX نویز داشتیم ولی بدون کابل ATX نه نویز نداشت و با تعویض Cpu با مدل 631 کلا نویز قطع میشد چه با ATX و چه بدون اون )امروز که دوباره تست کردم متوجه شدم که با هر دو تا Cpu مین post میشه و بوق میزنه ولی با 631 داغ نمیشه و مدام روشنه و لی با 945 بعد از 5 ثانیه کار کردن دوباره فتها داغ میشن و صدای بوق بازر کم کم فاصله دار تر میشه (مثه یه اسباب بازی که داره باتریش ضعیف میشه که صدای اهنگش عوض میشه ) انقدر بی حال بوق میزنه و مین خاموش میشه

به نظر شما سوکت Cpu رو چکار کنم بهتره یا حالا هر جای که بنظر شما ایراد داره ؟

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670

:nevreness:" اعتراض دارم . . . یه نگاهی به دورو برتون بندازین ":nevreness:

یه چیز جالب اینکه وقتی با 631 و رم و گرافیک تست کردم متوجه شدم که مثل اینکه بازر بعد از یه مدتی دیگه بوق تست پاور آن رو نمیزنه و کلا خاموش شده ، تو تنظیمات ستاپ هم موردی برای خاموشی یا روشنی بازر نبود

با درآوردن رم و روشن کردن بازر بوق ایراد رو داد وبعد از نصب رم دوباره بوق post رو میده و تا حالا چند باری هم ریست کردم و همینطور بوده تا ببینم نیم ساعت دیگه هم همینطوره یا نه

به نظر شما این موضوع میتونی سر نخی باشه یا نه وقت تلف کردم ؟

به نظر شما این مینو به صاحبش بدم و بگم با فلان مدل Cpu به بالا کار نمیکنه یا نه ؟

راستی یه چیز دیگه هم هست اونم اینه که با وجودی که باتر بک اپ رو در آوردن تا حالا که یکله بالا میومد و f1 نمیخواست ولی الان برای اولین بار f1 خواسته​

آخرین ویرایش:

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
سوکت 2 بار دیگه با اسپری خشک ناهید سرویس شد ولی بازم فرقی نکرد

با 631 ویندوز روش نصب کردم و عالی جواب داد

هنوزم کسی نظری نداره

IC -PWM رو ندارم که عوضش کنم ( دوستان این سری IC ها رو کجا میشه با قیمت بهتر پیدا کرد ؟ )

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
مینه مربوطه با ایراد تحویل مشتری شد همراه یک cpu 2m کچ

ولی کاش می فهمیدم کجای کار ایراد داشت

با تشکر از همه

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوست عزیز این مدل سی پی یو های که فرمودید با بعضی مین ها مشکل داره من خودم از این سی پی یو ها داشتم که روی بعضی مین ها جواب میداده یا دربعضی ها هم که تصویر می داده فت ها داغ میکرده ولی شما سعی کن هم مدل با خود اون فت که تعویض کردی رو بندازی یا اگه هم مدل نداری چند مدل رو چک کن تا به نتیجه مطلوب برسی

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
دیگه داشتم نا امید میشدم 6 تا پست بدون جواب :apologetic:

احتمال خرابی خازن بیشتر از ای سی pwm هست چون وقتی خازن ظرفیتش بیاد پایین ای سی pwm باید سریعتر فاز تغذیه cpu را عوض کنه.

خازن ها همه از نوع ژاپنی هستن و کاملا هم سالم به نظر میرسن

( اگه خارج از مدار با خازن سنج تست بشن چند درصد نتیجه قابل اعتماده دوستان؟؟؟ ، چون میخام یه خازن سنج دست و پا کنم )

دوست عزیز این مدل سی پی یو های که فرمودید با بعضی مین ها مشکل داره من خودم از این سی پی یو ها داشتم که روی بعضی مین ها جواب میداده یا دربعضی ها هم که تصویر می داده فت ها داغ میکرده ولی شما سعی کن هم مدل با خود اون فت که تعویض کردی رو بندازی یا اگه هم مدل نداری چند مدل رو چک کن تا به نتیجه مطلوب برسی

روی 2 تا مینه دیگه تست کردم و بدون مشکل جواب داد

طرف خودش برده 5400 روش گذاشته و جواب داده

مشکل فقط کچه CPU هستش که با 2 مگ کار میده ولی با 4 جواب نمیده 3 رو دیگه نمیدونم

سلام شرمنده چند وقت نبودم شما فتو وقتی تعویض کردید ایا از همون مدل فت استفاده کردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دشمنت شرمنده

حقیقتش درست تو ذهنم نیست ولی فک کنم شمارش بجز حرف آخر یکی بوده و از روی مینه اوراق برداشتم اول فقط همون یکی و بعد هم تمامشون رو عوض کردم ولی چیزی که یادمه اینه که چون یکی کم داشتم با شماره دیگه گذاشتم که اون یکیم با تعویض cpu داغ نمیکرد

چه فرقی میکنه اصل ولتاژه فته که اینجا باید 30 ولت باشه و همینطور N-Chanel بودنش همین چون اکثرا جواب میده

من معمولا با شماره های مختلف جایگزین میکنم و فقط به ولتاژی که تو دیتا شیت درج شده توجه میکنم

بالا