آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدارمقایسه کننده دوسیگنال آنالوگ

m.kamalifard

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-03
51
81
باسلام خدمت مهندسین محترم;من یه مداربا میکروAVR میخوام که دوسیگنال آنالوگ روباهم مقایسه کنه وخروجیهاش به این صورت باشه:درصورتی که ورودی یک بزرگتراز ورودی دو باشه خروجی یک فعال بشه;درصورتی که ورودی دو بزرگتراز ورودی یک باشه خروجی دوفعال بشه;ودرصورتی که دوتاورودی باهم مساوی باشند هردو خروجی فعال بشن;باتشکر.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
باسلام خدمت مهندسین محترم;من یه مداربا میکروAVR میخوام که دوسیگنال آنالوگ روباهم مقایسه کنه وخروجیهاش به این صورت باشه:درصورتی که ورودی یک بزرگتراز ورودی دو باشه خروجی یک فعال بشه;درصورتی که ورودی دو بزرگتراز ورودی یک باشه خروجی دوفعال بشه;ودرصورتی که دوتاورودی باهم مساوی باشند هردو خروجی فعال بشن;باتشکر.

::badass:::50000000:

سلام
خوب رفیق شما جون بخواه اینا که قابلی نیس
ولی یه کم هم خودت تلاش کن تا با هم این کار را بکنیم . مثلا اگه با برنامه نویسی اشنایی داری و واردی شما برنامشو بنویس اگه مشکلی بود ما کمکت میکنیم و همچنین تو طراحی مدار و شماتیک اون .
در هر صورت یه استارتی خودت بزن تا ما راهنمایی کنین
مثلا با کدوم زبون برنامه مخوای بنویسی , برای کدوم میکرو AVR یا ARM
1-بیسکام برای AVR
2- سی برای AVR
3-سی برای ARM

m.kamalifard

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-03
51
81
باسلام خدمت دوست عزیزمن اطلاعات مختصری از AVRدارم ومیدونم که یه مقایسه کننده داخلش داره که احتمالا بشه ازاون واسه مدارم استفاده کنم فقط روش استفاده وبرنامه نویسیشو بلد نیستم تومدارای آماده هم هرچی گشتم چنین چیزی پیدانکردم .درضمن این یه مدارکاربردیه که واسه کنترل یه موتور DC می خوام ازش استفاده کنم.نوع میکرو مهم نیست ،فکر کنم با بسکام راحت تر بشه برنامشو نوشت ،درسته؟

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
باسلام خدمت دوست عزیزمن اطلاعات مختصری از AVRدارم ومیدونم که یه مقایسه کننده داخلش داره که احتمالا بشه ازاون واسه مدارم استفاده کنم فقط روش استفاده وبرنامه نویسیشو بلد نیستم تومدارای آماده هم هرچی گشتم چنین چیزی پیدانکردم .درضمن این یه مدارکاربردیه که واسه کنترل یه موتور DC می خوام ازش استفاده کنم.نوع میکرو مهم نیست ،فکر کنم با بسکام راحت تر بشه برنامشو نوشت ،درسته؟

سلام ::Bumsmile:::blue:
خوب یه کم سخت شد ولی مشکلی نیست .
پس ابتدا با بسکام برای AVR
فقط تایین نکردی که منظور از مقایسه دو سیگنال انالوگ چیه؟؟ منظورم کدوم پارامتر هاشو میخوای مقایسه کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟
1- فرکانس یا 2- دامنه . مثلا از نظر فرکانس . اگه یکی 10 کیلو هرتز بود و دیگری مثلا 20 کیلو هرتز
و یا از نظر دامنه . اگر یکی 2 ولت بود و دیگری 3 ولت یا 5 ولت

و دیگه این که اگه توضیح میدادی که اصلا چه کار میخوای بکنی خیلی خوب بود . تا شاید را ه حل خوبی برات پیدا میکردم ...

m.kamalifard

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-03
51
81
اولا تشکر ازکمک وراهنمایتون;
ثانیا خلاصه مطلب اینکه توشرکت ما چندتا موتوردمپرخراب هست که قسمت مکانیکی اون سالمه.حالا من می خوام بردالکترونیکی اونو طراحی کنم.فرمان اون 4تا20میلی امپروفیدبکش 0تا10ولت بایدباشه.راهی که به ذهن من رسید تبدیل جریان4تا20اون به ولتاژواعمال اون به یه پایه میکرو ;واعمال فیدبک اون به یه پایه دیگه میکرو ومقایسه اوناست(قابل توجه اینکه واسه فیدبکش از یه پتانسیومتر استفاده می کنم که بسته به زاویه چرخش موتوردمپر، ولتاژ0تا10ولت میده)،وبا مقایسه ورودیها ،دوخروجی روکه به آی سی L298واسه راه اندازی موتور وصل میشن فعال می کنه وموتور رو دردوجهت می چرخونه .حالا اگه طرح بهتری سراغ دارید بفرمایید.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام
خوب ببینید درست میگم چون من تا الان با موتر دمپر کار نکردم . در کل با جریان حداقل 4 و حداکثر 20 میلی امپر روشن میشه ویا فرمان میگیره ویا این که نه . از 4 تا 20 میلی امپر متغییر میتونیم بهش جریان بدیم برای کنترلش ولی نفهمید منظور از فید بک چی بود. یعنی 0 تا 10 ولت برابر اون جریان. ولتاژ برمیگردونه منظورته همینه . ؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

fabienmartin

کاربر
2010-05-21
121
476
Shiraz
سلام . دوست عزیز این مداری که شما می خواهید برای چه نوع و مدلی از دمپر هستش..من با دوستم همین مدار دمپر را طراحی کردیم و برای یک دمپر auma ساخت المان بود که از اتاق کنترل فرمان میگره و دریچه را روی هر درصدی که شما بخواهید تنظیم می کند و ورودی خروجی 4-20 میلی آمپر ارسال و دریافت میکنه خواستی بگو تا براتون طراحیش کنیم....

m.kamalifard

کاربر vip
vip
کاربر
2010-03-03
51
81
سلامدرجواب دوست عزیز آقای cinapaبایدبگم توصنعت، ماتجهیزاتمون با plc کنترل میشه که استانداردسیگنالای ورودی وخروجیش 4تا20میلی آمپر یا 0تا10ولت dc هستش.منظور از فرمان که روی تجهیز ما(مثلاموتوردمپر)میاد،سیگنالیه که plcواسه کنترل تجهیز می فرسته (مثلا فرمان 5ولت یعنی 50درصد موتوردمپربازبشه)ومنظوراز فیدبک یاهمون position سیگنالیه که مقدار یاموقعیت تجهیزمون رو به plc اعلام میکنه(مثلا موتوردمپر50درصدبازشده).اگه بازهم نامفهوم بودبگوبیشترتوضیح بدم.درجواب اقای.....fabiبایدعرض کنم که موتوردمپرمامارک sithchec آلمانه که ضدانفجاروکلا بخش الکترونیکی اون به صورت سیلدشدست وهیچ دسترسی به اون نیست ..ممنون میشم اگه طرحتون روبفرمایید.........

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلامدرجواب دوست عزیز آقای cinapaبایدبگم توصنعت، ماتجهیزاتمون با plc کنترل میشه که استانداردسیگنالای ورودی وخروجیش 4تا20میلی آمپر یا 0تا10ولت dc هستش.منظور از فرمان که روی تجهیز ما(مثلاموتوردمپر)میاد،سیگنالیه که plcواسه کنترل تجهیز می فرسته (مثلا فرمان 5ولت یعنی 50درصد موتوردمپربازبشه)ومنظوراز فیدبک یاهمون position سیگنالیه که مقدار یاموقعیت تجهیزمون رو به plc اعلام میکنه(مثلا موتوردمپر50درصدبازشده).اگه بازهم نامفهوم بودبگوبیشترتوضیح بدم.درجواب اقای.....fabiبایدعرض کنم که موتوردمپرمامارک sithchec آلمانه که ضدانفجاروکلا بخش الکترونیکی اون به صورت سیلدشدست وهیچ دسترسی به اون نیست ..ممنون میشم اگه طرحتون روبفرمایید.........
:jump:
خوب فکرکنم متوجه شدم . منظورتون اینه که plc با ولتاژ 0تا10 ولت اونو کنترل میکنه که برابر اون دریچه از کمترین تا بیشترین مقدار باز و بسته میشه . و البته باجریان تا 20 میلی امپر . که همون مقدار که دریچه کنترل میشه ویا باز وبسته میشه . برابر اون سیگنالی با ولتاژ و جریان 0 تا 10 ولت و حداکثر 20 میلی امپر به plc فیدبک میکنه . درست گفتم . اگه درسته فقط ok بده تا بریم سر اصل موضوع .

بالا