آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کمک در رابطه با ساخت تقویت کننده انتن تلویزیون

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
[FONT=&quot]:eek:k:سلام[/FONT]
[FONT=&quot]ازتون یه تقاضایی داشتم اونم این بود که اگه ممکنه برام اموزش ساخت تقویت کننده سیگنال تلویزیون یا ماهواره بزارید[/FONT]
[FONT=&quot]چون من تو زنجان(ابهر) هستم و میخاستم شبکه تهران رو بگیرم و اینجا با انتن معمولی خیلی خیلی ضعیف میگیره ولی با بعضی انتنا خوب میگیره ممنون میشم لطف کنید و کمکم کنید.[/FONT]
[FONT=&quot]مرسی[/FONT]

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
تورو خدا اقای رجبی و اقای محمودی و بقیه دوستان که واردن کمکم کنید

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
اقا نوکرتم دستت درد نکنه بامرام
اقایون مدیران از این داداشمون یاد بگیرید

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
بازم کمک

[FONT=&quot]با سلام من يه اشغالي پيدا کردم و اونم اين بود که اونايي که با رنگ خاکستري کشيدم بايد به چي وصل بشن و اوني که با سياه کشيدم يعني بايد به ولتاژ 35 ولت وصل بشه ؟[/FONT]
[FONT=&quot]من ناشي هستم و اگه راهنمايي کنيد ايشالا اين مدار رو درست کنم و سوال اخر اينکه فيبرشو از کجا گير بيارم و ميشه روي مقوا درست کنم[/FONT]
[FONT=&quot]مرسي اینم عکس[/FONT]
http://www.zshare.net/image/62784443efd0c375/

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
اقا نوکرتم دستت درد نکنه بامرام
اقایون مدیران از این داداشمون یاد بگیرید

با سلام :
دوست عزیز مشگل خودتون هست شما بدون اینکه به تاپیک و پست ها سر بزنید و مدارات و نیازهای خود را به همین راحتی در همین سایت جستجو و استفاده کنید اقدام به ایجاد پست میکنید و بعدش هم گله و ........
در ضمن این هم که دوستمون لینک دادن باید خدمتون عرض کنم که یک اسباب بازی بیشتر نیست فقط در مکانهایی که سیگنال انتن قابل استفاده باشه (حدود 4 db بخوانید دسی بل ) و همراه با نویز تقویت خواهد کرد {اصطلاحا میگویند نسبت سیگنال به نویز کمتر !} و...
شما میتونید به تاپیک زیر در همین سایت مراجعه کرده و مدار مورد نیاز خود را به همراه کلی راهنمایی و فیبر چاپی و نمونه ساخته شده ان (که در بازار تجارتی به قیمت گزافی هم میفروشند ) را مطالعه و استفاده کنید چنانکه در مورد این پست مشگلی داشتید همون جا پیام بزارید تا بیشتر در خدمتون باشم .
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=743&page=2
بوستر انتن حرفه اي پست 41 تاپیک لینک بالا : ص2
با تشکر .
موفق باشید .

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
با سلام
اقای رجبی من فقط اون موقع اعصابم خورد بود و نمیخاستم به کسی توهین کنم من یه دیپلمه برق هستم و هیچی سر در نمیارم و به پستی که گفتید رفتم و اونا هم خیلی خیلی خوبن اما من رفتم وسایل اون مدار اولی رو گرفتم فقط خازن های 0.001 و 0.01 رو گفت باید اندازه واتش رو بدونی و نداد و فقط اونجا گیر کردم و اون اشکالایی که بالا گفتم رو هنوزم دارم و جایی ندیدم و اگه هم تو پستای دیگه باشه با دایل اپ نمیتونم همشونو بگردم و اگه لطف کنید همینجا جوابمو بدید ممنون میشم
و سواد من با شما استادا قابل قیاس نیست و من خودمو با شما یکی نمیکنم و شما هم منو درک کنید
پس حتما جواب همه سوالاتمو بدید اگه جاییش رو نگید من گیر میکنم و نمیتونم مدار به این سادگی رو درست کنم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام
اقای رجبی من فقط اون موقع اعصابم خورد بود و نمیخاستم به کسی توهین کنم من یه دیپلمه برق هستم و هیچی سر در نمیارم و به پستی که گفتید رفتم و اونا هم خیلی خیلی خوبن اما من رفتم وسایل اون مدار اولی رو گرفتم فقط خازن های 0.001 و 0.01 رو گفت باید اندازه واتش رو بدونی و نداد و فقط اونجا گیر کردم و اون اشکالایی که بالا گفتم رو هنوزم دارم و جایی ندیدم و اگه هم تو پستای دیگه باشه با دایل اپ نمیتونم همشونو بگردم و اگه لطف کنید همینجا جوابمو بدید ممنون میشم
و سواد من با شما استادا قابل قیاس نیست و من خودمو با شما یکی نمیکنم و شما هم منو درک کنید
پس حتما جواب همه سوالاتمو بدید اگه جاییش رو نگید من گیر میکنم و نمیتونم مدار به این سادگی رو درست کنم
با سلام :
عزیزم اولا هر تاپیکی که توسط بنده در این سایت ایجاد شده در گوگل هم ثبت کرده ام تا کاربران از طریق یک جستجوی کوتاه در گوگل به مطلب مورد نیاز خود در همین سایت دسترسی داشته باشند و نیازی به باز کردن همه صفحات و دانلود و ..... نیست همینطور که بنده خودم هم این لینک را از طریق گوگل جستجو و پیدا وتست کردم و براتون لینک دادم شما هم براحتی میتونید اینکار را بکنید ای بسا وقت شما عزیزان با ارزشتر از اینست که برای مدارات ساده ای علاف یا بیشتر مایه بزارید ........... به هرحال : مطالعه پست نقشه خوانی و دانلود علایم و قطعات در مدار را در انجمن اموزش (گام به گام همین سایت براتون توصیه میکنم ).
این علامت هایی که رنگ زدید همه اینها در متن نقشه به همدیگر وصل شده و نهایتا به قطب منفی باتری وصل میشوند در نقشه خوانی این علامت ( گراند یا شاسی ) گفته میشود که قطب منفی باتری را تشکیل میدهند حتی اگر به نقشه هم دقت کنید هیچ اثری از قطب منفی باتری دیده نمیشه و این به همین دلیل است که عرض شد .
و اما در مورد خازن ها که اشاره کردید همه این خازنها از نوع عدسی هستند و در چنین خازنهایی وات مهم نیست برای مزید اطلاعات و راهنمایی -- شما میتونید به عکس ساخته شده مدار دقت کرده و اندازه فیریکی انها را مشاهده کنید بزرگی یا کوچکی این خازنها نسبت به مدار چاپی تعیین میگردد که در اینجا هم با توجه به گسترده بودن حجمی مدار بازم برای شما مشگلی نخواهد داشت هر نوع (از نظر اندازه فیزیکی) که موجود هست ابتیاع و مصرف کنید .
با تشکر .
موفق باشید .

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
اقا من این خازن های .001 و .01 رو پیدا نمیکنم نمیشه یه خازن دیگه جاش بزارم لطفا اندازشو بگید

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
اقا من این خازن های .001 و .01 رو پیدا نمیکنم نمیشه یه خازن دیگه جاش بزارم لطفا اندازشو بگید
با سلام :
همون خازن هاي يك نانوفاراد و ده نانوفاراد عدسي كوچك بخواهيد براتون ميدهند به عبارتي خازن هايي كه رويشان نوشته شده : {102 . 103 } pfd = 102 , 103
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا