آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: راه حلی برای تعمیرات هارد دیسک

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
سلام دوستان . تو لپتاپ های اچ پی ( البته چون کارم اچ پی هست میگم شاید همه اینجور باشن !!!! ) پیش اومده هارد دچار بدسکتور شده یا .... و در هنگام بوت اولیه بایوس اروری مبنی بر خرابی هارد میده . حالا یا میگه F10 بزن و برو تست کن یا F1 بزن و ادامه بده . راهی برای تعمیر آن هست که انجام داده باشید ؟

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
دوست عزیز من دو بار با این مشکل مواجه شدم که با نرم افزار HDD Regenerator v.1.61 حتما هم همین ورژن باید باشه بقیه جواب ندادن درست شد و یکی هم با سی دی بوتیبل hiron boot با نرم افزار hdd erast فکر کنم همین بود اگه اسمش رو درست نوشته باشم مشکلم حل شد

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
اکثرا با همین نرم افزارهای که دوستمون فرمودند میشه همراهش هم partition table doctor هست که خیلی خوب هست من اینطوری چندتای رو درست کردم ولی زیاد داشتم که از توانم خارج بوده

perana313

کاربر
2013-03-29
6
32
سلام
باتوجه به نوع کارم که با هارد زیاد سرو کار دارم زیاد پیش اومده که هارد رو به اصطلاح زنده کردم اون هم با نرم افزار low level format وHDD Regenerator
البته مشکل همه اونا بدسکتور نرم افزاری بود:perfect:

آخرین ویرایش:

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
با اجازه ي اساتيد.جسارت نباشه.معمولا هارد بد سكتور ميگيره كه با همون HDD Regenerator مشكل حل ميشه البته به شرطي كه خيلي حاد نباشه كه در صورت حاد بودن بايد با pc3000 يا HDD Doctor و در نهايت جراحي مشكل حل ميشه.گاهي اوقات هم اخطار Smart يا MBR ميده كه اخطار MBR تو بيشتر مواقع رفع ميشه ولي smart نه،من خودم دو مورد داشتم كه به خاطر اسمارت هارد رو عوض كردن ولي mbr رو هم با نرم افزارهاي جانبي hiren's ميشه درست كرد هم با pc3000 يا HDD Doctor.يكي از همكار ها مركز بازيابي و تعمير هارد داره يه هارد 500 گيگ رو 80 تومن ميگيره بد سكتور گيري ميكنه.مشكل شما هم كه با زدن دكمه اي ميره تو ويندز هم ميتونه mbr باشه هم smart ولي احتمال mbr بيشتره.بخاطر بد سكتور تو بوت گير نميكنه مگه اينكه هارد به طور كامل خراب باشه.pc3000 هم تا جايي كه من خبر دارم دو مدل هست.چيني و روسي كه الان چيني تو بازار موجوده.و تا جايي كه امار گرفتم بيشترين مانورش روي هارد هاي IDE هست و بدليل قديمي بودن ساتا رو خوب ساورت نميكنه.بازم اطلاعات من محدود هست و شايد هم اشتباه.

madarshab

کاربر
2012-08-10
50
79
سلام من یه لب تاپ گیگا دارم که ویندوزش امروزبالا نیومده اومدم دوباره ویندوز نصب کنم که این پیغام میاد باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
http://uplod.ir/6gc2aqzlagtj/11092013055.jpg.htm

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
درود
دوست خوبم با توجه با این موضوع که ظرفیت هارد به 0 رسیده ممکنه نیاز به Firmware داشته باشه
البته عرض کردم احتمالا
سری به این لینک بزنید
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=44635
البته نرم افزارهایی هم جهت این قضیه وجود دارند
ولی پیشنهاد میشه برای اطمینان با یه هارد دیگه تست کنید و یا این هارد به سیستم PC وصل کنید
و نتیجه را هم اعلام کنید

madarshab

کاربر
2012-08-10
50
79
سلام ممنون بابت لینکی که دادین و اموزشی که در لینک مذکور بود
طی تماسی که با اقای اکبری داشتم درباره اون برد برای این ایراد ایشون گفتن که این برد مخصوص هاردهای پی سی میباشه
و هارد سیستم من لب تاپیه و روی این گونه هاردها جواب نمیده طی هماهنگی با یکی از دوستان گفتم که بهتره با pc3000تعمیرش کنیم

بالا