آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال درباره ولوم لگاریتمی از نوع منفی!!!

Positrons

کاربر
2013-04-01
1
0
با سلام خدمت اعضای انجمن.این اولین پست بنده هست و فکر کردم اینجا محل مناسبی برای مطرح کردن این سوال هست.من در حال کار روی ساخت یک دستگاه اکولایزر بر مبنای اکولایزر میز صدای Calreq هستم.در بین قطعات این اکولایزر یک ولوم دوبل وجود داره که خطی نیست ولگاریتمی هستش اونم از نوع منفی!!!!یعنی نگاتیو لگاریتمیک(که البته درک درستی از معنی منفی بودنش ندارم هنوز ولی فکر می کنم تابع نمایی باشه).توی لیست قطعات به این شکل عنوان شده: 100*2 negative log

این ولوم برای تعیین فرکانس مورد نظر روی هرباند فرکانسی از اکولایزر هستش ومن تا حالا نتونستم پیداش کنم و انگار کسی نمی شناسش(البته از همه فروشگاه های امجد که قطعات صوتی کار می کنند به واسطه بسته بودنشون در ایام عید نتونستم بپرسم)حالا خواستم ببینم شما چنین ولومی رو می شناسید ومی دونید از کجا میشه تهیه کردم؟من لینک سایت gyraf و می ذارم که در مورد این ولوم توضیحاتی داده در قسمت(قطعات مشکل ساز پروژه اونجا هم اشاره به کم یاب بودنش کرده) همچنین روشی رو برای تبدیل ولوم لگاریتمی به لگاریتم منفی با تصویر ونوشته عنوان کرده که من خیلی سر درنیاوردم.کسی اطلاعی داره از این مساله؟؟؟ممنون از وقتی که می ذارید.

هر چی تلاش می کنم انجمن اجازه گذاشتن لینک رو به من نمی ده نمی دونم چرا چون صفحه نه بستست ونه مشکلی داره کسی اگر می دونه بگه من ببینم چطور می تونم لینک صفحه رو اینجا قرار بدم!!!

آخرین ویرایش:
بالا