آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سي دي داخل ODD نمي چرخد.

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
با سلام.
در حال تعمير يك دي وي دي رايتر سامسونگ از نوع IDE هستم. متاسفانه سي دي داخل درايو نمي چرخد. با تعويض موتور هم مشكل حل نشد. لطفا كمك كنيد.

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
دوست عزيز امكانش هست نچرخيدن سي دي از اپتيك و يا پتانسيومترها باشد؟

چراغ ODD به مدت زيادي چشمك مي زند و بعد خاموش ميشود.

آخرین ویرایش:

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام.
در حال تعمير يك دي وي دي رايتر سامسونگ از نوع IDE هستم. متاسفانه سي دي داخل درايو نمي چرخد. با تعويض موتور هم مشكل حل نشد. لطفا كمك كنيد.

با سلام
موتورچرخاننده سی دی را خارج از مدار بهش از چپ و راست ولتاز بده تا اگه گریپاچ کرده، مشکلش برطرف بشه،
ابتدای کارشما از تمیز بودن چشم اپتیک مطمئن شده و ببین از خودش لیزر ساطع میکنه یا نه، سپس موتوری که اپتیک را عقب جلو میبرد بررسی نمائید تا سالم باشد
معمولایه میکرو سوئیچ روی انتهای ریلی که اپتیک حرکت میکنه قرار داره ببین سالمه،
flat cable بین اپتیک تا برد الکترونیکی را چک کن تا از سالم بودنش مطمئن شوی،
اگه موارد فوق را انجام دادی و نتیجه نگرفتی باید به برد الکترونیکی و المانها مشکوک شده و ایراد را آنجاها بیابی

با سپاس

آخرین ویرایش:

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
با سلام
موتورچرخاننده سی دی را خارج از مدار بهش از چپ و راست ولتاز بده تا اگه گریپاچ کرده، مشکلش برطرف بشه،
ابتدای کارشما از تمیز بودن چشم اپتیک مطمئن شده و ببین از خودش لیزر ساطع میکنه یا نه، سپس موتوری که اپتیک را عقب جلو میبرد بررسی نمائید تا سالم باشد
معمولایه میکرو سوئیچ روی انتهای ریلی که اپتیک حرکت میکنه قرار داره ببین سالمه،
flat cable بین اپتیک تا برد الکترونیکی را چک کن تا از سالم بودنش مطمئن شوی،
اگه موارد فوق را انجام دادی و نتیجه نگرفتی باید به برد الکترونیکی و المانها مشکوک شده و ایراد را آنجاها بیابی

با سپاس

ممنون از پاسختون دوست عزيز. اوپتيك جلو عقب ميره و هيچ مشكلي نداره. فقط موتور CD رو نمي چرخونه. نور ليزر هم مشكلي نداره. كابل فلت هم مشكلي نداره. من حتي موتور چرخاننده رو هم عوض كردم. مشكل حل نشد. چراغ جلوي ODD مدام چشمك مي زنه و بعد از يك مدت طولاني خاموش ميشه.

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
شما رایترو با کابل دیتا و کابل برق مطمئنی تست کنید، اگه براتون مقدوره با یه سیستم دیگه هم تستش کنید ببینید بازم مشکل داره یا نه؟

بالا