آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

استفاده از کامپیوتر به عنوان اسکوپ !!؟

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
دوست خوبمون اقا jfrras زحمت کشیدن و این مدارات رو اینجا قرار دادند.ولی با استفاده از تقسیم مقاومت و یه فیش استریو هم میشه اسکوپ ساخت.من الان دوساله که دارم به طور مداوم استفاده میکنم.اینو هم بگم که دقت این مدارات تا 25کیلوهرتز
با سلام :
این نرم افزار طبق کاتالوگ و راهنمای استفاده در هلپ خودش برای فرکانسهای صوتی و ترجیحا تا 16 کیلو هرتز طراجی شده هر چی از این محدوده فرکانسی بالاتر بره از دقت عملکرد ان میکاهد .
موفق باشید .

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
با سلام ببخشید این نرم افزار را از کجا باید تهیه کرد
من از این برنامه استفاده میکنم :

http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://aminnima2.persiangig.com/other/oscope.zip

و این هم آموزش ساخت فیش :

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://hb1900h.persiangig.com/PI/scope/Osc.pdf

البته میتونی از برنامه های ویرایش صدا و آهنگ هم استفاده کنی ولی باید ورودی اون رو تنظیم کنی با توجه به فرکانسی که باید بگیره و اینکه روی میکروفن بزاری برنامه رو !!!

ولی بزار با دوستان و استادای عزیز به یه نتیجه برسیم و یاد بگیریم طریقه استفاده صحیحش رو بعد استفاده کن.

با سپاس

آخرین ویرایش:

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
آقای gadraj عزیز پس در نتیجه ما فیش رو باید به سوکت میکروفن وصل کنیم تا به عنوان ورودی حساب بشه .. درست هست ؟؟

حالا یه سوال دارم ، مدار فلزیاب ما ولتاژ 12 ولت رو دارد ، و پالس تولیدی اون تا فرکانس 300 هرتز است . البته بیشتر هم میشه ولی

من فقط میخوام تست کنم ببینم کویل مدار اصلا پالس تولید میکنه یا نه ؟

macadres

کاربر
2013-02-20
58
307
قدرجون
WWW.GOOGLE.COM
الا بنده یک سوال دارم گیریم که کامپیوتر اسکوپ شد اگر بخواهیم مثلا یک ولتاژ 220 ولتی شهری را اندازه بگیریم که کامپیوتر نابود می شه که تا چند ولت می تونیم بهش وصل کنیم.

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
الا بنده یک سوال دارم گیریم که کامپیوتر اسکوپ شد اگر بخواهیم مثلا یک ولتاژ 220 ولتی شهری را اندازه بگیریم که کامپیوتر نابود می شه که تا چند ولت می تونیم بهش وصل کنیم.

دوست عزیز از این تا
16 کیلو هرتز بیشتر
نمیتونی استفاده کنی !! برای کارهای کوچیک هست !!! اگه از 5 ولت بیشتر بهش ولتاژ بدی کارت صدا میسوزه !!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
آقای gadraj عزیز پس در نتیجه ما فیش رو باید به سوکت میکروفن وصل کنیم تا به عنوان ورودی حساب بشه .. درست هست ؟؟

حالا یه سوال دارم ، مدار فلزیاب ما ولتاژ 12 ولت رو دارد ، و پالس تولیدی اون تا فرکانس 300 هرتز است . البته بیشتر هم میشه ولی

من فقط میخوام تست کنم ببینم کویل مدار اصلا پالس تولید میکنه یا نه ؟

با سلام :
اگر دامنه { ولتاژ پیک 2 پیک } سیگنالی که میخواهید به ورودی اعمال کنید بیش از یک ولت باشد باید از ورودی لاین استفاده کنید در شرایطی که دامنه سیگنال اعمالی کمتر از یک ولت باشد استفاده از ورودی میکروفون نیز مشکلی نخواهد داشت .
درسته کل مدار شما با 12 ولت تغذیه میشه ولی هیچگاه 12 ولت مستقیم را نمی تونید به ورودی وصل کنیذ و از طرفی هم اگر توسط خازن و مقاومت این دامنه را محدود کنید !! طبعا شکل موج تون تغییر خواهد کرد
روش مناسب اعمال سیگنال به ورودی چنین سیستم هایی -- استفاده ایزوله توسط اپتوکوپلر در حروجی مدار و خروجی اپتو کوپلر به ورودی سیستم میباشد .
موفق باشید .

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
ممنون آقای Gadraj
ولی من الان میتونم مدارم رو تست کنم ؟ مشکلی نیست ؟
دوستانی که با استفاده از کامپیوتر پالس خروجی فلزیاب رو تست کردند اگه لطف کنن بگن چیکار کردند ممنون میشم .

با سپاس فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با سلام :
برای استفاده از دامنه های بالا تر از 5 ولت!!!! باید از پروب های مخصوص یک به ده و یک به صد و.... استفاده کنید .
نوعی ترانس کوچک با نسبت تبدیل مشخصی هم وجود دارد که برق شهر را به زیر 5 ولت تبدیل میکنه و خروجی چنین ترانسی را میتونید مستقیما به ورودی کارت صدا { لاین } وصل کنید حال ولتاژی که اسکوب نشون میده را ضرب در نسبت تبدیل ترانس میکنید و ولتاژ اصلی را در میاورید .
موفق باشید ./

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
دوست خوبم شما کافیه از تقسیم مقاومتی استفاده کنی هیچ مشکلی نداره.اگه به دوسر کویل هم بزنید بازم جواب میده.در ضمن حتما نباید که به دوسر کویل بزنید.شما به خروجی پیش تقویت کننده بزنید اگه شکل موج داشتید پس بدونید که کویل کار میکنه .اگه نداشتید برید یا پیش تقویت کننده مشکل داره و یا برید سراغ تایمر مدار و گیت ماسفت.اگه تا وانجا هم داشتید پس اشکال در محدوده کویل و قبل از پیش تقویت کننده

بالا