آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در تعمیر شارژر باتری 24 ولتی

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام در شارژر اتوماتیک باتری 24 ولتی در خروجی ولتاز نیست مارک این شارژر سارا هست و10 امپر روی جعبه دستگاه یک دکمه فشاری داره که وقتی این دکمه رو میزنم چراغ در حال شارژ که ledقرمز هست روشن میشه و با رها کردن این دکمه این ال ای دی خاموش میشه داخل دستگاه هم ای سی lm324 و2 تاتریستور bt151 رو هم تعویض کردم دیگه با زدن دکمه ال ای دی روشن نمیشه باتری هم به دستگاه وصل نیست یعنی ندارم می خواستم سوال کنم که چطور باید شارژر رو بدون باتری تست کنم وهمین طور نحوه تعمیر کردن با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام در شارژر اتوماتیک باتری 24 ولتی در خروجی ولتاز نیست مارک این شارژر سارا هست و10 امپر روی جعبه دستگاه یک دکمه فشاری داره که وقتی این دکمه رو میزنم چراغ در حال شارژ که ledقرمز هست روشن میشه و با رها کردن این دکمه این ال ای دی خاموش میشه داخل دستگاه هم ای سی lm324 و2 تاتریستور bt151 رو هم تعویض کردم دیگه با زدن دکمه ال ای دی روشن نمیشه باتری هم به دستگاه وصل نیست یعنی ندارم می خواستم سوال کنم که چطور باید شارژر رو بدون باتری تست کنم وهمین طور نحوه تعمیر کردن با تشکر

سلام
شارژر ساده 12 ولتی را با یک لامپ 24 ولت و اندازه گیری ولتاژ لامپ میتوانید تست کنید

اما اگر شارژر مجهزی باشد قبل از ارتباط با باطری جریان و ولتاژی نمیدهد و حتی اگر باطری بیش از حد ضعیف شده باشد جریان و ولتاژی در خروجی نخواهید داشت .
برای تست اینگونه شارژرها ، لامپ 12 ولت را بصورت سری در مسیر باطری و شارژر قرار دهید که در اینحالت ، باید ولتاژ شارژر چند ولت بیشتر از ولتاژ باطری باشد

اگر با رعایت موارد فوق هم جریان خروجی ندارید ، ولتاژ تغذیه آی سی را اندازه گیری و اعلام فرمایید
و عکس واضحی از بخش الکترونیکی آن ارسال فرمایید

سپاس

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
روی این شارژر نوشته مجهز به سیستم حفاظت چنگکهای خروجی و حتما عکس این شارژر رو میذارم

asadbekam

کاربر
2009-06-22
37
80
سلام
استاد عزیز من هم همچین شارژری رو دارم که مشکل داره.
الان عکسش رو میزارم و مشکل رو توضیح میدم.
یا علی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

asadbekam

کاربر
2009-06-22
37
80
سلام
شارژر ساده 12 ولتی را با یک لامپ 24 ولت و اندازه گیری ولتاژ لامپ میتوانید تست کنید

اما اگر شارژر مجهزی باشد قبل از ارتباط با باطری جریان و ولتاژی نمیدهد و حتی اگر باطری بیش از حد ضعیف شده باشد جریان و ولتاژی در خروجی نخواهید داشت .
برای تست اینگونه شارژرها ، لامپ 12 ولت را بصورت سری در مسیر باطری و شارژر قرار دهید که در اینحالت ، باید ولتاژ شارژر چند ولت بیشتر از ولتاژ باطری باشد

اگر با رعایت موارد فوق هم جریان خروجی ندارید ، ولتاژ تغذیه آی سی را اندازه گیری و اعلام فرمایید
و عکس واضحی از بخش الکترونیکی آن ارسال فرمایید

سپاس
سلام
استاد در خروجی تو حالت عادی ولتاژ نداریم.
وقتی دکمه قرمز روی دستگاه رو که روش نوشته شارژ اولیه فشار میدیم LED قرمز رنگ روشن میشه اما همچنان در خروجی ولتاژ نداریم.
)چون رله ای که خروجی تریستور رو به بار متصل میکنه وصل نمیشه.
تو این لحظه که همچنان ما کلید رو فشار میدیم و LED قرمز روشنه، اگر به صورت دستی کنتاکت های رله رو یه لحظه به هم بزنیم، برق وارد رله میشه و عمل میکنه و ولتاژ حدود 19 تا 20 ولت در خروجی میده(این ولتاژ لامپ 100 وات 220 ولت رو کمی روشن میکنه یعنی آمپر هم میده به ما).
اگر برای لحظه ای دکمه قرمز رو ول کنیم رله قطع میکنه و با زدن دوباره دکمه قرمز وصل نمیشه.
ضمنا ولتاژ پایه های تریستور ها هم نسبت به هم 22.3 ولته

یا علی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

asadbekam

کاربر
2009-06-22
37
80
110.jpg

بالا