آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: تعمیر دستگاه آب خورده با اولتراسونیک .

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
سلام دوستان . چند وقت پیش دستگاهی برام آوردن که با کیف داخل جوب آب افتاده بود و کاملا خیس شده بود . مشتری دستگاه رو سشوار خشک کرده بود اما دستگاه کلا اتصال بود . برام که اورد منم باز کردم دیدم خیلی جاهاش سولفاته کرده . تمامی اون قسمت ها رو با مسواک و تینر افتادم به جونش و حسابی تمیز کردم . هیت گرفتم حتی قطعاتش و عوض کردم و ..... اما نشد که نشد .

[hide]ولی یک دوست همکار راه خوبی بهم گفتکه نتیجه گرفتم . رفتم یک محلول اولتراسونیک خریدم و ریختم تو یه ظرف اندازه مادربرد که تخت بود و مقداری نمک بهش اضافه کردم . از شب مادربرد رو گذاشتم تو اولتراسونیک و تا صبح موند .

صبح اومدم و حسابی خشک کردم . دستگاه کامل درست شد مثل روز اول . الان هم یک ماهی میشه که داره مثل آکبند کار میکنه .

مایع اولتراسونیک قیمتش 7 تومانه و تو امجد موجود است .

البته من بعدا از دوستی شنیدم که از تینر هم استفاده کرده بود و دستگاه اکی شده بود . امیدوارم به کار شما هم بیاد .

[/hide]

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست عزیز دستگاه اولتراسونیک هم هست که با مایع کار میکنه . ولی خود محلول هم به خاطر قلیایی بودن سولفاته ها رو کاملا برطرف میکنه . در ضمن نمک رو برای خنثی کردن حالت فرار بودن اولتراسونیک اضافه میکنند . مقدار بسیار کم نمک

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
یه دستگاه برام آوردن که اونم آب دیده بود.تنها راه تعمیر اینه که با آب جوش با مسواک تمیز همه جای برد رو بشوریم سپس قبل از اینکه خشک بشه با اسپری خشک یا تینر10000 کامل بشوریم به نحوی که هیچ قسمتی از مادربورد خشک نمونه و بعد بذاریم کنار دیوار خشک بشه.من چندین بار با این روش دستگاه رو تعمیر کردم.

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوست من این دستگاه در ابعاد کوچک و بزرگ موجود است . شیوه کار این دستگاه گرم کردن مایع و ارسال فرکانس ضعیف به مایع هستش .

البته از روغن ترمز هم مینونید استفاده کنید .
یکی از محلول های خوب برای رسوب زدایی استفاده از روغن ترمز و تینر 20000 که میتونید با تناسب 25 درصد تا 50 درصد با تینر استفاده کنید .
فقط بعد این کار 10 دقیقه مادربرد رو توی تینر خالص بزارید .

بالا