آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مدار تقویت ولتاژ 12 به 15 ولت

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
مدار افزاینده ولتاژ 12 ماشین به 15 ولت نیاز دارم اگر مقدوره کمکم کنید
با سلام :
دوست عزیز اولا شما باید به بخش منابع تغذیه سر بزنید درصورت موجود نبودن مدار در همون بخش درخواست نمایید .
در ثانی نگفتی که خروجی 15 ولت چه جریانی باید داشته باشه و مورد مصرفش چی هست ؟؟؟؟
به هرحال نا امیدتون نمیکنم یک مدار 12 به 15 با خروجی 800 میلی امپر که خیلی هم جمع و جور و ساخت ان راحت و صد در صد عملی هست براتون تقدیم میکنم و تنها سیم پیچ مدار را به صورت اماده ابتیاع کنید و به بخش منابع تغذیه نیز سر بزنید .
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 18.4 کیلوبایت بازدیدها: 196
  • 15.3 کیلوبایت بازدیدها: 58

mohammad1200

کاربر
2009-05-10
6
13
در مورد سیم پیج متوجه نوشته شما نشدم آیا آماده در بازار هست
با ورودی آمپر بالا بازهم خروجی آن 800 میلی هست
نوع خازن ها را هم لطف کنید ممنون میشم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
در مورد سیم پیج متوجه نوشته شما نشدم آیا آماده در بازار هست
با ورودی آمپر بالا بازهم خروجی آن 800 میلی هست
با سلام :
بله دوست عزیز اخیرا اینگونه سیم پیچ ها با ظرفیت های مختلفی به صورت استاندارد وارد بازار شده که کار ساخت و مونتاز را اسان نموده اند شما باید از فرشنده درخواست کنید که (یک سیم پیچ با هسته فریت حلقوی یا ترو ییدی و با ظرفیت 100 میکرو هانری )؟؟
البته خودتان نیز میتوانید این سیم پیچ را دستی بسازید ولی لازمه اش داشتن اطلاعات کافی و مهارت در سیم پیچی های هسته فریت میباشد .
-- در مدارات مبدل و تقریبا در همه مدارات امپر خروجی را توان قطعات مصرفی همون مدار تعیین میکنند و تنها شرط درست - این است که امپر جریان ورودی مدار باید بیشتر از خروجی ان باشد .
لذا با افزودن امپر ورودی در خروجی تغییری نخواهید داشت همون 800 میلی امپر !
این مدار در حالت بی باری 18 ولت و تحت یک جریان 800 الی یک امپر 15 ولت در خروجی تحویل میدهد .
با تشکر .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

mohammad1200

کاربر
2009-05-10
6
13
برای شیشه بالابر میخوام آیا میشه با کمی تغیرات حریان خروجی را بالابرد
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdifull

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
برای شیشه بالابر میخوام آیا میشه با کمی تغیرات حریان خروجی را بالابرد
با تشکر
با سلام :
دوست عزیز تا اونجا یی که من اطلاع دارم موتور بالابر شیشه درب خودرو ها به صورت پالسی با طول و زمان های کنترل شده ای توسط یک مدار کنترلی دیگری که تولید میشه کار میکنند که بحث جداگانه ای دارد به نظر بنده استفاده از این مدار برای مورد توصیه نمیشود و احتمالا جواب نخواهد داد برای تقویت بالابر فوق باید خروجی مدارات کنترلی تقویت بیشتر گردد و مسلما کیفیت و نوع خود موتور بالابر نیز موثر میباشد شما باید مدارات pwm ( کنترل با پهنای پالس ) را مطالعه کنید . به هر حال خازن های ورودی و وسطی پولیستر و خازنی که در خروجی هست الکترولیتی میباشد .
در ضمن مدار اماده این درخواست شما در حدود 2000 تومن در تهران خیابان جمهوری پاساژ عباسیان شهاب الکترونیک موجود میباشد .
با تشکر .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
  • Like

mohammad1200

کاربر
2009-05-10
6
13
از موتور دیگری میخوام استفاده کنم که با ولتاژ 14 تا 15 ولت کار میکنه با ولتاژ 12 کار نمیکنه

• Like

Ecu

کاربر
2009-06-12
2
3
لطفا یک مدار افزایش دهنده ولتاژ 12 به35 و 4امپر بگزارید

بالا