آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

لطفا در مورد هیتر جورداک 952 راهنمایی کنید

ehsanalpha

کاربر
2012-05-26
10
38
سلام
دوستان من یه مشکلی با هیتر جورداک 952 دارم اون هم اینه که این دستگاه از روز اول هیتر هوای گرمش خوب گرم نمیکرد یعنی قلع رو آب نمیکرد. المنتش رو عوض کردم درست نشد. تریاک و اوتو کوپلر مدار هوای گرم رو هم عوض کردم باز هم درست نشد. یک بار هم دستگاه قاطی کرد و دما اون قدر زیاد شد که دسته سرخ سرخ شده بود و دما هم چهار تا سفر رو نشون میداد.
دمای باد خروجی رو که اندازه گرفتم از عدد روی ال سی دی حد اقل 80 درجه کمتره. یعنی من دما رو میزارم روی 400 درجه دمای هوای چسبیده به دهانه چیزی در حدود 300 هستش که اگر 2 ساتی متر دورش کنی به 200 میرسه. فشار زیاد باد هم توفیقی نداره. با انواع سری هم تست گرفتم.من میخوام باهاش سی پی یو بلند کنم و باید خوب قلع آب بشه و به برد هم آسیب نزنه اما اصلا قلع رو آب نمیکنه .
به نظر شما مشکل کجاست ؟ قطعات روی کیت به ظاهر سالمند.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

یک نکته دیگه هم این که دمای روی ال سی دی از 500 بیشتر نمیشه که خروجی من به 400 هم نمیرسه. برای بلند کردن پراسسور ها و ریبالینگ که کلا به کار نمیاد و برای بلند کردن آی سی ها هم خیلی مشکل ایجاد میکنه!!
بفرمایید مشکل کدوم قسمت از دستگاه هستش

ehsanalpha

کاربر
2012-05-26
10
38
کسی نمیتونه راهنمایی بکنه ؟
امروز دسته هیتر رو هم کلا عوض کردم اما مشکل حل نشد . انگار که جریان عبوری از هیتر کم هستش .تونستم عدد روی ال سی دی رو با مقاومت متغیرش بالا ببرم اما دمای حقیقی هیتر بالا تر نرفت . کسی راه حلی به ذهنش نمیرسه ؟؟؟؟

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
سلام دوست عزیز
من هم از زهمین مدل برای کارم استفاده میکنم و یک بار مشکل شما رو داشتم یعنی دما خودبخود انقدر بالا میرفت که داخل المنت سرخ میشد و در استانه انفجار و سوختن میشد و گاهی هم خوب میشد و دما بالا نمیرفت
[hide]بعد از بررسی متوجه شدم یکی از سیمهای ولوم کنترل گرمای هیتر که زیر ولوم کنترل باد است از پایه ولوم کنده شده و گه گداری اتصال میکنه و خوب میشه و زمانی هم که قطع است دما بیخودی بالا میرفت حتما یک بررسی کنید مشکل حل میشود بعد از این کار مشکل من دیگه حل شد و الان نرمال است[/hide]

sonbole

کاربر
2010-06-19
9
15
سلام
نیاز فوری
یک آمبلی فایر دارم که 9 ولت ورودی به همراه 1 آمبر می گیرد
میخوام باطری وصل کنم به همراه مدار ساده که هم باطری را شارژ کند تا شارژ کامل هم در صورت قطع برق از باطری جهت تامین برق استفاده کند.
خیلی مدار دیدم اما چون میتدی و تازه کازم توان زیادی در نقشه خواهی و انتخاب درست ندارم ممنون میشم با توجه توضیحاتم بهترین و ساده ترین مدار رو معرفی کنید.
در ضمن به نطر شما برای این مدار همان طور که گفتم 9 ولت 1 آمبر می خواهد از چه باطری استفاده کنم بهتره؟ تشکر فراوان

omidj

کاربر
2011-02-02
76
273
سلام دوست عزیز بهتره زیاد سربه سرش نذاری این حالت توهمشون متداول هست بعضی وقتها قاطی میکنن ودرست میشن .ودرمورد حرارت هم بعضی ها شون وقتی نو هستن اولش به نظر ضعیف میاد وقتی یه مدت کار میکنه قویتر نشون میده ..به طور کلی هرتعمیرکاری یه جور به هیترش عادت میکنه ...من همین جوردک شمارو خریده بودم روزهای اول باید کلی صبر می کردم تایک کلید روبردارم بعدا درست شد

بالا