آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل فت PWM در مادربرد ASUS M2N-E

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

afarinesh-r

کاربر vip
vip
کاربر
2010-08-29
123
320
سلام خدمت اساتید محترم
مادربرد یکی ار فت های PWM مادربرد ایسوس M2N-E سوخته
شماره فت اینه : P0903BDG
دو تا سوال :
یکی اینکه حالا باید همه ی فتها رو عوض کنم یا همون یکی کافیه
دوم اینکه این مدل رو پیدا نکردم. می تونم جاش چیزی دیگه که تو بازار ست رو بذارم ؟
اگه میشه چه شماره ای استفاده کنم ؟
سپاس از همکاری شما

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,841
سلام -اگر همین فت راپیدا کردید که فقط خودش راتعویض میکنید اما اگر مشابه بود باید جفتش هم تعویض کنید چون اینها دو تایی یک فاز را هدایت میکنند البته معمولا دو تایی یک فاز را هدایت میکنند s یکی به بدنه میرود d یکی به s دیگری وصل میشود وتشکیل مدارخروجی میدهد-d دیگری هم ورودی است دو گیت(g) هم توسط ایسی pwm تریگر میشوند

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
سلام خدمت اساتید محترم
مادربرد یکی ار فت های PWM مادربرد ایسوس M2N-E سوخته
شماره فت اینه : P0903BDG
دو تا سوال :
یکی اینکه حالا باید همه ی فتها رو عوض کنم یا همون یکی کافیه
دوم اینکه این مدل رو پیدا نکردم. می تونم جاش چیزی دیگه که تو بازار ست رو بذارم ؟
اگه میشه چه شماره ای استفاده کنم ؟
سپاس از همکاری شما

دوست گرامی همونطور که استاد ورداده فرمودند اگه میشه خودش رو پیدا کنید ولی اینطوری نیست که من بخوام به شما مشابه این ترانزیستور رو بگم و شما دنبال اون باشید.
چه بسا احتمال پیدا کردن ترانزیستور مشابه کمتر باشه(اونهم با این وضع بازار)
معمولا با مقایسه کردن دیتا شیت ترانزیستور سوخته و دیتا شیت فتهایی که موجود دارید میتونید بهترین گزینه رو برای جای گزاری پیدا کنید.فت شما 25 ولت 9.5 میلی اهم و 50 آمپر است.بیشترین احتمال پیدا کردن ترانزیستور مشابه توی مادربردهای اوراقی وجود دارد.
من محض نمونه خدمتتون عرض کنم ترانزیستور k3919 با ولتاژ25 ولت RDS برابر با 5.6 میلی اهم و 64 آمپر گزینه مناسبی است و در اکثر مادربردهای LGA 775 بکاربرده شده است.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا