آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

عدم DETECT شدن هارد مکستور 500 گیگ

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
با سلام
سیستمم با هارد مکستور 500 گیگ با سیستم عامل ویندوز 7 ، استفاده میشد،
چند روزی میشد که سیستم خوب بالا نمیامد، با چند بار ریست شدن بالا میامد ، و آخرین بار که سیستم بالا نیامد توسط DVD ویندوز 7 رفتم سیستم را( RAPAIR (SYSTEM RESTORE نموده و مشکل برطرف شد،
چند روزی خوب بود، اما اخرین بارکه باز مشکل پیش اومد دیگه نتونستم کاری بکنم، چون هارد دیگه اصلا شناسایی (DETECT) نمیشه ،
مجبورشدم ویندوز 7 جدید رو یه هارد 250 دیگه نصب کنم، جالبه که تو این ویندوز هارد 500 اصلا DETECT نمیشه، باید بگم گاهی اوقات یه صدای ناخوشایندی ازش احساس میشه، اما خب کم، با کابل تغذیه و دیتا ی دیگه هم تست شد اما فرقی نکرد.
میخواستم دوستان اهل فن راهنمایی کنند چرا یکبار ه هارد500 مشکل دار شد؟

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc

belgacom

کاربر
2012-01-04
120
260
ایران
با سلام : دوست عزیز این مشکل برای من هم پیش اومده، شماکابل برق هاردتون اگه پنج سیمه هست از کابل دیگر که چهار تا سیم داره جایگزین کنید.بعد اینکار بوسیله نرم افزارHard Drive Inspector از سلامتی هاردتون اطمینان حاصل کنید.هارد500 سیستم من از سلامتی 25% برخورداره، کار میکنه ولی سیستم عامل روش نصب نمیشه.اگه شما هم به این نتیجه رسیدید بهتره از هاردتون به عنوان محل ذخیره موقت نا امن اطلاعات استفاده کنید.ضمنا با FDISK وامثال اینا راه به جایی نخواهید برد .درانتها اگه نتیجه حاصل نشد بایدهاردتون روبه دست تعمیر بسپارید. موفق باشید

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
سلام دوست عزیز
احتمالاتی که این مشکل براتون پیش میاد
1-برق کم میاره و باعث میشه هارد به درستی کار نکنه که شما میتونید با یه پاور دیگه تست کنید
2-مشکلات زیر باشه
اینارو انجام بده
1-شما میتونید برد هاردتون رو باز کنید و با تمیز کردن محل های اتصال دیتا و پاور این مشکل رو حل کنید(تقریبا 15% هارد هایی که برام میاد با این روش حل میشه)
2-اگر جامپر روی هارد هست برش دارید
3-اگر هاردتون توی بایوس شناخته میشه میتونید فیرم ویر رو آپدیت کنید.
4-با نرم افزار Low Level Format یک بار هارد رو کاملا خالی کنید . بعد با نرم افزار HDD Regenerator ترمیم کنید.
5-اگر کار های بالا جواب نداد مشکلتون، با دستگاه Pc-3000 حل میشه

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
با سلام
استادfanus86 با تمیز کردن برد هارد، الان هارد 500 مکستور توسط یک سیستم دیگه با ویندوز 7 32 بیت ، شناسایی شدو درایوراش توی مای کامپیوتر ظاهر گردید،
محتوی هارد :فایلها و فولدرها فقط دیده میشه نمیتونم فایلی داخلش کپی یا ازش به هارد دیگه کپی کنم.
کارهای error checking , defregment روی درایوهای هارد 500 مکستور، اصلا جواب نمیده.
ممنون میشم اساتید راهنمایی کنند الان چکار کنم ، مقداری از اطلاعات این هارد برام حیاتیه باید حتما ازش بکاپی بگیرم،
با تشکر

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
با سلام

بعد از زدن پست فوق،آمدم کلیک راست روی مای کا مپیوتر رفتم به مسیر زیر :

DISK MANAEGMENT...........MORE ACTION..........RESCAN DISk
هارد 500 مکستور، به صورت مشکی رنگ شناسایی شده بودش،
یه پیغامی اومد دقیق یادم نیست اما محتوی پیام MBR بودش منم Ok نمودم
بعد REFRESH نمودم دیگه هارد 500 مکستور تو DISK MANAEGMENT نیامد.
اصلا دیگه شناسایی نشدش ، سیستم ری استارت نمودم اما دیگه شناسایی نشدش، تو بایوس هم شناسایی نمیشه،
باز برگشتم به خانه اول
ماندم چکار کنم اصلا امیدی به درست شدنش هست یا نه؟

با تشکر

tahaali9095

مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,867
مشهد
بالا