آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فرق پاور‌های Real و Fake چیست؟

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
سلام دوستان، خسته نباشید.
اگه یادتون باشه قدیم تر‌ها پاور‌های کامپیوتر اکثرا Real نبودن و با اینکه قیمت پاور‌های Real از امروزه ارزون تر بودن اما خوب حالا نمیدونم به چه دلیل اکثرا پاور‌ها Fake بودن٬ شاید دلیلش این بود که در کشور جا نیفتاده بود یا وارد کنند‌ها بیشتر پاور Fake وارد میکردند! ولی‌ خوب امروزه با این وضع گرونی بیشتر پاور‌ها Green, Coolemaster, Entermax, Thermaltek و غیره هستند و ۱۰۰% Real هستند .

حالا سوال بنده اینه که اگر این‌ها واقعا Real ( منظورم پاور‌های مارک‌های متفرقه هست مثل مارک Golden ، نه این‌هایی‌ که در بالا اسم بردم! ) نبودن پس چطور برق رو تامین میکردند و مشکلی‌ هم پیش نمیومد؟ آیا صدمه میزد در طول زمان یا نه؟

کلا فلسفه این قضیه چیه و کسی‌ علم این قضیه رو میدونه؟ پیشاپیش ممنون

آخرین ویرایش:

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
دوست خوبم برندهایی که شما گفتید همه جزء برندهای خوب و معتبر هستند البته جدیدآ Thermaltake یکم تقلبی پیدا کرده اما این پاورها تمامآ Real بودن و هستن. در ضمن چه کسی بوده میگه اینا Fake بودن ؟؟؟ پاورهای Fake مثل مارکهای متفرقه هستن : Pascal , Orocho , Elegance و ....... اما پاورهای Real مثل : Enermax , Corsaire , FSP Group , CoolerMaster ,Thermaltake , Antec , SilverStone همیشه بخاطر اعتبار برندشون تولید Fake نداشتن

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
دوست خوبم برندهایی که شما گفتید همه جزء برندهای خوب و معتبر هستند البته جدیدآ Thermaltake یکم تقلبی پیدا کرده اما این پاورها تمامآ Real بودن و هستن. در ضمن چه کسی بوده میگه اینا Fake بودن ؟؟؟ پاورهای Fake مثل مارکهای متفرقه هستن : Pascal , Orocho , Elegance و ....... اما پاورهای Real مثل : Enermax , Corsaire , FSP Group , CoolerMaster ,Thermaltake , Antec , SilverStone همیشه بخاطر اعتبار برندشون تولید Fake نداشتن

دوست عزیز من که نگفتم این نام‌ها Fake هستن ! گفتم اینا معتبر‌های امروز جهان هستند. من در مورد پاور‌های Fake قدیم سوال کردم. دقت نکردی شما. مثلا پاور‌های Fake قدیم یادم یکیش اسم Golden داشت.

ولی‌ خوب امروزه با این وضع گرونی بیشتر پاور‌ها Green, Coolemaster, Entermax, Thermaltek و غیره هستند. منظورم این بود که امروزه این نام‌های معتبر جهان هستند و به وفور یافت میشن!

پست بالا رو هم ویرایش کردم که شبهه‌ای پیش نیاد

آخرین ویرایش:

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,639
اهواز
سوال شما:تفاوت بین Fake و Real ?
Real یا FullLode در معنا به منبعی اطلاق میشه که بصورت مداوم وتمام وقت بتونه توانی رو که روی اون درج شده بتونه تامین کنه بدون صدمه دیدن
اماFke پاورها که روی اونا اعداد غیر معقول نوشته میشه واقعیت داره با این تفاوت که این توان بااستاندارد **1 دقیقه حداکثر زیربار نامی** ذکر شده
طبق تجربه ای که من هم دارم W/Real نوشته شده بین 1/4 تا 1/5 عدد درج شده روی اونا هست.
یه تجربه هم داشتم که سیستمی با FX6000+وGTS250وبقیه قطعات ساده دقیقا4 عددپاور500~1000وات اسمی((Fake)) رو زیر 5 دقیقه حسابی گرم شدن حتی سیمهای اتصالات وجوری صدمه دیدن که هیچ کدوم تعمیرهم نشدن،آخرهم یه400Realالان3سال متوالی داره این سیستم تامین میکنه بدون هیچ مشکلی.

آخرین ویرایش:

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
ولی‌ هنوز میبینیم تو سیستم‌هایی‌ مثل کافی‌ نت‌ها یا گیم نت‌ها از این پاور‌ها استفاده میکنند برای هزینه کمتر. ظاهراً مشکلی‌ هم پیش نمیاد. نمیدونم چرا!
خروجی‌ آمپر رو درست بیرون میده وگرنه اصلا سیستم استارت نمی‌خوره که.

Sina_Browser

کاربر vip
کاربر
2012-10-20
140
531
سلام
خب میبینی طرف یه سیستم داره که در حد متوسط هستش
لازم نیست زیاد هزینه کنه و یه پاور گرین یا هر مارک اصلی دیگه بگیره(البته خوبه که بگیر)
من خودم چندسال پیش یه سیستم داشتم با پاور 380 گرین
خیلی عالی هم کار میکرد اما چون یه گرافیک GTX285 گرفتم این پاور قدرت راه اندازی سیستم رو نداشت
مجبور شدم یه 585 وات گرین بگیرم
یادش بخیر اون موقع 105تومن گرفتم
الان 295 تومن شده

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
از نظر لغوی fake به چیزی میگن که در ظاهر شبیه به اصل باشه ولی این عملکرد مجازی باشه و در حقیقت توانایی اصل رو نداشته باشه. حالا این منظورش برند پاور نیست منظورش توانش هست که مجازیه و توانش به اندازه واقعی نیست.
البته بستگی داره در چه موردی استفاده بشه. این یک اصطلاح هست و در خیلی از موارد میتونه کاربرد داشته باشه.

fake یعنی غیر واقعی....

تاج

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-15
458
1,639
اهواز
به مشخصات وتوانی که روی هر2پاور نوشته شده خوب توجه کنید
23022013093.jpg
پاور مارک گیگاترون دراصطلاح Real400w ولی مارک الگانس 1000w Fake هست که وات ریل اون در بهترین حالت نوشته شده 470وات وکارایی مفید اون300.
نتیجه برای سیستمهای ضعیف همین پاورهای معمولی کفاف میده ولی یه سیستم واقعا سنگین با قطعاتی مثل
CPU=Phenome x4 20 3.11*4 8m
Ram 4gig 1600
VGA HD5770 1gig GDDR5
BluRay-RW
TV Captures
SoundCard
2*1Tera
4*500Gig
1*2Tera
2*250Gig
1*IEEE1394
وچندتا وسیله جانبی USB وصل شده به اون طبیعتاً اون پاور ++ fake 1000 مارک الگانس بهیچ عنوان توانایی تامین توان مصرفی ان قطعات برای چند دقیقه بیشتر نداره وصدمه میبینه که بایدبا یه پاور Real واقعی 700 وات به بالا تامین بشه
از این واضحتر

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
گرفتم چی‌ شد. میدونی‌ فکر من چی‌ بود؟ من فکر کردم که اون هم مثلا اگر بنویسه ۷۰۰ واقعا ۷۰۰ خروجی رو میده اما به زور و با روش‌های غیر استاندارد.

اما اینطور که معلومه حتی اون ۷۰۰ رو هم بیرون نمیده و الکیه. مرسی‌ از همه دوستان

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
گرفتم چی‌ شد. میدونی‌ فکر من چی‌ بود؟ من فکر کردم که اون هم مثلا اگر بنویسه ۷۰۰ واقعا ۷۰۰ خروجی رو میده اما به زور و با روش‌های غیر استاندارد.

اما اینطور که معلومه حتی اون ۷۰۰ رو هم بیرون نمیده و الکیه. مرسی‌ از همه دوستان

دوست عزیز
قبلاً پاورهای غیر اصلی گرچه غیر اصل بودن اما حداقل از قطعات خوب و مرغوبی استفاده میکردند.امل حالا نه از قطعات مرغوب خبری هست نه از تولید کننده سربه راه.
اون موقع کامپیوترها اغلب از سلرون و کارت گرافیک آنبورد و نهایتاً یک فلاپی و سی دی رایتر استفاده میکردند که حاکثر مصرف انها زیر 250 وات میشد که از حداکثر توان پاورهای FAKE که حدود 300 وات میدادند کمتر بود. اما حالا سیستمهای اونجوری مانند I5 و گرافیک حداقل 630 یا 6670 و دو رایتر و هارد و انواع و اقسام رمهای چند کاناله که برق رو می بلعند با توانی حدود 400 وات نه تنها پاورهای قدیمی بلکه پاورهای جدید رو به چالش میکشند در حالیکه پاورهای FAKE نه تنها بهتر نشدند بلکه از قطعات نا مرغوبتر استفاده میکنند.
اگر شما پاورهای fake قدیمی تر و جدیدتر رو باز کنید میبنید همان ترانزیستورای 2n60 و 13007 و همان چاپرها استفاده شدند و فقط کمی الکی تر.
و نهایت اینکه حداقل هفته ای 2 یا 3 پاور از یکی از برندهای نامرغوب که بهتر است نامبرده نشود دستم میرسد که سیم پیچ سلف خروجی آنها سوخته است چیزی که هرگز توی پاورهای قدیمی من ندیده ام.

بالا