آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

جهار برابر كننده فركانس انالوگ

قاضي

کاربر
2009-05-14
5
0
با عرض سلام
بنده يك مدار چهار حداقل دو برابر كننده فركانس انالوگ مي خواستم لطفا هر چه زودتر جوابم روبدهيد . با تشكر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
با عرض سلام
بنده يك مدار چهار حداقل دو برابر كننده فركانس انالوگ مي خواستم لطفا هر چه زودتر جوابم روبدهيد . با تشكر

با سلام :
دوست عزیز مقدار فرکانس در مضارب (چند برابر کننده ) و تولید هارمونیکها خیلی مهم هست باید فرکانس و دامنه و در صورت امکان نوع شکل موج سینوسی یا مربعی و... و کاربرد را بزارید تا راهنمایی کنم .
با تشکر .
موفق باشید .

قاضي

کاربر
2009-05-14
5
0
سلام فركانس كار من 2200hz-1200hz در واقع من ميخواستم فركانس مدلاتور fskخودم را چند برابر كنم اي سي مدلاتر من xr2206 است با تشكر

قاضي

کاربر
2009-05-14
5
0
دامنه12ولت و نوع شكل سيگنال سينوسي ميباشد با تشكر

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام فركانس كار من 2200hz-1200hz در واقع من ميخواستم فركانس مدلاتور fskخودم را چند برابر كنم اي سي مدلاتر من xr2206 است با تشكر
با سلام :
دوست عزیز خود این ایسی xr2206 مالتی پلکسر نیز هست (چه لزومی به چهار برابر فرکانس fsk استاندارد ؟؟؟) و تا یک مگاهرتز (تاپیکال ) را ساپورت میکند به دیتا شیت ای سی مراجعه کنید .
با تشکر .
موفق باشید .

mazaheri

کاربر
2008-11-22
3
7
درخواست كمك و هم فكري

سلام: يك مدار به من معرفي كنيد كه بتواند فركانس متغير (موج مربعي بين 100Hz تا12KHZ )را دو يا چهار برابر كند.:smilie_help:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bosaeidi

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,550
سلام: يك مدار به من معرفي كنيد كه بتواند فركانس متغير (موج مربعي بين 100Hz تا12KHZ )را دو يا چهار برابر كند.:smilie_help:
با سلام :
دوست عزیز برای چند برابر کردن فرکانس - انواع مدارات و ارایشهای مختلفی که هر کدوم نسبت به محل کاربرد خود دارد طراحی میشوند بطور مثال در فرکانسهای پایین تر (ساده ترین روش ) معمولا با استفاده از معکوس و جمع کردن یک سیگنال به دوبرابر ان میرسند مانند شکلهای 1 و 2 که در انالوگ بیشتر و متداولتر هست ولی در کاربردهای دیجیتالی از روش دیگری بدین صورت که یک ماستر اسیلاتور با فرکانس چند برابر فرکانس مرجع {با ایسی 555 } و (بطور مثال برای شما 4 برابر ) طراحی میکنند و سپس با اعمال این فرکانس به پین کلاک یک کانتر (مثلا cd 4017 ) و اعمال فرکانس مرجع به پین ( این های بیت ) و{در 4017 به اینیبل 13) فرکانس شما چند برابر خواهد شد نحوه عملکرد این گونه مدارات به صورت زیر میباشد .
فرض کنید کانتر شما اماده شمارش باشد با رسیدن اولین پالس فرکانس مرجع (بطور مثال پالسی از200 هرتز ) و تا وقتی این پالس در پین این های بیت یا اینیبل موجود است کانتر با مقدار 4 برابر (یعنی معادل فرکانس اسیلاتور خود ) شروع به شمارش میکند و با قطع (صفر شدن ) پالس مرجع کانتر نیز استپ کرده و سیکل بعدی شروع میشود بدین ترتیب فرکانس شما در خروجی کانتر 4 (یا به دلخواه برابر ) خواهد رسید .
در فرکانسهای بالاتر روش دیگری مرسوم است که معمولا سیم پیچ دومی را با چندمین هارمونیک بالاتر فرکانس اصلی به تشدید در میاورند که موجب چند برابر شدن فرکانس مبدا می شود.
روش دیگری هم متداول هست که با استفاده از میکروکنترل (AVR ) میتوان چند برابر کننده فرکانس را بدست اورد که نیاز به برنامه نویسی و اطلاعات کاربردی از این روش نیاز دارد .
امید وارم این توضیح مختصر راه گشای شما باشد .
بازم اگر در کاربرد درخواستی خود بیشتر توضیح دهید در خدمت خواهم بود .
با تشکر .
موفق باشید .

پیوست‌ها

• 14 کیلوبایت بازدیدها: 240
  • 85.7 کیلوبایت بازدیدها: 243
  • 49.2 کیلوبایت بازدیدها: 258
بالا