آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل روشن نشدن لپ تاپ hp مدل presario r3000

mort_azad

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-08-04
294
1,114
با سلام خدمت دوستان
لپ تاپ hp مدل presario r3000 با پلتفرم HR60 روشن نمی شه و هنگام فشار دکمه پاور هیچ عکس العملی نشان نمی ده از دوستان اگه کسی نقشه مدارشو داره لطف کنه آپ کنه و یا اگه زحمتی نباشه کمک کنید . با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pedram

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
سلام دوست عزیزم . 2 کار بهت میگم انجام بده 90% جواب میده .

اگه 3.3 ولت رو روی کلید پاور داری کریستال کنار سی پی یو رو عوض کنی اکی میشه .
اگه نداشتی یه هیت روی گرافیکت بگیر

من بیشتر لپتاپ هایی که خاموش بودن با این شیوه راه انداختم .

mort_azad

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-08-04
294
1,114
سلام ممنون از کمکتون ولتاژ روی دکمه پاور 1.8 ولته
کریستال رو عوض کنم ؟

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
1.8 اشتباهه . باید 3.2 یا 3.3 باشه .

یه هیت نرم رو کل مدار بگیر ببین اکی میشه یا نه . شما اگه 3.3 رو داشتی و پاور نمیشد با کریستال برطرف میشه معمولا .

البته بیشتر ایراد های اچ پی به خاطر لحیم سردی گرافیکه . حتما یه هیت نرم رو گرافیکت بگیر

mort_azad

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-08-04
294
1,114
سلام رو گرافیک یه هیت گرفتم ولی همون بود و درست نشد یه موضوع دیگه یه سلف تو ورودی ولتاژ بنام pl1 وجود داره که هنگام تست بر خلاف سایر سلفها عوض مقاومت کم مقاومت زیادی از خودش نشون می ده من هم چون نقشه مدار رو ندارم مطمئن نیستم ایراد از همون باشه منظورم اینه که ممکنه ایراد از اون سلف باشه و یا آی سی تغذیه اگه اینطوریه معمولا آی سی تغذیه چه شماره ای ؟ شرمنده من زیاد تو لپ تاپ وارد نیستم

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
چون میگی رو پاور 1.8 داری احتمالش هست این سلف ولتاژ رو بخوابونه . تعویض کن . سلف رو بردار با یه سیم یسره کن ببین ولتاژ پاورت اکی میشه یا نه ؟

سلف ها تو مدار به خاطر بهتر کردن ولتاژ استفاده میشه . بهتر بگم صاف کردن ولتاژ .

rector_zex

کاربر
2012-10-04
102
206
سلام دوست گلم تو ببین 3 و 5 ولت رو تو مدار داری. یه ایسی که معملولا ایسی ماکزیم ایسی تغذیته که ولتاز 3.3 و 5 رو تولید میکنه شما اول بین ولتاژ 19 ولتت تو کل مدار پخشه اگه تو کل مدار این ولتاژو داشتی بعد میری سراغ 3.3 و 5 ولت که ایسیت میسازه این ولتاژها رو معمولا میتونی از سر سلفها بگیری . در مورد اون چیزی که سلف ولتاژتو کم کرده خیلی کم اتفاق میوفته سلف خراب شه

mort_azad

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-08-04
294
1,114
با سلام ممنون از لطفتون
مشکل سلف حل شد فک کنم مشکل لحیم سرد داشت
ولی الان دو تا مشکل دارم :
1 - من ولتاژ در حدود 3 و 5 رو از آی سی تغذیه دارم ولی ولتاز روی دکمه پاور 14.55 ولته (رو پایه 2 و 4 )
2- پایه های 1 و 3 اتصال کوتاه هستند ( به منفی تغذیه وصل هستن ) در حالی که فک کنم اصولا نباید اینطوری باشه چون موقع فشار دکمه پایه های 2و 4 به پایه های 1و3 وصل میشن و در اینصورن مثبت و منفی مدار بهم وصل میشه
امیدوارم خوب توضیح داده باشم .

آخرین ویرایش:

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
با درود
دوست عزیزم .همانگونه که دوست part.Gruop اشاره کردند ادامه دهید توضیح اینکه سلف سوخته بوده مسیر ولتاژ3.3 را تعقیب کنید که روی خروجی سلف هست را دنبال کنید مشگل اتصالی در مدار هست که باعث سوختن سلف شده البته اگر سوخته ممکن هست قلع سردی ویا قطع مدار زیر سلف بوده با شارژقلع مرتفع شده باشه .پس با دقت ولت گیری کنید به احتمال زیاد وic.supplay خراب باشه.موفق باشید

بالا