آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تستر هاي ولتاژ

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
با سلام خدمت اساتید محترم یه فایل برای وسایل تعمیر تلوزیون یکی از اساتید گذاشته بودن که یه تو یه قسمتش یه یه دستگاه به نام l.o.p.t tester معرفی شده بود میخواستم ببینم که این دستگاه رو از کجا میتونم تهیه کنم و قیمتش چند و کلا چطوری میشه باهاش کار کرد lopt_tester2-1.jpg

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
من دستگاه شارژر های ولتاژ شنیده بودم که الان هم تو بازار نیست ولی تستر های ولتاژ نشنیده بودم ببین عزیزم چرا میخای به خرج بیفتی برا تست های ولتاژ سه راه وجود داره
1 - ولتگیری : ابتدا بالای هریک از پایه های های ولتاژ را نگاه میکنیم روشون ولتاژ هر کدومش نوشته اونها رو نسبت به شاسی ولتگیری میکنیم درحالی که تلوییون روشن است
2 - اهم گیری : تلویزیون را خاموش میکنیم و پایه های های ولتاژ را نسبت به هم اهم گیری میکنیم که باید بهم راه دهد
3 - روش تجربی : تلویزیون رو به مدت 10 دقیقه روشن میگذاریم بعد استند بای مکنیم بعد از این کار ساعدمان را جلوی شیشه تلویزیون میگیریم اگر موی دستمان سیخ شد های ولتاژ سالم است
من که اینجوری تلویزیون تعمیر میکنم

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
با سلام، یک نوع پراپ های ولتاژ هست مشابه پراپ اوسیلوسکوپ که خیلی گنده تر از آن است و قرمز رنگ به ولتمتر وصل میشود یعنی در اصل تعضیف کننده یک هزارم است یعنی 30 کیلو ولت را سی ولت نشان میدهد و در بازار هم وجود دارد

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
این پروبها داخلشون یه مقاومت خیلی بالا وجود داره که برق های ولتاژ رو پایین میاره تا با ولتمتر همخوانی داشته باشه تا به ولتمر اسیبی نرسه( درست مثل ترانسهای ct داخل تابلوهای برق فشار قوی که برق فشار قوی را پایین میاورند تا به امپر مترهای روی تابلو برق صدمه نزند و با امپر مترها همخوانی داشته باشد )در اصل این دستگاه میزان ولتاژی که از های ولتاژ به تمام طبقات جاروب و لامپ تصویر میرود را نشان میدهد در اصل چیز بیخودی هست یه تعمیر کار بدون این دستگاه هم میتونه تلویزیون تعمیر کنه این دستگاه رو خریدن یعنی خرج کردن اضافی

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,270
ایران
با سلام مطلب اصلی تستر یا آزمایشگر های ولتاژ است و jaxtor عزیز که مطرح کرده منظور همان شارژر لامپ تصویر میباشد نه شارژر های ولتاژ.

بالا