آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

راهنمایی: جمع کردن یک سیستم مناسب مهندس عمران! (لطفا)

dez.fuli

کاربر
2012-03-18
8
8
دوست من سی پی یو های AMD روی توی تست از طرف خود AMD با اینتل مقایسه کرده بودند که توی یک بازی این تست رو انجام میدادند
بازی در حال اجرا بود فن رو از CPU بر میداشتن و این باعث می شد تو بعضی از سی پی یو ها که حرارت به 400 درجه میرسید و دود از CPU بلند می شد
اما تو اینتل فقط سرعت کم میشد و در نهایت خاموش می شد

اگر مشکلتون گرماست میتونید از CPU های 35W استفاده کنید که با اینتل فرقی نداشته باشه،ولی خیلی از اینتل پایین تره الان مدل های AM3+ بیشترشون 95W هستن و خوب گرماشونم زیاده ولی من تا حالا برام مادربردی نیمده که سی پی یوش AMD باشه و مشکل از CPU باشه

راستی یه نکته دیگه:
شما و همه دوستان مدلهایی رو پیشنهاد دادید ولی اصلا به این نکته اشاره نشد که چه نوع خنک کننده ای برای اونها استفاده میشه و صدای تولید شده و راندمان اون چقدر هست؟!!
لطفا به این موضوع هم اشاره ای بفرمایید
باز هم ممنون

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
منظورتون رو از هر مادر بردی نمیفهمم
مادر برد هایی که زدن AM3 رو ساپورت میکنن هر نوع سی پی یو AM3 رو ساپورت میکنن
و مادر برد های دیگه هم همینطور به جز بعضی از مدل ها که روی کارتن و تو کاتالوگ قید میشه که از این مدل به بالا رو ساپورت میکنه
اونم واسه سیستم های گیمینگه و به درد دوستمون نمی خوره
این نکته رو برای دوستانی عرض کردم که میخوان سیستم رو زیر رندر ( اور ) بفرستن
و یا دوستانی که میخوان از سرعت قطعات خود لذت ببرند
که ما به اون ها میگیم مچ شدن

والا تا اونجایی که بنده حقیر اطلاع دارم اصولاً اینتل گرمای بیشتری داره تا Amd

الان اکثرا‌های Cpu اینتل حتی گاهی‌ در حالت عادی و دیفالت با فنّ استک جواب نمیدان و باید از فنّ‌های حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای در بازار استفاده کنید.
دوست عزیز
اگه خوب توجه کنی سی پی یو های اینتل بدون گارانتی تو بازار عرضه میشن چون خرابی ان چنانی ندارن
سی پی یو های AMD اکثرشون گارانتی دارن - چون گرمای خیلی زیادی تولید میکنن و این یعنی استحلاک
به خاطر همین برای این سی پی یو ها تعداد زیادی خار میذارن تا گرما رو به مادربرد انتقال بده
و اکثر خرابیشون به خاطر مادربرد های نامرغوبه که فقط علکی سی پی یو رو بوت میکنن و زیر اور به شدت کم میارن
بهترین مادربردهای دنیا که با این سی پی یو ها مچ میشن در رده اول ازراک - دوم گت وی - سوم ایسوز - چهارم گیگاترون - پنجم ام اس ای
حالا دوست عزیز
تا یه سال دیگه هم برای شما پست بزنیم شما به نتیجه نخواهید رسید
شما به مرکز خرید برید و قطعاتی که گیرتون میاد رو اینجا مطرح بکنید
تا دوستان به شما کمک بکنند
دوستان خواهشا دیگه تایپیک بی مورد نزنید چون از موضوع اصلی منحرف شدیم
اینجا مشاوره خریده نه تاپیک بحث در مورد سی پی یو
آقای دزفولی هم که یک تومن پول داره
هم خدا رو میخواد هم خرما رو

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
دوستان محترم لطفآ راجب برندها کمتر بحث کنید. چون خیلی از بچه ها با برندها اشنا نیستند و شما هم میاید یک برند رو کامل میکوبید بعضی مواقع. میشه همونایی که گفتن MSI برند خوبی نیست و اول ایسوز بعد گیگا بعد MSI رو انتخاب کردن بیان و ملاکشون رو بگن ؟؟؟ من با دلیل قانع میکنمتون که MSI یکی از برترین برندهای دنیا هست و مادربردهاش هم خوبه.
1- راجب خود برد که بحث نکنید چون همه PCB ها تولید شرکت FOXCONN هستن.
2- شما دقت کنید به مادربردهای جدید MSI که اکثریتشون تونستن نشان MILITARY CLASS III رو بگیرن یعنی از قطعات نظامی استفاده کردن.( بچه های تعمیر کار منظورم رو میدونن چیه )
و در اخر اینکه GIGA در دنیا برند محبوبی نیست بلکه یک برند کاملآ متوسط هست و تو ایران به خاطر تبلیغات و گستردگی شرکت آواژنگ محبوبیت پیدا کرده.
در کل برندهای Top تو دنیا رو میشه تو اینها پیدا کرد ASUS , MSI , EVGA , FOXCONN و DFI که کلآ تعطیل شد دوستان

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
دوستان محترم لطفآ راجب برندها کمتر بحث کنید. چون خیلی از بچه ها با برندها اشنا نیستند و شما هم میاید یک برند رو کامل میکوبید بعضی مواقع. میشه همونایی که گفتن MSI برند خوبی نیست و اول ایسوز بعد گیگا بعد MSI رو انتخاب کردن بیان و ملاکشون رو بگن ؟؟؟ من با دلیل قانع میکنمتون که MSI یکی از برترین برندهای دنیا هست و مادربردهاش هم خوبه.
1- راجب خود برد که بحث نکنید چون همه PCB ها تولید شرکت FOXCONN هستن.
2- شما دقت کنید به مادربردهای جدید MSI که اکثریتشون تونستن نشان MILITARY CLASS III رو بگیرن یعنی از قطعات نظامی استفاده کردن.( بچه های تعمیر کار منظورم رو میدونن چیه )
و در اخر اینکه GIGA در دنیا برند محبوبی نیست بلکه یک برند کاملآ متوسط هست و تو ایران به خاطر تبلیغات و گستردگی شرکت آواژنگ محبوبیت پیدا کرده.
در کل برندهای Top تو دنیا رو میشه تو اینها پیدا کرد ASUS , MSI , EVGA , FOXCONN و DFI که کلآ تعطیل شد دوستان

حرف شما درسته. در مورد درجه نظامی خوب خیلی‌ از مادربرد‌های ایسوز هم درجه نظامی دارند مثل Sabertooth

در مورد برند هم باز شما درست میفرمائید اما خوب در ایران شما اگر به کسی‌ که زیاد وارد نیست اسم ازراک رو ببرید طرف میخنده فکر می‌کنه از این مین‌های به درد نخور و ارزون هست مثل Soyo :nevreness:
ولی‌ خوب ایسوس کلا قیمت جهانی‌ بالایی‌ داره و در ایران هم چون ایسوز و گیگا خوب جا افتاده در ذهن مردم اگر کسی‌ بره پیش یک فروشنده معمولی‌، فروشنده سعی‌ می‌کنه که طرف رو گمراه نکنه و از برند هائی که واسه مردم عادی معروف هستند اسم ببره مثل همین ایسوز و گیگا و ...
ولی‌ خوب انصافا آواژنگ و ویستا پخش خوب تو ایران سرمایه گذاری کردند و الان دارن نونش رو میخورند. :distrust:

dez.fuli

کاربر
2012-03-18
8
8
این نکته رو برای دوستانی عرض کردم که میخوان سیستم رو زیر رندر ( اور ) بفرستن
و یا دوستانی که میخوان از سرعت قطعات خود لذت ببرند
که ما به اون ها میگیم مچ شدن

دوست عزیز
اگه خوب توجه کنی سی پی یو های اینتل بدون گارانتی تو بازار عرضه میشن چون خرابی ان چنانی ندارن
سی پی یو های AMD اکثرشون گارانتی دارن - چون گرمای خیلی زیادی تولید میکنن و این یعنی استحلاک
به خاطر همین برای این سی پی یو ها تعداد زیادی خار میذارن تا گرما رو به مادربرد انتقال بده
و اکثر خرابیشون به خاطر مادربرد های نامرغوبه که فقط علکی سی پی یو رو بوت میکنن و زیر اور به شدت کم میارن
بهترین مادربردهای دنیا که با این سی پی یو ها مچ میشن در رده اول ازراک - دوم گت وی - سوم ایسوز - چهارم گیگاترون - پنجم ام اس ای
حالا دوست عزیز
تا یه سال دیگه هم برای شما پست بزنیم شما به نتیجه نخواهید رسید
شما به مرکز خرید برید و قطعاتی که گیرتون میاد رو اینجا مطرح بکنید
تا دوستان به شما کمک بکنند
دوستان خواهشا دیگه تایپیک بی مورد نزنید چون از موضوع اصلی منحرف شدیم
اینجا مشاوره خریده نه تاپیک بحث در مورد سی پی یو
آقای دزفولی هم که یک تومن پول داره
هم خدا رو میخواد هم خرما رو

ممنونم ازتون به خاطر راهنمایی هاتون و تشکر به خاطر اینکه گوشزد کردید که این روزا دیگه یه تومن پولی نیست ! مگه اونایی که همین یه تومن رو هم ندارن دل ندارن؟ گاهی اوقات آدم دلش می خواد ولی نمیشه! چاره چیه دوست عزیز؟ :11722:
این باب شوخی بود. بریم سر اصل موضوع
به دستور شما رفتم سراغ بازار تو این دو روزی که نبودم! بهترین نتیجه ای که تو این تنوع سلایق و علایق گرفتم، شد لیست زیر:
CPU Intel Core™ i3-2120 - 3.30 GHz, 3M Cache و MotherBoard ASUS P8H61/USB3 و دو تا رمKingSton 4.0 GB DDR3 FSB 1333 و نیز Graphic Card Sapphire 6450 1GB DDR3 هستش. قیمت این چهار قطعه حدود 1000000 تومان برآورد شد .
در مورد کارت گرافیک 6670 هم که دوستمون farzad_yousefi در موردش در صفحه اول همین پست صحبت کردن کسی قیمت درستی بهم نداد!
چیزی که من دستگیرم شد این بود که خیلیا گفتن استهلاک سی پی یو و به طبع اون مادربرد ای ام دی زیاده و همین دلیل اکثرا رفتن سراغ اینتل و مادربرد مناسبش و بهترین نتیجه هم که عرض کردم شد لیست بالا.
بیشتر در مورد مادربرد نظرات رو ایسوس هست و گفتن کارت گرافیک های ایسوس هم خوب و ارزونترند و پیشنهاد میشن. در مورد رم هم گفتن همه در یه حد و ژل یه سر و گردن بالاتر!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fanus86
بالا