آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در مدار pwm مادربرد Asus P5ADZ-E

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.
دوستان ان اولین ارسال بنده است.

بنده با نشکل No boot در مادربرد Asus P5ADZ-E مواجه هستم که بعد از چک کردن متوجه شدم در مدار PWM مشکلی وجود دارد بدین صورت که VCore از پایه سورس و ولتاز 2/5 تا 4/5 از پایه گیت Q1 رو نمی تونم بگیرم. با استادی که داشتم مشورت کردم و بهم گفت که احتمالا IC PWM سوخته است. ولی IC PWM روی اینبرد 2 تاست و من نمی دونم کدوم یک از آن ها سوخته. علاوه بر این من به خازن های SMD فیوزی (قهوه ای رنگ)‌ و مقاومت های اطراف اون شک دارم. چطور می تونم تست سلامت از اون ها بگیرم؟

با تشکر.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
پاسخ : مشکل در مدار PWM

دوستان دوتا از پین های اسلات سی پی یو به هم چسبیدن. اون ها رو ازهم جدا کردم ولی کماکان مادربرد بوت نمی شود و من ولتاژ ها رو نمی تونم بگیرم.

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)

دوست من ایا کد دیباگر ff هستj

بنده چند روز پیش همین مشگل رو داشتم وبا پنس پایه های سی پی یو رو از هم جدا کردم و مشگل برطرف شد

لطفا با یک سی پی یو دیگه تست و نتیجه رو اعلام کنید

یا حق

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,841

سلام-همکار ارجمندم خازن فیوزی نداریم انها مقامت فیوزی هستند احتمال هم دارد beadself باشندخدا نگهدار

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
با تشکر از دوستان. متاسفانه من دیباگر ندارم و فقط با ولتاژ گیری تعمیرات رو انجام می دم. در ضمن اسلات CPU بنده از نوع LGA می باشد و پین های مربوط به CPU بر روی مادربرد به هم چسبیده بودند.

جناب ورداده منظور من همان خازن های قوه ای رنگی است که معمولا در اطراف چیپ ها به چشم می خورد. مقاومت هایی نیز در اطراف آن ها وجود داردولی متاسفانه نمی دونم چطورباید تست سلامت از اون ها بگیرم. اگر میشه بنده رو راهنمایی کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali
بالا