آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

لپتاپ lenovo مدل G550 بیشتر مواقع هنگ می کنه

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
یک لپتاپ lenovo مدل G550 دارم که مشکلش اینه که بیشتر مواقع هنگ می کنه برای رفع هنگ کردن هم باید با Task manager یکی از برنامه هایی را که باز هست باید ببندم تا موقتی مشکل هنگ کردن درست بشه در ظمن موقعی که این مشکل را پیدا می کنه اگه بخوام جای یکی از ایکونهای برنامه ها را با چپ کلیک در دسکتاپ تغییر بدم اصلا ایکون از جاش تکون نمی خوره و موقع که می خوام لپتاپ را خاموش کنم حدودا 5 دقیقه طول میکشه تا سیستم خاموش بشه بعضی مواقع هم که لپتاپ را روشن می کنم میبینم که هم چیز خوب هست و اصلا مشکلی ندارد دو سه روز خوب کار میکنه کارهایی که انجام دادم سیستم عامل خودش که ویستا بود را عوض کردم و سیستم عامل سون را نصب کردم کل سیستم را با دو ویروش کش اخرین ورژن و اپدیت شده نود 32 سکوریتی و Avast سکوریتی اسکن کردم ولی نتیجه ای حاصل نشد از اساتید تقاضای راهنمایی دارم این هم مشخصات این سیستم
885.jpg

آخرین ویرایش:

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام.ببین کلا این ایراد به دو دسته تقسیم میشه.
1-نرم افزاری.شامل:ویندوز(که باید عوض بشه)ویروس(که اگه نشه ویروس کشی کرد پس بهتره باز ویندوز عوض شه)بدسکتور(اول تست با نرم افزار hdd regenerator.
سخت افزاری:کلا گرم شدن یا داغ شدن سی پی یو یا چیپ باعث این مشکل میشه.بهترین کار اینه که فن لپ تاپ رو در بیاری و کامل تمیزش کنی و تعویض خمیر سیلیکون سی پی یو یا پد سیلیکون.
ی سوال:سیستم روشن کن بعد ببین بعد چند دقیقه هنگ میکنی؟که بفهمی از گرم شدنه یا مشکل نرم افزاریه
؟

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام.ببین کلا این ایراد به دو دسته تقسیم میشه.
1-نرم افزاری.شامل:ویندوز(که باید عوض بشه)ویروس(که اگه نشه ویروس کشی کرد پس بهتره باز ویندوز عوض شه)بدسکتور(اول تست با نرم افزار hdd regenerator.
سخت افزاری:کلا گرم شدن یا داغ شدن سی پی یو یا چیپ باعث این مشکل میشه.بهترین کار اینه که فن لپ تاپ رو در بیاری و کامل تمیزش کنی و تعویض خمیر سیلیکون سی پی یو یا پد سیلیکون.
ی سوال:سیستم روشن کن بعد ببین بعد چند دقیقه هنگ میکنی؟که بفهمی از گرم شدنه یا مشکل نرم افزاریه
؟
سلام
لحظه اول که روشن میکنم این عیب را دارد پس فکر کنم مربوط به گرم شدن نیست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sajjad-d

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام یادم رفت ی نکته ای رو بگم اگه لپ تاپتون دوتا رم داره تک به تک امتحانشون کنید(چون دیدم این مورد ر و که ایراد از رم بوده)و حتما هارد رو از لحاظ بدسکتور چک کنید!وآیا فن خوب کار میکنه؟

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
از کجا میتونم بفهم که دو تا رم داره یا نه اگه داشته باشه چطوری تک به تک امتحان کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sajjad-d

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
دوتا راه داره یکی اول اینکه لپ تاپ رو روشن میکنی کلید f2 رو بزن تا وارد ست آپ شه اونجا هم مقدارو نوشته و هم اینکه چند تا رو نصب شده و دوم اگه بلد نبودی پشت لپ تاپ ی در کوچیک هست که علامت رم روشه و معمولا هم وسطه ی بازش کن و تعداد ماژول ها رو ببین.هادت رو هم چک کن از لحاظ بد سکتور.انجام بده و خبرشو بده تا سریع جوابتو بدم

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,077
25,016
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
یک ادرس بزارید که نرم افزار hdd regenerator که مد نظر شماست را دانلود کنم تا بتونم هارد را تست کنم در ظمن روش کار با این نرم افزار را توضیح دهید در ظمن ایا این نرم افزار هارد را که فرمت نمی کنه چون تو هارد اطلاعات زیادی دارم

DRG

کاربر vip
کاربر
2013-08-28
34
281
خوب خرابه دیگه باید تعمیر بشه :))

بالا