آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ارور بوت شدن در مادربرد الایت

tofighsob

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-05-15
934
520
ایران
www.kadooskala.ir
اررو بوت شدن در مادربرد الایت

سلام خسته نباشید

وقتی کامپیوتر روشن میکنم هنگام بون شدن تو همون صفحه اول ایست میکن باید f1 بزنی تا بوت ادامه بده مادربرد الایت مرسی دوستان

کمک کنید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
پاسخ : اررو بوت شدن

شما از داخل تنظیمات مادر برد روی default setting کلیک کنید و yes رو بزنید همچنین کابل فلاپی اگر دارید از مادر برد جدا کنید و ری استارت کنید. ببینید باز این پیام رو به شما میده یا نه.

اگر نداد مشکل احتمالا از فلاپی و کابلش هست که بهتره کابلش رو کلا جدا کنید کاربرد ندارده. اما اگر باز هم error داد ایندفعه هر چی کابل اضافه هست جدا کنید مثل سی دی رام ، رم ریدر و ....

حتی موس و کیبوردم سعی کنید موس کیبورد دیگر وصل کنید. احتمالا مشکل برطرف میشه بعد یکی یکی وصل کنید ببینید کدوم باعث ارور میشه

گاهی باطری مادربرد هم خراب بشه ارور میده اما معمولا مینویسه که ایراد از باطری هست ولی ظاهرا برای شما هیچ اروری نمیده فقط میگه F1 بزنید که کار رو کمی سخت میکنه

saeid125

کاربر
2008-11-27
56
321
پاسخ : اررو بوت شدن

سلام
دوست عزیز این پیغام میتونه علتهای متفاوتی داشته باشه،حتی از کار افتادن فن cpu هم میتونه باشه،خط بالای این پیغام دقیقا به مشکل اشاره میکنه،نوشته اون خط رو بگید تا بهتر کمک کنیم

tofighsob

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-05-15
934
520
ایران
www.kadooskala.ir
hard disk :smart comand failed
perrs f1 resum

کابل فلاپی جدا کردم
باطری عوض کردم و فن cpu تست کردم و سیلیکون زدم . به پپش فرض برگردونم defall کردم و بوتم رو هارد گذاشتم باز اررو بالا ر. میده اگه ویندوز عوض کنم درست میشه یا باید بایوس اپگرد کنم یا مشکل از جای دیگری

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود خدمت شما
دوست گلم این پیام خطا را از اول اعلام میکردید اینجوری تا اعلان به نتیجه میرسیدید
شما کابل برق و دیتای هارد را قطع کنید باز ببینید سیستم این ارور را میدهد یا خیر . سپس نتیجه را اعلام کنید تا دوستان راهنمایی کنند
راستی ، حتما از اطلاعات مهم هارد پشتیبان تهیه کنید
موفق باشید

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,939
اصفهان
سلام دوست من ،
هارد شما احتمالا به علت بدسکتور یا علت دیگه ای در قسمت Smart دچار مشکل شده شما تو بایوس گزینه Smart HDD Detection رو غیر فعال کنید و تغییرات رو ذخیره کنید.انشا... مشکل حل خواهد شد.

بالا