آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مادربرد ایسوس مدل P5P800-VM فتال ارور می دهد ؟

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام دوستان مادربرد فوق Ftal error می ده رم تعویض شده بدون هارد فتال ارو.ر میده اولین تصویر که می ده یعنی در اولین مرحله بوت شدن جایی که قطعات را چک می کنه

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست بسیار گرامی ، شما از سلامت تمام قطعات جانبی ، حتی فن cpu اطمینان کسب کنید
باطری بکاپ و جامپر آن را نیز بررسی کنید
بایوس را هم پروگرام کنید
از لحاظ ظاهری مین را بررسی کنید
پست آخر لینک زیر را هم مطالعه فرمایید
http://www.irantk.ir/irantk32414-2/
موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
قبلا مورد مشابه این موضوع داشتم که با تعویض ترانزیستور کوچک کنار باطری بکاپ مشکل رفع شد البته شما مقاوت کنار اون ترانزیستور را هم چک کنید در مسیری که به باطری بکاپ ختم میشود
این موضوع شامل حال chasssis intruded و یا fatal error میشود البته موارد بسیار باعث این خطا میشود
موفق باشید

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام بایوس را پراگ کردم حالا وقتی جامپر را بر می دارم یا جابجامی کنم تصویر میادولی با ارور فتال ولی وقتی جامپر را می گذارم دیباگر ارور 88را می دهد وتصویر هم ندارم ترانزیستورکنار باطری روهم چک کردم سالم هستش خازنهارو هم تعویض کردم فرقینکرد به نظرشما مشکل ازکجاست باتشکر

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست گرامی ، اون ترانزیستوری که مسیر مسیر جامپر و cmos قرار دارد را تعویض کنید حتما از مدل خودش استفاده کنید توی مادربرد اوراقی بسیار یافت میشود اگر بعد از تعویض ایراد همچنان باقی ماند ترانزیستور خودشو بزارید سر جاش
ایراد این مادربرد بسیار جالب است باید حل شود نتیجه را اعلام کنید
مدل مشابه داشتم که ترانزیستور اون مسیر سالم نشون میداد ولی با تعویض حل شد البته اون مین که به دستم رسید با مین شما فرق داشت جای اون ترانزیستور را در مینی که به دست خودم رسیده بود و تعمیر شد را در شکل زیر با مربع قرمز علامت زدم ولی چون ترانزیستور ریز است معلوم نیست
موفق باشید

untitled.jpg

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,819
کرمان
سلام با تعویض ترانزیستور وپروگرام بایوس وتغییر چندتا جامپر مشکل حل شد ولی وقتی جامپر کنار باطری بک آپ را جابجا می کنم دیگه تصویر نمی ده ولی وقتی هست تمیز کار می کنه وهیچگونه مشکلی نداره باتشکر

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
سلام من مادربردم سالمه حرارت جائی هم بیش از حد نیست
زمانی که روشت می کنم یک اخطار پائین تست قطعات میده و بعد از 15 ثانیه خاموش میشه