آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشاوره در مورد سی پی یو , انواع ان و مشاوره [جهت خرید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام با صفا
یه سی پی یو پنتیوم برام امده که 3.2 فول و 2 مگ کش هستش
خیلی جالبه تو دویس منیج دو هسته نشون میده ؟ نظرتون چیه ؟
از مشتری چقدر بخرمش ؟
میخوامیه دونه 5300 بهش بدم چقدر ازش اختلاف بگیریم /
سوال دوم ؟ تا الان هارد 400 گیگ داشتید ؟
چقدر از مشتری بخرمش ؟

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,818
کرمان
سلام درمورد ارتقاء سی پی یو لپ تاپ سونی وایو VPCEE23FX آیا اطلاعی دارید یا نه کلا درمورد سی پی یو لپ تاپ ها ونحوه ارتقاء توضیح بدید با تشکر

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام با صفا
یه سی پی یو پنتیوم برام امده که 3.2 فول و 2 مگ کش هستش
خیلی جالبه تو دویس منیج دو هسته نشون میده ؟ نظرتون چیه ؟
از مشتری چقدر بخرمش ؟
میخوامیه دونه 5300 بهش بدم چقدر ازش اختلاف بگیریم /
سوال دوم ؟ تا الان هارد 400 گیگ داشتید ؟
چقدر از مشتری بخرمش ؟

سلام اقای پشتیبان باید عرض کنم این سی پی یو تک هسته هست و به احتمال 99 درصد 640 هست و قیمتش 25 الی 30 هست
من سی پی یو 945 دارم پنتیوم d با مشخصات 3.4 4 مگ کش و تو دیوایس منیجر 2 تا نشون میده ولی تک هسته هست

سی پی یو 5300 خیلی خوب هست و به نظرم تعویض نکنید

در مورد سوال دوم من شخصا هارد 400 گیگ ندیدم

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
سلام درمورد ارتقاء سی پی یو لپ تاپ سونی وایو VPCEE23FX آیا اطلاعی دارید یا نه کلا درمورد سی پی یو لپ تاپ ها ونحوه ارتقاء توضیح بدید با تشکر

[FONT=&quot]سلام علی اقا [/FONT]
[FONT=&quot]ارتقا سی پی یو لپتاپ مشکلات عدیده داره [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]ضمنا هر لپتاپی سی پی یوش قابل تعویض نیست[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]گذشته از این هر سی پی یویی به هر لپتاپی نمی خوره .شما باید اول باید ببینین سی پی یو که می خواین بخرین از نظر فیزیکی به [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]لپتاپتون می خوره یا نه[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]بعد ببینین مادربرد مورد نظر اون باس رو ساپورت می کنه و مساله بعدی اینکه بایوس لپتاپتون هم ساپورت بکنه سی پی یو جدید رو[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]با توجه به اینکه قیمت سی پی یو ها هر چی مدلشو ن بالاتر می ره بطور تصاعدی زیاد می شه قاعدتا ارتقا به سی پی یو با 200 300 [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]کلاک بیشتر اصلا توجیهی نداره.توجیه پذیر ترین ارتقا شاید ارتقا تک هسته ای (سلرون) به دو هسته ای باشه که تفاوت محسوسی [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]ایجاد می کنه[/FONT]

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
تفاوت و مقایسه سی پی یو های {Core 2 Duo} با {Dual Core }

اصولا به هر سی پی یویی که دو هسته
داشته باشد، Dual Core گفته میشه. اما Core2Duo یک برند تجاری مربوط به شرکت اینتل هست. سی پی یوهای Core2Due هم Dual Core هستند – یعنی دو هسته دارند. این دو با هم قابل مقایسه نیستند.
: Dual Core
به هر پردازنده ای که دو هسته داشته باشه Dual Core می گویند . این مفهوم کلی هست و کل Core 2 Duo و Athlon X2 و … رو در بر می گیره
: Core 2
اسم سری جدید پردازنده های اینتل هست ، این یک اسمه مثل Pentium و نشون دهنده چیز خاصی ( تعداد هسته ها یا … ) نیست .
: Core 2 Duo
به پردازنده های سری Core 2 که دو هسته ای باشند میگن Core 2 Duo . یعنی پردازنده های Dual Core از خانوادهCore 2
این دو سی پی یو چه تفاوت هایی با هم دارند ؟؟؟؟
این دو سی پی یو هر دو دارای دو هسته در یک سی پی یو هستند ولی تفاوتهای نسبتا زیادی با هم دارند، در ادامه به بررسی این تفاوت ها می پردازیم:

1- سی پی یو های Core 2 duo دارای حداکثر 6 مگا بایت کش هستند ولی سری Core duo دارای 3 مگا بایت کش هستند.

2- باس سی پی یو های Core duo حداکثر تا 800 هست ولی در Core 2 duo تا 1333 هم میرسد .

3- مصرف برق سی پی یو های Core 2 duo کمتر از Core duo هست .

4- درجه حرارت سی پی یو های Core 2 duo کمتر از Core duo هست .

5- راندمان سی پی یو های Core 2 duo بسیار بالاتر از Core duo هست و برای همین سی پی یو های Core duo دیگر از دور خارج شده محسوب میشوند .

6- تمامی مدلهای Core 2 duo دارای ساپورت 64 بیتی هستند ولی تنها 70 درصد مدلهای Core duo دارای این ساپورت میباشند .

7- سی پی یو های Core 2 duo دارای تکنولوژی های Intel® VirtualizationTechnology و Intel® Trusted Execution Technology هستند که در Core duo این تکنولوژی ها وجود ندارد .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
دوستان همکاری کنید تا این تایپیک یکی از قویترین مباحث سی پی یو در اینترنت بشه
من خیلی در این مود تحقیق می کنم
اگه سوالی با شه سریع جواب میدم همیشه انلاین هستم

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
سی پی یو ( CPU ) -------------------------

هسته ئ اصلی یک کامپیوتر سی پی یو آن است که به قول خودمان مغز کامپیوتر به حساب می آید .شاید یک سی پی یو خوب بیشترین سهم را در بالا بردن سرعت یک سیستم داشته

باشد .در حال حاضر دو شرکت بزرگ
AMD و INTEL , سی پی یو های بازار دسکتاپ رو تامین می کنن. ( البته من به قطعات و شرکت های معروف و شناخته شده اشاره دارم و نمی خوام وارد

جزئیات بشم ) .به هیچ وجه نمی توان به صورت مطلق در مورد برتری محصولات یکی از این دو شرکت صحبت کرد .هر کدوم از این شرکت ها مدل های مختلفی رو به مرور زمان وارد بازار کرده اند

که ممکن است در یک مقطع زمانی بهترین سی پی یو بوده باشند . پس نمیتوان گفت
Intel بهتر است یا AMD ...

تنها راه انتخاب یک
CPU مناسب این است که سی پی یو های هم رده و هم قیمت از هر دو شرکت را در یک مقطع زمانی با هم مقایسه کنیم و بهترین راه مقایسه ئ CPU ها استفاده از سایت

Tomshardware می باشد .این لینک سرویسی از سایتTomshardware است که در آن CPU های سال 2008 از هر دو شرکت Intel و AMD توسط نرم افزار های مختلف مانند

PcMark,Sandra و سایر نرم افزار ها و بازی ها در شرایطی برابر با هم مقایسه شده اند و نتایج دقیقی از آن ارائه شده است که به وسیله ئ آن , شما می توانید با انتخاب چند CPU هم رده و

هم قیمت و استفاده از این قابلیت سایت
Tomshardware , سی پی یو بهتر را انتخاب کنید .از این لینک وارد سایت مورد نظر شده و با تغییر Choose Benchmark , مبنای مقایسه ئ CPU ها را

بر اساس سلیقه و کاربرد خود انتخاب کنید...

معمولا
CPU های شرکت AMD به تناسب CPU های هم رده ئ خود از شرکت اینتل ارزان تر هستند .مثلا شما می توانید در حال حاضر یک CPU مدل Intel Core 2 Duo E6550 را با قیمت

165.000 تومان خریداری کنید در حالی که
ATHLON 64 Bit X2 5600 از شرکت AMD که هم رده ئ E6550 است و حتی گاهی اوقات نتایج بهتری را هم ارائه می دهد

توصیه : اگر قصد جمع کردن یک سیستم خانگی را دارید بهتر است از
CPU های AMD استفاده کنید زیرا هم بازدهی خوبی دارند و هم بهتر با سیستم مچ می شوند به اضافه ئ اینکه با در نظر

گرفتن چیپست
nforceبر روی مادر بورد های آن , برای گیم هم مناسب تر هستند. ( CPU های اینتل با اینکه به تناسب سرعت بالا تری نسبت به CPU های رقیب خود دارند ولی به نظر من به

درد سیستم پایین 1 میلیون تومان نمی خورند , زیرا علاوه بر سی پی یو گران قیمت می بایست مادربردی گران قیمت را هم متناسب
CPU خود انتخاب کنید .لازم به ذکر است که CPU های اینتل

معمولا با مادر برد هایی با چیپست همان شرکت بهتر مچ می شوند و چیپست های شرکت اینتل هم تنوع خاص و گیج کننده ای برای کابران مبتدی دارند و به همین دلیل ,من برای کاربران

خانگی سیستم هایی با سی پی یو
AMD را توصیه می کنم ) ...

در ماه های اخیر سی پی یو های دو هسته ای جزئ محبوب ترین سی پی یو های بازار به حساب می آیند , در حالی که سی پی یو های چهار هسته ای هم یواش یواش دارن جای خودشونو

بین کاربران پیدا می کنن. البته در حال حاضر استفاده از سی پی یو های چهار هسته ای با توجه به قیمت بالای آن ها مقرون به صرفه نمی باشد با توجه به این نکته که نرم افزار های کاربردی

کمی به بازار عرضه شده اند که از توان هر چهار هسته ئ این سی پی یو ها به صورتی بهینه استفاده کنند. من به شخصه
CPU های دوهسته ای با سرعت فرکانس بالا را به جای CPU های

چهار هسته ای به شما توصیه می کنم ...

در این لینک شما می توانید سی پی یو های
AMD را که به صورت موضوعی به دو دسته ئ سی پی یو نوت بوک و سی پی یو دسکتاپ تقسیم شده اند , را انتخاب نموده و از مدل ها و امکانات

مختلف آن اطلاع حاصل فرمائید .این هم لینک دسته بندی سی پی یو های اینتل ;لینک; ...

پیشنهاد سی پی یو : ( این یک نظر کاملا شخصیه ) . برای یک سیستم خانگی با قیمت متوسط می توانید از سی پی یو های 5200 و 5600 سری
ATHLON X2 شرکت AMD استفاده کنید که

در کنار بازدهی بالا , قیمت بسیار مناسبی هم دارند . برای دوستانی هم که گیمر حرفه ای هستن و یا از نرم افزار های کاربردی سنگینی مانند
solidworks یا 3dmax استفاده می کنن , به

عنوان یک سی پی یو میان قیمت , دو هسته ای
Core 2 Duo E8400 از شرکت اینتل را پیشنهاد می کنم که با سرعت فرکانس 3 گیگا هرتز و 6MB حافظه ئ L2 Cache بازدهی فوق العاده ای

را ارائه می دهد و در خیلی از مواقع نتایجی بهتر از چهار هسته ای های هم رده ئ خود نشان داده است ...

حرف آخر : سی پی یو فقط جزئی از یک سیستم است. یک سی پی یو خوب می تواند سرعت سیستم را بالا ببرد به شرط اینکه قطعات دیگر سیستم به خوبی چیده شده باشند .سی پی یو

های اینتل , سی پی یو هایی حرفه ای و سرعتی و گران قیمت هستند و برای مچ کردن یک سیستم با سی پی یو اینتل به یک سری اطلاعات سخت افزاری احتیاج داریم تا بتوانیم بهترین نتیجه

را از عملکرد سی پی یوی قدرتمند خود بگیریم .سی پی یو های
AMD سی پی یو هایی با بازدهی بالا و قیمت پایین هستند که بهترین انتخاب برای سیستم های خانگی می باشند ولی توجه

شما را به یک موضوع جلب می کنم که اگر می خواهید بهترین بازدهی را از یک سیستم با سی پی یو
AMD به دست بیاورید حتما در کنار آن از حجم زیادی RAM در حدود 2 یا 4 GB با سرعت

بالا و کارت گرافیک های جیفرس از شرکت انویدیا استفاده کنید زیرا تجربه نشان داده که این قطعات به خوبی با هم مچ می شوند و در کل
Performance فوق العاده ای را از خود نشان می دهند .

مقدار پولی که لازم است برای یک سی پی یو در یک سیستم ارزان قیمت کنار بگذارید 70 تا 90 هزار تومان می باشد مثل سی پی یو 945 3.4 4 مگ کش و در یک سیستم میان قیمت
170 تا
190 هزار تومان مثل e 8400و برای یک سیستم گران قیمت مبلغی بیش از 200 هزار تومان برای یک سی پی یو مورد نیاز است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سی پی یو ها و مقایسه ئ آن ها و امتیازات کسب شده توسط
CPU های مختلف می تونید از لینک های زیر استفاده کنید : tomshardware ... Cnet ... bit-tech ... overclock3d

آخرین ویرایش:
بالا