آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست نحوه کار با امولاتور cpu

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
دوستان گلم اگه کسی میتونه نحوه کار با امولاتور cpu رو بگه و انواع مدل هایی که داره تا همه الارقم آشنایی بتوانند در کارشون به صورت تخصصی استفاده کنند .

البته من یک امولاتور خریدم که روش یه عالم led داره . که نمیدونم چجوری باید کار کنم باهاش . تشکر

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
دوست من امیلاتور cpu و یا سی پی یو مجازی جهت چک کردن 4 چیز استفاده میشه !
1- چک کردن CPU CAD
2-سردی لحیم سوکت سی پی یو
3- خرابی های فرکانسی در مسیر CPU و یا تشخیص خرابی چیپ ست ها
4- تشخیص خرابی مدار فرکانس
5- خرابی مدار ریست

CPUCAD: ارتباط فرکانسی بین CPU و پل شمالی.
نداشتن سی پی یو کد بر روی امیلاتور با روشن نبودن LED های کوچک گروه A-D-B در مدل های مختلف نمایان خواهد شد در صورتی که نباشد سی پی یو CAD نداریم.
CLK یا آی سی کلاک ( نبض پالسی و فرکانسی برد)
اگر LED مربوط به CLK خاموش بود یعنی مدار فرکانس مشکل دارد.
سردی لحیم : اگر بعد از روشن کردن سی پی یو مجازی هر کدام از ال ای دی ها خاموش بود و با فشار بر روی امیلاتور چراغ ها روشن شد یعنی سوکت سی پی یو سردی لحیم دارد.
( توجه سردی لحیم بر روی لپ تاپ به ندرت دیده شده )

LED RESET : اگر خاموش باشد نشاندهنده خرابی پل شمالی است.

دوست عزیز همینطور که می بینید سی پی یو مجازی یکی از ابزار آلات حیاتی در تعمیرات لپ تاپ می باشد که بنده به شخصه به همه دوستان پیشنهاد می کنم ازش استفاده کنند.

دوستان اگر کسی امیلاتور سی پی یو خواست می تونه پیغام شخصی بزاره تا راه نماییش کنم .

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
دوست من امیلاتور cpu و یا سی پی یو مجازی جهت چک کردن 4 چیز استفاده میشه !
1- چک کردن CPU CAD
2-سردی لحیم سوکت سی پی یو
3- خرابی های فرکانسی در مسیر CPU و یا تشخیص خرابی چیپ ست ها
4- تشخیص خرابی مدار فرکانس
5- خرابی مدار ریست

CPUCAD: ارتباط فرکانسی بین CPU و پل شمالی.
نداشتن سی پی یو کد بر روی امیلاتور با روشن نبودن LED های کوچک گروه A-D-B در مدل های مختلف نمایان خواهد شد در صورتی که نباشد سی پی یو CAD نداریم.
CLK یا آی سی کلاک ( نبض پالسی و فرکانسی برد)
اگر LED مربوط به CLK خاموش بود یعنی مدار فرکانس مشکل دارد.
سردی لحیم : اگر بعد از روشن کردن سی پی یو مجازی هر کدام از ال ای دی ها خاموش بود و با فشار بر روی امیلاتور چراغ ها روشن شد یعنی سوکت سی پی یو سردی لحیم دارد.
( توجه سردی لحیم بر روی لپ تاپ به ندرت دیده شده )

LED RESET : اگر خاموش باشد نشاندهنده خرابی پل شمالی است.

دوست عزیز همینطور که می بینید سی پی یو مجازی یکی از ابزار آلات حیاتی در تعمیرات لپ تاپ می باشد که بنده به شخصه به همه دوستان پیشنهاد می کنم ازش استفاده کنند.

دوستان اگر کسی امیلاتور سی پی یو خواست می تونه پیغام شخصی بزاره تا راه نماییش کنم .

دوست عزیز همیشه روشن نبودن LED RESET نشانه خرابی نورس نیست باید با کارهای دیگه تشخیص داد پل خراب هست من خودم 3 سال با انواع امیلاتور کار میکنم ولی هیچ وقت دقیق نبوده اینو از روی تجربه چندین ساله میگم ظرف چند روز اینده روش کار با امیلاتور رو به دوستان اموزش خواهم داد منتظر باشید

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
دوست من برای آموزش دادن حتما نیازی نیست که از کسی تشکر بشه ! دقیقا هم فرمایش شما درست هست امیلاتور می تونه نشون بده این خرابی رو ! اما نکته ای که شما می گی رو پی سی صدق می کنه نه لپ تاپ ! در ضمن فکر نمی کنم تو متن من از کلمه ای تحت عنوان همیشه یا تاکید بر قطعی بودن باشه ! بهتره به جای ایراد گرفتن نا به جا سعی کنیم اطلاعات خودمون و بدون هیچ چشم داشتی منتقل کنیم !

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
دوست من برای آموزش دادن حتما نیازی نیست که از کسی تشکر بشه ! دقیقا هم فرمایش شما درست هست امیلاتور می تونه نشون بده این خرابی رو ! اما نکته ای که شما می گی رو پی سی صدق می کنه نه لپ تاپ ! در ضمن فکر نمی کنم تو متن من از کلمه ای تحت عنوان همیشه یا تاکید بر قطعی بودن باشه ! بهتره به جای ایراد گرفتن نا به جا سعی کنیم اطلاعات خودمون و بدون هیچ چشم داشتی منتقل کنیم !

سلام دوست گلم من ارادت خاصی نسبت به شما دارم و نمیخوام بحث های دیروز رو نگرش شما نسبت به من تاثیر بزاره اون موضوع برای چند سال پیش بود و من هم از حقه این دنیام گذشتم واگذار به خدا میکنم اون اشخاص رو ......ولی مخلص اقای محبی هستم اگر بشناسید ایشو نو ...... و اون موضوع دیگه بسته شد بو هیچ موقع راجع بهش حرف نمیزنم چون خلاف انجمن هست گذریم

اما در مورد تشکر بگم که حق با شماست ولی از قدیم عادت کردم به این کار چون دیشب دیر وقت بود و می خواستم بخوابم یک پست پیشاپیش گذاشتم تاامروز تکمیل کنم با زهم اگر جسارت کردم ببخشید

آخرین ویرایش:

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
امیلاتور چیست
امیلاتور یا سی پی یو ی مجازه قطعه سخت افزاری هست جهت تست مادربر

led های این دستگاه شامل
1---SLP
VCCA 2
ICNNNE3
RESET 4
SW1 5
STP CLK 6
PWRGD 7
A20M 8
INIT 9

پیام های امیلاتور وقتی مادربرد روشن است ولی LED خاموش است
1 SLP اگر این چراغ خاموش بود مدار VCOR مشگل دارد

2 VCC وقتی این چراغ خاموش هست باید ترانزیستور های 1.5 ولتی مدار وی کور تست شود

3 IC NNNE اگر این چراغ خاموش بود قسمتی از ایسی PWM یا مدار PWM مشگل دارد

4 REST این چرا یکی از چراغ های اصلی امیلاتور می باشد و وقتی خاموش باشد بر خلاف دیباگرمفهوم خراب بودن مدارکور یا به احتمال زیاد خرابی پل شمالی هست این چراغ در امیلاتور مهم می باشد

5 SW1 خاموشی این چراغ بیانگر مشگل دار بودن قسنتی از مدار سوئچ می باشد مثلا یکی از 3 فاز

6 STP CLK خوب این که دیگه مشخص هست خاموشی این چراغ بیانگر خرابی ایسی کلاک هست و توضیح خاصی ندارد

PWRGD 7 در صورت روشن بودن یعنی مدار PWM سالم هست و در صورت خاموش بودن یعنی مدار PWM یا به احتمال فراوان خود PWM حاوی مشگل اساسی بوده و باید چک شود

8 A20M

INIT 9 قسمتی از ایسی مدار و به احتمال کم پل شمالی حاوی مشگل هست در این پیغام که کمتر دیده میشه باید مدار را تست و سپس قطعات اس ام دی اطراف پل شمالی را تست کنید

اگر دقت کرده باشید امیلاتو در حالت عادی باید تمام چراغ های موجود روشن باشد ولی وقتی یک چراغ خاموش می باشد یک عیب اساسی از مادربرد را بازگو میکند که اکثر انها بر میگردد به پل شمالی من اسم امیلاتور را گذاشتم عیب یاب پل شمالی و مدار برق رسان PWM

در صورت استفاده ذکر منبع یعنی www.irantk.ir ذکر شود

نوشته شده توسط فرزاد یوسفی اسم کاربری KARSHENASIY

نوشته شده توسط فرزاد یوسفی اسم کاربری KARSHENASIY

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,580
سراسیاب ملارد(کرج)
با تشکر از اطلاعات خوبتون
اون قسمت 5رو میشه بیشتر توضیح بدید؟مدار سویچ شامل چه قسمت هایی میشه؟
با تشکر

چشم من فردا توضی در مورد ولتاژ گیری از طریق امیلاتور و قسمت های VTT , ................ را می زارم و امیدوارم مورد قبول واقع بشه

pc.heidari

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر
2013-01-09
399
6,732
تهران
ممنون از جواب های عالی شما دوستان . این نکات کلیدی هست که باعث پیشرفت همه ما در کارمون میشه .

البته اگه لطف کنید کار با دیباگر هم به صورت فنی توضیح بدید ( led ها و کد ها ) ممنون میشم از شما . هم من هم خیلی کسایی دیگه که تعمیرات لپتاپ امرار معاش زندگیشونه با کمک شما و در اختیار گذاشتن اطلاعات و علم مفیدتون ، باعث پیشرفت تمامی ما میشین . ممنون و سپاسگذارم از همتون اساتید محترم

بالا