آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی‌ در مورد انتخاب مسیر برای تعمیرکار شدن!

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
سلام عرض شد، مجددا پوزش می‌طلبم که تاپیک زدم و وقتتون رو گرفتم، والا عرض کنم که بنده راه الکترونیک رو تازه پیش گرفتم و مشورت زیاد می‌کنم راستش.

نظر مشترکی که بین دوستان هست اینه که کدوم شاخه از تعمیرات می‌خوام برم که ابزار‌های مورد نیاز

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران
با سلام، اول باید اصول الکترونیک را به کمک کتابها مطالعه کنی این رشته عشق و علاقه خاصی میخواهد شوق و اشتیاق لازم دارد و خرج کردن دارد و شناسایی قطعات و مدارات آنالوگ و دیجیتال و کار با ابزارهای الکترونیک را توسط همین سایت یاد بگیرید همه آن شاخه هایی که اشاره کردی پایه یکی است بعد از مدتی که کار کردی میبینی که همه شاخه بهم مرتبط هستند
بایستی خودت بررسی کنی و بیینی که به کدام شاخه علاقه بیشتر داری و آنرا شروع کنی در ابتدا اگر بتوانی پیش استادان فن مدتی کار کنی خیلی موثرتر خواهد بود.

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
با سلام، اول باید اصول الکترونیک را به کمک کتابها مطالعه کنی این رشته عشق و علاقه خاصی میخواهد شوق و اشتیاق لازم دارد و خرج کردن دارد و شناسایی قطعات و مدارات آنالوگ و دیجیتال و کار با ابزارهای الکترونیک را توسط همین سایت یاد بگیرید همه آن شاخه هایی که اشاره کردی پایه یکی است بعد از مدتی که کار کردی میبینی که همه شاخه بهم مرتبط هستند
بایستی خودت بررسی کنی و بیینی که به کدام شاخه علاقه بیشتر داری و آنرا شروع کنی در ابتدا اگر بتوانی پیش استادان فن مدتی کار کنی خیلی موثرتر خواهد بود.

اگر این استادان فنّ یه شاگرد مییخواستن من از خدام بود برم که

البته منظورتون رو از لحاظ خرج کردن نفهمیدم، منظورتون ابزار‌ها هست یا وسایلی‌ که ممکنه فدا کنم تا یاد بگیرم؟ هرچند که چون علاقه دارم ضرر مالیش فدا سرت

باباخاني

ناظم انجمن
2010-12-18
6,494
74,603
سلام عرض شد، مجددا پوزش می‌طلبم که تاپیک زدم و وقتتون رو گرفتم، والا عرض کنم که بنده راه الکترونیک رو تازه پیش گرفتم و مشورت زیاد می‌کنم راستش.

نظر مشترکی که بین دوستان هست اینه که کدوم شاخه از تعمیرات می‌خوام برم که ابزار‌های مورد نیاز

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام
بنظر من کسی که اصول الکترونیک رو یاد بگیره میتونه کلیه دستگاه هایی که الکترونیکی هستند رو تعمیر کنه. فقط از نظر دقت و ابزار با هم متفاوتند. برای من فرق نمی کنه که تلویزیون بیارن تعمیر کنم یا دی وی دی یا کامپیوتر ساختار و اصولشون تغریبا مشخصه.برای مثال یه دستگاهی برا تعمیر آوردن که مال گیر بکس بلدوزر بود تعمیر کردم 100 هزار دستمزد دادند .بغیر از تعمیرات علاقه من برای طراحی اونهاست . موندن روی یک حالت اصلا خوب نیست .باید پیشرفت کرد

oliayee

کاربر
2012-10-06
73
559
bandar abbas
کامپیوتر و سخت افزار خوبه ولی علم آن مربوط به نرم افزار و الکترونیک هست هر ایرادی را نمی شه از سخت افزار دانست .
یک چیز دیگر هم بگم الان وضعیت کامپیوتر خوب نیست در آمدش خیلی کم هست ممکنه مثلا یک شرکت کامپیوتری بری ببینی در ماه 5 میلیون یک شرکت کوچک در بیاره اما خرجش زیاده پول شاگرد و غیره پول خرابی ها مرجوعی ها پول برق و اجراه مغازه همه این ها باید کم کنی.
شغل های دیگری هستند اصلا تو چشم نیستند ولی در امد خیلی خیلی عالی دارند.
به نظر من پولی که می خواهی بدهی و وسایل و سرمایه کنی برای الکترونیک و غیره برو دانشگاه آزاد رشته پزشکی بخوان.
الان یک پزشک در ماه 50 میلیون در ادم خالص داره.
بدترین پزشک هم باشی و روزی 3 تا مریض هم داشته باشی الان پول ویزیت خالی 20 تومن هست. یعنی روزی 60 تومن خیلی راحت در میاری بدون این که بخواهی به خودت آسیب برسونی

برای پزشک شدن هم نیاز به سرمایه نیست خیلی کم سرمایه می خواهد اگر دندان ساز بشی خیلی عالیه اگر پزشک پوست و مو بشی خیلی عالیه .
من خودم منشی یک دکتر ارتوپد بودم متخصص بود فوق تخصص هم نداشت هر ماه فیش حقوقش را خودم می ریختم به حسابش ماهی 40 میلیون 50 میلیون در آمد فقط از بیمارستان داشت دو ساعت هم می آمد مطب تو این 2 ساعت هم 5 تا مریض داشت یا 10 تا روزی 100 تومن و 200 تومن هم این شکلی گیرش می امد.
تو جامعه هم کلی اعتبار داره تمام بانک ها بهش وام می دهند و غیره.
البته منشی یک دندان ساز هم بودم آن هم درکش فوق دیپلم بود در آمدش هم خوب بود آن هم روزی 300 تومن 600 تومن در می آورد.
هیچ کدام از این دکتر ها هم زیاد حرفه ای نبودند.
ولی حالا شما بهترن تعمیرکار لب تاب باشید یا غیره ببین چقدر زمان الکی از دست می دهی چقدر باید زحمت بکشی آخرش هم هیچ چیز ندارید.
دوست عزیزم ایشون راهنمایی در مورد پولدارشدن نخواستند که شما مثالهای متعدد زدی .این دوست عزیز میخواد تعمیرکار بشه.در هرکاری که نباید فقط مادیات را در نظر گرفت پس عشق و علاقه چی میشه؟ بنده اگر ده میلیون هم بدهند حاضر نیستم دست تو دهان و دندون مردم بکنم ولی حاضرم یه برد ی که پر از خاک والودگی هستش رو یک ساعت برای تمیزکاریش وقت بذارم.
واما شما دوست گرامی اقای ت....(نمیشه ای دی عوض کنی!) به نظر من عشق و علاقه مهم ترین ایتم محسوب میشه.شما اگر با کارت حال نکنی اون کار سخترین کار روی زمینه .واگه دوست داشته باشی با قدرت میری جلو و روز بروز پیشرفت میکنی.بنده تجربشو دارم که دارم بهت میگم.چندین و چند سال تو شغلی هستم که هیچ علاقه ای بهش ندارم وتا حالا نشده یک صفحه راجبش بخونم ولی با خراب کردن یک تبلت ! در آخر تابستان امسال یک دفعه شور و اشتیاق سابق برگشت و من گمشده ام رو پیدا کردم .قبل از سربازی یه کارهای جزیی تو الکترونیک میکردم مثل ساخت مدارات ساده ولی چندین و چند سال ازش دور بودم.الان شاید شبی چهار ساعت میخوابم و یکسره دارم مطالعه میکنم.سه چهارتا مادربرد تعمیر کردم و اولین تلویزیون ال سیدی رو چند روز پیش !البته تعمیرگاه ندارم و فعلا وسایل دوستان وهمکاران رو تعمیر میکنم. البته کار به این راحتیها نیست و طبق فرموده های دوستان شما اول تمام انرژیتو بزار رو پایه الکترونیک. امیدوارم موفق بشی .
اینم بگم تبلت هنوز خرابه گذاشتمش با تجربه تر که شدم تعمیرش کنم!!

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
شور و علاقه درست خوبه ولی در این زمونه فقط پول مهمه.این را هم در نظر داشته باشید که امسال به گزارش شبکه خبر و سایت های رسمی در آمد زیر 1 میلیون و 200 تومان زیر خط فقر به حساب می یاد و در آمد بین 1200 میلیون تا 2 میلیون فقر و در آمد 2 تا 5 طبقه معمولی جامعه و در آمد بالای 5 میلیون طبقه خوب به حساب می یاد البته برای خانواده های 2 نفره این آمار صادر شده است.
الکترونیک هم خوبه اگر میخواهی واقعا عقب نیوفتی و در آمد خوب داشته باشی 1 شغل را ادامه نده چندین شغل از شاخه های الکترونیک یا هر چیز دیگری را ادامه بده.
می توانی برق کش ماشین های سنگین بشی ماشین های ولوو fh12 fm9 volvo و اسکانیا و غیره تمام این ماشین ها با یک نرم افزار بنچ مارک عیب یابی می شوند این کار هم الکترونیک هست و هم درامد خوب داره. سرمایه هم فقط یک لب تاب می خواهد و یک نرم افزار بنچ مارک و یک دوره اموزشی که بری رو هم در حدود 15 میلیون در میاد.
هر ماشین سنگینی را حالا 100 تومن می گیرند یا حداقل کم کمش 50 تومان می گیرند تا یک لب تاب بهش وصل کنند و فقط عیب را بگویند چی هست کارش هم همیشه هست. الان هم بچه های دانشگاه صنعتی اصفهان اکثرا رفتند دارند این کار را یاد می گیرند خودشون فشنگی کیلومتر فشنگی روغن و انواع سنسور ها را دارند تعمیر می کنند و پولشو می گیرند کار سختی هم نیست بیشتر قطعات اس ام دی هست و اجزای داخلی فشنگی ها هم چیز یادی نیستند بیشتر مقاومت اس ام دی و خازن اس ام دی هستند همه را عوض می کنند 50 تومن 100 تومن هزینه تعمیر می گیرند.
در رابطه با تعمیرات تلویزیون هم خوبه ولی به شرطی که نمایندگی داشته باشی و نمایندگی گرفتن هم کلی سرمایه و کلی پارتی بازی می خواهد. تازه من 1 سال سابقه کار در نمایندگی سامسونگ را دارم باور کن مشتری بیشتر وقت ها اصلا نمی یاد تلویزیون را ببره و بعد مجبور می شی یک انبار بزنی و تلویزیون ها را در آن جا نگه داری نه می یاد ببرند و نه می تونی بفروشی. خیلی دردسر داره.

اگر هم بخواهی تعمیرات کامپیوتر بزنی آن هم کلی سرمایه می خواهد به غیر از مغازه فقط اگر 10 تا لب تاب بخری بزاری گوشه مغازه برای فروش قیمتش می شه20 میلیون تمام را باید نقد بدهی بخری و بعد مشتری با نسیه کردن ازت می بره.
تو کار تعمیرات هم که باشی باید چند تا آشنا داشته باشی تا قیمت خوب بهت بدهند یا خودت بری لب مرز عراق کلی جنس بخری و برگردی تا برات بصرفه البته چند تا از همکاران من از افغانستان و پاکستان قطعات الکترونیک و لب تاب می گیرند.
شرمنده که زیاد حرف زدیم ولی خواستیم راهنمایی کرده باشیم.

سلام یک کم با دید منفی و یا سختگیرانه نگاه کردی من خودم یک فروشگاه کامپیوتر و تو همن مغازه تعمیرات هم کنارش دارم روز اول با سرمایه کم شروع کردم و لپ تاپ هم برای قروش نداشتم ولی به مرور زمان جنس هارو زیاد کردم و تعمیرات رو هم به نحو احسنت انجام ئائم و الان با کمک خدا مغاره برای خودم خریدم و از کارم هم راضی هستم
فقط با پشت کر فقط یه مشگلی که دار که زیاد می خوابم

imMohsen

کاربر
2013-01-10
148
958
Karaje Moghadas
سلام یک کم با دید منفی و یا سختگیرانه نگاه کردی من خودم یک فروشگاه کامپیوتر و تو همن مغازه تعمیرات هم کنارش دارم روز اول با سرمایه کم شروع کردم و لپ تاپ هم برای قروش نداشتم ولی به مرور زمان جنس هارو زیاد کردم و تعمیرات رو هم به نحو احسنت انجام ئائم و الان با کمک خدا مغاره برای خودم خریدم و از کارم هم راضی هستم
فقط با پشت کر فقط یه مشگلی که دار که زیاد می خوابم

دقیقا شما هم حرف من رو زدید هم مثل من هستید:
حرف بنده رو زدید چون من می‌خوام با علم به تعمیرات کم کم یه مغازه کامپیوتر فروشی داشته باشم و خوب شاید اینکه آدم تا آخرعمرش فقط تعمیر کار باشه کفاف نده.
در مورد اینکه مثل بنده هستید، چون منم زیاد می‌خوابم، خیلی‌ زیاد واقعا :nevreness:

بالا