آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در نوت بوک msi قطعی روی مین برد

ali8889

کاربر
2010-10-22
447
1,823
با سلام یک نوت بوک msi cr600 دارم که وقتی کلید پاور نوت بوک میزنم چراغ پاور برای حدود 3 تا 4 ثانیه روشن و خاموش میشه رم که ور میدارم روشن میمونه و خاموش نمیکنه برد بیرون آوردم مین شستشو و هیت دادم با یک رم دیگه هم امتحان کردم مشکل از رم نبود روی برد هم سوختگی فیزیکی مشاهده نشد بایوس هم آپدیت کردم آداپتور هم سالم است سوکت هم مشکل نداره

27102012175.jpg

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام دوست عزیز چند عامل مسبب این مشکله که اول سی بی یوس حالا یا نیمسوز یا عدم اتصال به سوکتش خوب باطری بایوس هم بد نیس چنج کنی واما بصورت حرفه ای تر چند چیزو چک و جوابشو اعلام فرمایید ولتاز بایه 13 مازول یا بانک و زمانی که اف میشه تست بفرمایید ولت 5 که 1 روی میکروبروسسور قسمت کی برد 2 ولت بایه انو اف کلید باور<در بعضی مینها 3.3 میباشد>3 ولت ورودی فن سی بی اگر اتو هات بود واگر دو سر که معمولیس 4ولت بایه 67 h.d.dموارد ذکر شده بکار و نتیجه اعلام فرمایید موفق باشید.

hirad.sabet

کاربر
2012-05-23
114
567
دوست من مشکل شما یا تو تغذیه اسلات رم هستش یا از مدار pwm ( تغذیه cpu) و در نهایت North Bridge .
با توجه به اینکه بعد از 4-5 ثانیه خاموش می شه من احساس می کنم مشکل از NB باشه !
CPU رو نصب کنید و ولتاژ کاری رم رو یا با استفاده از هیدر رم و یا مقاومت های smd اطراف چک کنید : ddr2=1.8v ddr3=1.5v
یک کریستال 30mhz هم فکر می کنم کنار اسلات رم باشه که دو عدد خازن کوچک smd کنارشه ولتاژ اونها رو هم چک کن و همینجا اعلام کن !

بالا