آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

طریقه ساخت بی سیم؟

reza1559

کاربر
2008-02-15
89
221
سلام
من میخوام دوتا بی سیم بسازم که بردش حدود 1000 متر باشه این دوتا بیسیم فقط و فقط با هم در ارتباط باشند و صداش روی هیچ گیرنده ای اعم از تلویزیون ، رادیو و غیره نیفته.
کسی میتونه در این زمینه منو یاری کنه؟!البته بدون نیاز به آنتن هوایی
با سپاس

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
سلام
من میخوام دوتا بی سیم بسازم که بردش حدود 1000 متر باشه این دوتا بیسیم فقط و فقط با هم در ارتباط باشند و صداش روی هیچ گیرنده ای اعم از تلویزیون ، رادیو و غیره نیفته.
کسی میتونه در این زمینه منو یاری کنه؟!البته بدون نیاز به آنتن هوایی
با سپاس
با سلام :
دوست عزيز 1 كيلومتربرد مفيد و بدون انتن هوايي و بدون تداخل !!!! در چه فركانسي و چه نوع مدولاتور ؟؟ براي چه منظوري (از نظر پهناي باند )
مدار پيچيده اي در مياد كه براي مونتاژ اين چنين فرستنده اي نياز به ابزار الات دقيق (فركانسمتر و dsr متروSWR و اي سي هاي كدينگ گران قيمت ) ايا براتون مقدور و مقرون به صرف هست ؟؟؟؟
كنترل خروجي اين مدار از نظر حذف هارمونيك ها با اين قدرت و برگشتيهاي انتن با امكانات اوليه مقدور و مقرون به صرف نيست .
نظر من اين است از اين فرستنده گيرنده هاي دستي اماده حدود 40 هزارتومني ابتياع كنيد از هر نظر مقرون و عملي تر هستند .
به هر حال در صورت تاكيد بر درخواست وبراي كسب مهارت و تجربه بيشتر توضيح سوالات بزاريد در خدمتيم .
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

reza1559

کاربر
2008-02-15
89
221
با سلام :
دوست عزيز 1 كيلومتربرد مفيد و بدون انتن هوايي و بدون تداخل !!!! در چه فركانسي و چه نوع مدولاتور ؟؟ براي چه منظوري (از نظر پهناي باند )
مدار پيچيده اي در مياد كه براي مونتاژ اين چنين فرستنده اي نياز به ابزار الات دقيق (فركانسمتر و dsr متروswr و اي سي هاي كدينگ گران قيمت ) ايا براتون مقدور و مقرون به صرف هست ؟؟؟؟
كنترل خروجي اين مدار از نظر حذف هارمونيك ها با اين قدرت و برگشتيهاي انتن با امكانات اوليه مقدور و مقرون به صرف نيست .
نظر من اين است از اين فرستنده گيرنده هاي دستي اماده حدود 40 هزارتومني ابتياع كنيد از هر نظر مقرون و عملي تر هستند .
به هر حال در صورت تاكيد بر درخواست وبراي كسب مهارت و تجربه بيشتر توضيح سوالات بزاريد در خدمتيم .
با تشكر .
موفق باشيد .

با سپاس از شما استاد عزیز.
این مدل آماده مشکل امنیت رو نداره؟
من میخوام یه صدای شفاف دوطرفه رو داشته باشم همین(مث تلفن خونگی)
هزینه ی بالا مثلا چقدر؟

abdoolreza

کاربر
2010-09-26
1
0
سلام
اقا من یک بیسیم صوتی برای بازدیدهای گروهی می خوام بسازم.
برد 500 تا 100 متر کفایت میکند وارتباط دو طرفه هم سندو رسیو داشته باشه نیازی به ال سیدی ندارم وبصورت انالوگ کفایت میکند پاور بین 0.5تا 1وات کفایت میکند.2 تا گوشی هم کافیه .فرکانس هم برای 50 تا 100 متر کفایت می کند.لطفا راهنماییم کنید.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
با سپاس از شما استاد عزیز.
این مدل آماده مشکل امنیت رو نداره؟
من میخوام یه صدای شفاف دوطرفه رو داشته باشم همین(مث تلفن خونگی)
هزینه ی بالا مثلا چقدر؟
سلام :
سيگنالهاي ارسالي و دريافتي اين دستگاه هاي اماده { كد شده } هستند و از اين نظر امنيت كامل دارند .
كيفيت صدا حرف نداره و مثل يك اف ام صاف بي نويز ميباشد .
هزينه ساخت بستگي به نحوه و نوع و مدل مونتاژ داره .
براي اطلاع بيشتر :
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=3363
مراجعه و انواع مدارات فوق را مطالعه كنيد .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nsahzabi

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
سلام
اقا من یک بیسیم صوتی برای بازدیدهای گروهی می خوام بسازم.
برد 500 تا 100 متر کفایت میکند وارتباط دو طرفه هم سندو رسیو داشته باشه نیازی به ال سیدی ندارم وبصورت انالوگ کفایت میکند پاور بین 0.5تا 1وات کفایت میکند.2 تا گوشی هم کافیه .فرکانس هم برای 50 تا 100 متر کفایت می کند.لطفا راهنماییم کنید.
سلام :
دوست عزيز در تاپيك فرستنده و گيرنده ها در همين بخش مدارات درخواستي جالبي موجود هستند جستجو و استفاده كنيد .
موفق باشيد .

بالا