آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن لپ تاپ دل مدل Dell Inspiron 5110

single

کاربر vip
کاربر
2012-09-25
42
97
وقتی همه تست پوینت ها رو چک کردیم تنها چیزی که باقی میمونه چیپه (با تجربه ای که یکی از دوستان در این مورد داشت گفتند مشکل از چیپ هستش ما هم تعویض کردیم ok شد)

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام-خسته نباشید بنده بدقت وچندین بار تایپیک ها را خوادم نتوانستم بفهمم چگونه پل جنوبی این عیب راایجاد کرده استدعامندم توضیح مبسوطی بدهید الاهی از زندگی خیر ببینی

single

کاربر vip
کاربر
2012-09-25
42
97
سلام-خسته نباشید بنده بدقت وچندین بار تایپیک ها را خوادم نتوانستم بفهمم چگونه پل جنوبی این عیب راایجاد کرده استدعامندم توضیح مبسوطی بدهید الاهی از زندگی خیر ببینی

عزیز وقتی که یک چیپ مدار داخلی (ترانزیستورهای داخلی)آن مشکل پیدا میکند اتصال کوتاه (شورت) میشود و این شورتی باعث کشیدن جریان زیاد از مدار میشود که این امر باعث داغ شدن المانهای سر راه میشود و چون اون آیسی ولتاژ 3.3 و 5 مدار رو تامین می کرد در اثر جریان کشی داغ میشد.

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
با سلام،
من یک Dell 5110 دارم هنگام روشن شدن، سیستم 8 بوق می زند و تصویر روی LCD نداریم، البته Backlight داریم و روی خروجی VGA نیز تصویر داریم. با برداشتن باتری Backup تصویر روی LCD داریم ولی پس از چند بار ریست دوباره سیستم به همان ایراد اول برمی گردد. بایوس آپدیت و چیپ گرافیک را هم Resold کردم ولی فایده ای نداشت. ممنون میشم اگر دوستان کمک و یا راهنمایی کنند.

m.kh_1368

کاربر
2011-04-21
1
2
با سلام خدمت دوستان
دوستان من لبتاب دل 5110 را بعد رسیدن باتری به هفده درصد خاموش کرده ام وبه با اداپتور جهت شارژ کردن لب تاب متصل کرده ام بعد متوجه شدم چراغ شارزدهی لب تا خاموش هست بعد از ان هر چقدر خواستم لب تاب را روشن کنم روشن نشد بردم تعمیر گفت مدار پاورش سوخته وباید صد وشصت هزار تومان خرج کنی ما هم دادیم برای اوکی شدنش اما گفت امیدوارم بعد از روشن شدن لب تاب مشکل خاصی پیش نیامده براش دوستان راهنمایی کنید آیا نظر تعمییر کار درست وآیا بعد از نصب مدار پایور ایا احتمال سوختن دیگر قطعات هست
ممنون میشم راهنمایی کنید.

masuod3

کاربر
2013-11-22
1
1
سلام لپ تاپ 5110من هم همین مشکل رو پیداکرده ولی روشن میشه فقط با شارژر بردم تعمیرگاه ای سی شارژر را تعویض کردند ولی درست نشد نهایت گفتند که بایدپل جنوبی تعویض شود با250000تومان هزینه که قبول کردمامیدوارم درست بشه.

بالا